Polmic - FB


portale tematyczne

BRASSerwis. Portal społecznościowy dęciaków

BRASSerwis

 

BRASSerwis przeznaczony jest dla muzyków grających na instrumentach dętych blaszanych. Informuje o kursach, konkursach, festiwalach oraz innych imprezach odbywających się w Polsce i za granicą, a także publikuje artykuły o tej tematyce. W serwisie dostępne jest obszerne forum dyskusyjne.

(strona w języku polskim) 

www.brasserwis.pl

Etno & Terra

Serwis Etno & Terra przeznaczony jest dla wszystkich, którzy interesują się muzyką ludową, folkową, a także różnymi jej pokrewnymi formami. Informuje o najważniejszych wydarzeniach związanych ze sztuką ludową, nie tylko polską. Na stronie internetowej można znaleźć bieżące wiadomości o koncertach, nagrodach, konkursach, festiwalach, a także płytach, które można kupić w wirtualnym sklepie.

(strona w języku polskim) 

www.etno.serpent.pl

Maestro

Strona Maestro poświęcona jest muzyce poważnej, a szczególnie najwybitniejszym muzykom, wirtuozom, dyrygentom, śpiewakom i pedagogom, których honoruje się tytułem maestro, a także innym artystom, podążającym za ich przykładem. Poprzez promocję najważniejszych wydarzeń muzycznych w naszym kraju i na świecie oraz uczestniczących w nich protagonistów, wirtuozów: kompozytorów, muzyków, dyrygentów, śpiewaków, pedagogów i... całej armii ludzi związanych z teatrem muzycznym, autorzy strony internetowej pragną wspierać te działania, relacjonować o nich i zapraszać do dyskusji na temat różnorodnych zagadnień z zakresu muzyki.

(strona w języku polskim) 

http://maestro.net.pl  

MuzykaRoztocza.pl - Encyklopedia muzyki tradycyjnej Roztocza

Muzykaroztocza.plInternetowy przewodnik po muzyce tradycyjnej Roztocza i okolic prezentuje sylwetki, nagrania, dostępne źródła i inne materiały na temat najwybitniejszych wiejskich muzyków i śpiewaków, kształtujących niezwykły muzyczny krajobraz regionu. Szeroko traktowane Roztocze to jeden regionów unikalnych w skali Europy pod względem bogactwa muzycznej tradycji przenoszonej w międzypokoleniowym przekazie. Finezja i taneczna żywiołowość muzyki instrumentalnej, archaika i emocjonalna siła śpiewów obrzędowych - ten tajemniczy świat wiejskiej muzyki tworzyło w ostatnich dekadach kilkadziesiąt wybitnych artystycznych osobowości. Wbrew utartym stereotypom, bez stylizacji i uszlachetnienia, ich nagrania ukazują nieznane szerzej oblicze wiejskiej kultury. Na stronie znaleźć można nagrania do odsłuchania, informacje o dostępnych materiałach archiwalnych i wydawnictwach, fotografie. Strona jest systematycznie rozwijana i wzbogacana o kolejne, niepublikowane dotąd materiały.

(strona w języku polskim)

www.muzykaroztocza.pl

Nowa Muzyka

Stronę Nowa Muzyka założyli sympatycy muzyki współczesnej, którzy spotkali się na forum dyskusyjnym Programu II Polskiego Radia. Krąg ich zainteresowań obejmuje muzykę od Schoenberga do dzisiaj, od minimalizmu po nową złożoność, od sonoryzmu po postmodernizm, a więc twórczość XX i XXI wieku. Twórcy strony słuchają muzyki, która - jak twierdzą - nie ma jeszcze w Polsce swojego czasopisma, nie istniała też dotąd poświęcona jej strona w sieci. Deklarują, iż "chcą zapełnić tę lukę". Będą omawiać płyty i koncerty, przyglądać się twórczości kompozytorów i poszczególnym utworom, dyskutować o muzyce i jej kontekstach, rozmawiać z twórcami i wykonawcami. Na stronie znajdą się zarówno teksty młodych, początkujących publicystów muzycznych, jak i uznanych krytyków nowej muzyki.

(strona w języku polskim)

http://free.art.pl/nowamuzyka

Opera.info.pl

opera.info.plOd czerwca 2012 roku działa pierwszy polski społecznościowy serwis operowy - www.opera.info.pl. Przedsięwzięcie jest próbą stworzenia tematycznego portalu poświęconego w całości popularyzowaniu sztuki operowej. Jako całkowicie niekomercyjne przedsięwzięcie dwóch osób prywatnych, serwis nie jest tworzony, ani prowadzony w celach zarobkowych, zawodowych, ani dla realizacji jakichkolwiek celów statutowych. Jest on również całkowicie wolny od reklam komercyjnych.

Użytkownicy opera.info.pl mają między innymi dostęp do kalendarium wydarzeń operowych, działu recenzji, forum, systemu blogów, serwisu informacyjnego, newslettera i w pełni funkcjonalnego profilu społecznościowego. Opera.info.pl jest pomyślana jako potencjalne miejsce spotkań entuzjastów opery z jej twórcami oraz osobami działającymi w teatrach operowych.

(strona w języku polskim)

www.opera.info.pl

Operalnia.pl

Operalnia.plW ramach projektu "Młoda publiczność w operze - przystąpienie Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ do organizacji OPERA EUROPA" uruchomiona została strona internetowa www.operalnia.pl 

Witryna, adresowana do początkujących/młodych miłośników opery, w przystępny sposób prezentuje historię opery, a także wyjaśnia najważniejsze pojęcia z nią związane. W zakładce „biblioteka” zgromadzone zostały ciekawe przykłady najsłynniejszych fragmentów dzieł operowych, a w dziale „rozrywka” – kilka gier: memo, ubieranka „Operowa garderoba” i gra zręcznościowa „Nakarm tenora”. W przygotowaniu jest także dział "dla profesjonalistów". Wszystkie polecenia i teksty publikowane na stronie dostępne są także w wersji audio.

(strona w języku polskim)

www.operalnia.pl

PolskaMuza.eu

PolskaMuza.euDnia 9 listopada 2009 roku wraz z inauguracją 5. Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie ruszył portal www.PolskaMuza.eu, poświęcony muzyce klasycznej. Przez pierwszy tydzień portal relacjonował przede wszystkim wydarzenia festiwalowe, lecz później zajął się opisywaniem tego, co dzieje w muzyce w Polsce. Codziennie na stronie pojawiają się nowe informacje, recenzje, zapowiedzi, wywiady, relacje i reportaże. Portal, będący projektem Agnieszki Malatyńskiej-Stankiewicz, dziennikarki „Dziennika Polskiego” w Krakowie, został zorganizowany przez Stowarzyszenie Muzyki Polskiej, które do współpracy zaprosiło Instytut Muzykologii UJ oraz Akademię Muzyczną w Krakowie. Jego dziennikarzami są studenci obydwu uczelni, a także młodzież studiująca kierunki muzyczne w innych miastach m.in. w Katowicach i Poznaniu.

(strona w języku polskim)

www.polskamuza.eu

Polskie Strony Fletowe

Serwis Polskie Strony Fletowe przeznaczony jest dla osób interesujących się muzyką fletową: zarówno dla flecistów, jak i miłośników muzyki przeznaczonej na ten instrument. Zawiera informacje o fletowych kursach mistrzowskich i koncertach, a także porady, giełdę fletową i wiele innych ciekawostek. Ponadto zainteresowani mogą wziąć udział w forum.

(strona w języku polskim)

http://flauto.art.pl  

Portal Chórtownia

Chórtownia
Portal Chórtownia (www.choral.art.pl) służy integracji środowiska chórzystów, dyrygentów i osób interesujących się muzyką chóralną, wymianie informacji, opinii i doświadczeń związanych z wydarzeniami związanymi z chóralistyką. Chórtownia została wymyślona już ponad 10 lat temu jako prosty katalog chórów. W miarę rozwoju technologii przekształciła się w portal współtworzony przez chórzystów, którzy szukają kontaktów do wymiany kulturalnej, umieszczają aktualne informacje o swoich chórach, prowadzą nabory do chórów, chwalą się osiągnięciami na festiwalach i konkursach, poszukują nut oraz publikują informacje o nadchodzących koncertach i festiwalach. Jest również dział, w którym młodzi kompozytorzy publikują swoje utwory na chór. Ostatnio przeprowadzona akcja pozyskiwania informacji o płytach wydanych przez chóry zaowocowała zbiorem kilkudziesięciu ciekawych płyt, dostepnych w dziale "Dyskografia". Dzięki Chórtowni ludzie po przeprowadzce w inne regiony kraju znaleźli nowe chóry, absolwenci akademii muzycznych pracę. Poza chórami polskimi w serwisie rejestruje się coraz więcej użytkowników i chórów spoza granic naszego kraju: z Mołdawii, Bułgarii, Gruzji, Ukrainy, Białorusi i innych krajów. W tej chwili (dane z lipca 2013) w portalu zarejestrowanych jest prawie 800 chórów, 4700 użytkowników i 273 festiwali.

(strona w języku polskim, rosyjskim i angielskim)

www.choral.art.pl

Przesluchania.com

przesluchania.comDnia 9 kwietnia 2009 roku powstała pierwsza w Polsce profesjonalna strona internetowa - www.przesluchania.com - mająca na celu przekazywanie informacji na temat planowanych przesłuchań do zespołów orkiestrowych i chóralnych wszelkiego typu. Jej twórcami są zawodowi muzycy, absolwenci polskich i zagranicznych uczelni - Konrad Mika i Małgorzata Brzózka-Mika. - Jak wiadomo w żadnym z istniejących portali internetowych poświęconych pracy zwykle nie znajduje się informacji o pracy dla muzyków, dlatego też, z myślą o nich powstała ta strona. Chcemy być największą bazą orkiestr i zespołów chóralnych informującą o planowanych przesłuchaniach w Polsce (z czasem może też poza nią) – piszą twórcy serwisu. Już teraz współpracują ze znaczną większością orkiestr w Polsce.

(strona w języku polskim)

www.przesluchania.com

Puzon.pl

Serwis Puzon.pl adresowany jest do wszystkich zainteresowanych puzonem: puzonistów, jak i miłośników muzyki przeznaczonej na ten instrument. Na stronie można znaleźć wiadomości o aktualnych koncertach, konkursach, sesjach i warsztatach przeznaczonych dla puzonistów, a także informacje o szkołach, zespołach i orkiestrach, instrumentach, nutach przeznaczonych na puzon, trąbkę i tubę (które można też kupić w sklepie internetowym), forum puzonowe oraz wiele innych ciekawostek.

(strona w języku polskim) 

www.puzon.pl

Waltornia.pl

Serwis Waltornia.pl w całości poświęcony jest waltorni i ma w swoim zamierzeniu wypełnić lukę, jaką jest niedostatek informacji o tym instrumencie w sieci. Główną ideą istnienia tej strony jest stworzenie stałego medium wiedzy dotyczącego przede wszystkim polskiej waltornistyki i najważniejszych wydarzeń związanych z profesją, nauką i historią gry na rogu. Jednym z głównych założeń istnienia strony jest szeroko rozumiana wymiana poglądów i wszelkich informacji skupiających powyższe zagadnienia.

(strona w języku polskim) 

www.waltornia.pl