Skip to main content

Moniuszko wraca do Berlina. Operowe dzieło odkryte na nowo!

Paria 23.5.23Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Paria – opera Stanisława Moniuszki – odkryta po latach, olśniewa. Nagrodzone w 2021 roku International Opera Award dzieło już 23 maja 2023 o 20.00 zabrzmi w Filharmonii Berlińskiej w znakomitym wykonaniu koncertowym. Chór i Orkiestra Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu wystąpią pod batutą Jacka Kaspszyka.

Paria to opera o potrzebie wolności tkwiącej w każdym z nas. Poruszająca historia o wykluczeniu i sile uprzedzeń. „Jam paria!” – to jedno z najmocniejszych wyznań w twórczości Stanisława Moniuszki. Koncertowa prezentacja w Filharmonii Berlińskiej odbędzie się tuż przed wydaniem płyty z nagraniem Parii, którą przygotuje wytwórnia Naxos.

Iwona Sobotka wcieli się w rolę Neali. Partię Idamora zaśpiewa Dominik Sutowicz, którego berlińska publiczność oklaskiwała gorąco w 2019 roku podczas koncertowej prezentacji Halki. W partii Dżaresa wystąpi Stanislav Kuflyuk, z powodzeniem podbijający operowe sceny na całym świecie, ostatnio współpracujący z Bayerische Staatsoper czy Wexford Opera Festival. Usłyszymy też Volodymyra Tyshkova w roli Akebara, Piotra Friebego w roli Ratefa i Lucynę Białas w roli Kapłanki.

Koncert dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej, Instytutu Adama Mickiewicza, z dotacji Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach projektu TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

Bilety: https://www.eventim.de/event/paria-philharmonie-berlin-16645998/?affiliate=TUG 

Wydarzenie na Fb: https://tinyurl.com/2aehsspn 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media© All rights reserved. POLMIC
Do góry