Polmic - FB

nasze patronaty

Warszawa | Olga Pasiecznik, Janusz Wawrowski i Karol Kozłowski gwiazdami koncertu fundacji Partnerstwo w Muzyce

Patronat medialny nad projektem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Partnerstwo 22.12.22 pr22 grudnia 2022 roku o godz. 19.00 w Sali Koncertowej UMFC odbędzie się koncert Fundacji Partnerstwo w Muzyce we współpracy z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Wystąpią artyści na co dzień goszczący na największych scenach muzycznych: Olga Pasiecznik (sopran), Janusz Wawrowski (skrzypce) i Karol Kozłowski (tenor). Wstęp wolny!

Oprócz zaproszonych gwiazd na estradzie pojawią się także muzycy reprezentujący Fundację: Marianna Sikorska (wiolonczela) i Mischa Kozłowski (fortepian).

Tego wieczoru obok dzieł F. Chopina, K. Szymanowskiego, G Bacewicz, C. Saint-Saënsa, P. Tostiego czy A. Piazzolli zabrzmią również pieśni ukraińskiego twórcy Viktora Kosenki oraz Miłosny uścisk Wojciecha Chałupki – utwór wielokrotnie nagradzanego kompozytora-saksofonisty, studenta UMFC. Światowa prapremiera tej kompozycji – pieśni oryginalnie napisanej na głos żeński i fortepian do słów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej – miała miejsce w ubiegłym roku na Festiwalu „Muzyczne przestrzenie” w Koninie. Podczas koncertu 22 grudnia „Miłosny uścisk” zabrzmi w nowej, premierowej odsłonie – w wersji na wiolonczelę i fortepian, która powstała w ramach współpracy młodego twórcy z Fundacją.

Wydarzenie symbolicznie wznowi działalność Fundacji Partnerstwo w Muzyce, założonej w 2010 roku przez troje wybitnych artystów i wieloletnich profesorów UMFC: Jerzego Marchwińskiego, Maję Nosowską i Macieja Piotrowskiego.

Fundacja Partnerstwo w Muzyce pragnie okazać solidarność i wsparcie narodowi ukraińskiemu, przyłączając się do akcji „Solidarni z Ukrainą” organizowanej przez UMFC we współpracy z Polską Akcją Humanitarną. Podczas koncertu będzie możliwość składania datków do puszek PAHu, a przez cały czas trwania akcji istnieje możliwość dokonywania wpłat do wirtualnej skarbonki, znajdującej się pod następującym linkiem: https://www.siepomaga.pl/umfc 

Szczegółowy program: https://www.facebook.com/events/1816049878756668