Polmic - FB

aktualności

Rzeszów-Strzyżów | 52. Konferencja Muzykologiczna ZKP „Muzyka polska. Tradycja i współczesność”

POLMICSekcja Muzykologów Związku Kompozytorów Polskich zaprasza do udziału w 52. Konferencji Muzykologicznej ZKP „Muzyka polska. Tradycja i współczesność”, która odbędzie się w Rzeszowie-Strzyżowie w dniach 7–9 września 2023 roku. Zgłoszenia należy przesyłać do 31 marca na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  (Kinga Fink).

Celem konferencji jest ponowne spojrzenie na polską muzyczną tradycję. Na ile dziś wciąż porusza nas termin „muzyka polska” i jak traktujemy rodzimą twórczość? Czym jest w istocie muzyka polska i jak ją dziś rozumiemy?

Pytania te stanowić mogą punkt wyjścia do dyskusji nad muzyką polską widzianą w szerokiej perspektywie obejmującej m. in. twórczość kompozytorską, wykonawstwo, recepcję, a także refleksję estetyczną i metodologiczną. Ze względu na to, że gospodarzem Konferencji jest w tym roku Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, mile widziane będą także tematy związane z ważnymi dla regionu rzeszowskiego postaciami twórców i wykonawców, jak Zygmunt Mycielski, Artur Malawski, Wojciech Kilar, Adam Harasiewicz, Tomasz Stańko i in.

Organizatorzy oczekują propozycji wystąpień indywidualnych w postaci referatów do 20 minut, propozycji szerszych paneli z udziałem co najmniej 3 prelegentów do 60 minut oraz wystąpień o charakterze krótkich komunikatów do 10 minut.

Zgłoszenia będzie akceptował Komitet Programowy w składzie: Beata Bolesławska-Lewandowska i Iwona Lindstedt (SM ZKP) oraz Kinga Fink, Grzegorz Oliwa i Mirosław Dymon (Instytut Muzyki UR).

Część obrad Konferencji odbywać się będzie w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, a część w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie.

W ramach Konferencji planowana jest wycieczka do dawnego majątku Mycielskich w Wiśniowej, miejsca urodzenia i wiecznego spoczynku Zygmunta Mycielskiego. Organizatorzy zapewniają transport lokalny.

Pobierz: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Dodatkowe informacje: www.zkp.org.pl