Polmic - FB

nasze patronaty

Nowa płyta Collegium Cantorum „Pośród wojen – śpiew!”

PosrodWojny CDPatronat medialny nad wydawnictwem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Pośród wojen – śpiew! to nowa płyta dr. Janusza Siadlaka i Chóru Filharmonii Częstochowskiej wchodząca w cykl wydawniczy „Antologia polskiej twórczości a cappella”. Bardzo zróżnicowany tematycznie repertuar albumu ukazuje wielopłaszczyznowość muzycznych zainteresowań kompozytorów w okresie burzliwego dwudziestolecia międzywojennego. Już teraz płyta dostępna jest na najpopularniejszych portalach streamingowych, w tym: Spotify, Deezer, Apple Music, Amazon Music. Krążek trafi do dystrybucji 2 grudnia 2022.

Gatunki muzyki sakralnej, świeckiej, sięganie do tradycji i historii Polski, do skarbów narodowej kultury, a także pieśni pisane i wykonywane jakby na przekór wszystkiemu, gdy naokoło wojna siała śmierć i zniszczenie – ta różnorodna tematyka znalazła swój wyraz w utworach Stanisława Wiechowicza (1893-1963), Romana Padlewskiego (1915-1944), Bolesława Wallka-Walewskiego (1885-1944), Feliksa Nowowiejskiego (1877-1946), Tadeusza Szeligowskiego (1896-1963), Tadeusza Zygfryda Kasserna (1904-1957).

Płyta dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny ślad”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Informacja prasowa organizatorów

Album dostępny będzie do zakupu na stronie internetowej wydawcy www.instytutsztuki.com