Polmic - FB

nasze patronaty

Katowice | Orkiestra Filharmonii Poznańskiej i Łukasz Borowicz w NOSPR

NOSPR 27.1.23Patronat medialny nad sezonem koncertowym 2022 / 2023 NOSPR sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

27 stycznia 2023 o godz. 19.30 w gościnnych progach siedziby NOSPR wystąpią Orkiestra Filharmonii Poznańskiej, Chór mieszany Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, tenor Andrzej Lampert, baryton Szymon Mechliński i wiolonczelista Hayoung Choi. Pod dyrekcją Łukasza Borowicza wykonają dzieła Tadeusza Szeligowskiego, a także Friedricha Guldy i Hectora Berlioza.

Tadeusz Szeligowski jest patronem Filharmonii Poznańskiej jako jej twórca i pierwszy dyrektor. Jego pełna energii i humoru Uwertura komediowa otworzy iście karnawałowy w duchu, choć wyrafinowany w treści, gościnny koncert poznańskiej orkiestry.

Przed koncertem, o godz. 18.30, w sali kameralnej odbędzie się spotkanie z Piotrem Matwiejczukiem, który omówi wykonywane tego wieczoru utwory. Wejście na prelekcję jest bezpłatne, do uczestnictwa w prelekcji uprawnia okazanie karty abonamentowej lub biletu na koncert.

Więcej: https://nospr.org.pl/pl/kalendarz/orkiestra-filharmonii-poznanskiej-lukasz-borowicz