Polmic - FB

nasze patronaty

Debiutancki album Apeiron Trio w wytwórni DUX

Patronat medialny nad projektem objęło polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

DUX190018 stycznia 2023 na rynek fonograficzny trafił pierwszy krążek Apeiron Trio Polish Piano Trios, wydany pod skrzydłami prestiżowej wytwórni DUX. Wielokrotnie nagradzany na międzynarodowej arenie muzycznej polski zespół oddaje w ręce słuchaczy album z polskimi triami fortepianowymi.

Choć popularność samej obsady wykonawczej, pod względem dedykowanych jej utworów ustępuje jedynie kwartetowi smyczkowemu, artyści postanowili zarejestrować kompozycje dotychczas słabo obecne w obiegu koncertowym i fonograficznym.

Trzy spośród nich to utwory pochodzące z epoki romantycznej i postromantycznej. Ostatnia z kolei, powstała pod koniec XX wieku, w zaskakujący sposób pokazuje, że trio fortepianowe wciąż stanowi dla polskich kompozytorów atrakcyjne medium wykonawcze, poprzez które możliwy jest twórczy dialog z tradycją.

Album dostępny od 18 stycznia w sklepie internetowym DUX, salonach Empik, dobrych sklepach muzycznych oraz na platformach streamingowych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyczny ślad", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Informacja prasowa organizatorów

Singiel promujący nowy album: https://e-muzyka.ffm.to/apeirontriorhapsodyforviolincelloandpianoop33