Polmic - FB

news

Toruń | „Scena Muzyki Polskiej”: Paweł Zalejski i Bartłomiej Wezner

POLMIC24 listopada 2022 w ramach cyklu „Scena Muzyki Polskiej” – programu własnego Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca – wystąpią skrzypek Paweł Zalejski i pianista Bartłomiej Wezner. Koncert odbędzie się o godz. 18.00 w toruńskiej Sali Kameralnej CKK Jordanki.

Celem programu jest promocja polskich artystów, a także polskiej twórczości kompozytorskiej, szczególnie mniej obecnej w praktyce koncertowej.

Paweł Zalejski ukończył studia z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie u prof. Krzysztofa Jakowicza, na Uniwersytecie Wiedeńskim, Hochschule für Musik Detmold w Niemczech i Indiana University Bloomington School of Music w USA. Uhonorowany został wieloma nagrodami m.in. Paszportem Polityki i tytułem „Artysty Nowego Pokolenia” BBC. Jako koncertmistrz, poza występami gościnnymi, na stałe związany jest z Symphonie Orchester Vorarlberg w Bregenz, Nordic Symphony i Ensemble Kontraste w Norymbergii. Od 2020 roku wykłada w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy jako visiting profesor. Paweł Zalejski gra na skrzypcach Nicolaus Amati - Cremona 1683.

Bartłomiej Wezner – ceniony solista, kameralista, pedagog – ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Ewy Pobłockiej. Pracuje w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na stanowisku profesora akademickiego oraz kierownika Katedry Kameralistyki Fortepianowej.

Znakomity duet zaprezentuje dzieła Karola Szymanowskiego, Ignacego Friedmana, Piotra Perkowskiego i Szymona Laksa.

Informacja o biletach: https://tos.art.pl/wydarzenia/scena-muzyki-polskiej