Polmic - FB

official patronage

Premiera płyty „Euphoria"

Patronat medialny nad projektem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

EuphoriaBracia Meisner prezentują pierwszy wspólny krążek Euphoria zawierający światowe premiery fonograficzne czterech dzieł kompozytorów związanych ze Śląskiem. Płyta z utworami Adama Wesołowskiego i Witolda Friemanna na puzon i fortepian ukaże się nakładem wydawnictwa Ars Sonora i będzie dostępna od 30 listopada 2023 roku w serwisach streamingowych (Spotify, Apple Music) oraz w salonach Empiku i na stronie https://dobreplyty.pl 

Nagranie przedstawia kompozycje wirtuozowskie, poetyckie i prawdziwie unikatowe w wykonaniu puzonisty Jarosława Meisnera i pianisty Mateusza Meisnera.

Płytę rozpoczynają Elegia oraz dwie Suity kontemplacyjne Witolda Friemanna. Tytułowy utwór płyty Euphory Concerto, pierwotnie napisany na eufonium, został zaaranżowany przez Adama Wesołowskiego na puzon specjalnie dla Jarosława Meisnera, a więc dzięki temu wydawnictwu odbędzie się jego premiera fonograficzna w nowym opracowaniu. Po raz pierwszy w wersji na puzon i fortepian zostanie nagrany jeszcze jeden koncert Wesołowskiego: rozszerzone techniki wykonawcze, niekonwencjonalne sposoby gry na puzonie prezentuje Gliss Koncert, otwierający nowy rozdział w literaturze puzonowej.

Strona wydawcy: https://ars-sonora.pl/