Polmic - FB


M jak młodzi

„Nie bój się improwizować” – koncerty online Trillingen Duo i młodych muzyków

Art Deco Group26 września 2020 o godz. 10.30 i 13.00 odbędzie się transmisja online koncertów podsumowujących internetowe warsztaty dla młodych muzyków „Nie bój się improwizować!” z Trillingen Duo.

Internetowe bezpłatne warsztaty „Nie bój się improwizować!" przeznaczone są dla dzieci uczących się gry na dowolnych instrumentach lub śpiewu w szkołach muzycznych albo w instytucjach, prowadzących zajęcia muzyczne. Warsztaty prowadzą artyści różnych specjalizacji, którzy posługują się językiem muzyki współczesnej, wykorzystując różne niekonwencjonalne techniki wydobywania dźwięku. Bardzo ważnym w niniejszym projekcie jest wspólne muzykowanie i współdziałanie w grupie, dlatego dzieci uczestniczą w zajęciach ze swoimi instrumentami i czynnie improwizują pod kierownictwem prowadzących.

Tym razem zaprezentowane zostaną efekty pracy z uczestnikami zajęć, które prowadziły multiinstrumentalistka Iwona Jędruch i kontrabasistka Małgorzata Kołcz, tworzące zespół Trillingen Duo wykonujący muzykę eksperymentalną. Podczas warsztatów młodzi muzycy poznawali różne techniki i sposoby rozwijania umiejętności improwizowania.

Podczas najbliższych koncertów wszyscy spotkają się pierwszy raz na żywo i będą mieć okazję do wspólnego muzykowania. Koncert będzie transmitowany z warszawskiego Quality Studio przy współpracy z Rec Audio.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Zapraszamy do obejrzenia transmisji na stronach http://www.artdecogroup.eu/ oraz https://www.facebook.com/adgagencja 

Patronat medialny nad warsztatami objęło Polskie Centrum Informacji Muzyczne POLMIC.

Nie bój się improwizować z Jarosławem Siwińskim i Grzegorzem Ociepką

Nie boj sie improwizowacAgencja Muzyczna Art Deco Group zaprasza dzieci w wieku 7–12 lat uczące się gry na instrumentach lub śpiewające do udziału w warsztatach „Nie bój się improwizować!”. Warsztaty są bezpłatne i będą odbywać się codziennie online w dniach 21–24 września 2020 dla dwóch grup o godz. 16.00 i 17.30.

Uczestnicy będą rozwijać swoją kreatywność i nieszablonowe myślenie o muzyce pod kierunkiem kompozytora i pianisty Jarosława Siwińskiego oraz aktora i reżysera sztuk dla dzieci Grzegorza Ociepki.

Warsztaty łączą wiele elementów. Prowadzący rozmawiają z dziećmi m.in. o muzyce współczesnej, zasadach i sposobach improwizacji, ilustrując te tematy muzycznymi przykładami. Prowadzą ćwiczenia i zabawy, które pomagają dzieciom łatwiej przyswoić przekazywaną wiedzę. Bardzo ważnym w niniejszym projekcie jest wspólne muzykowanie i współdziałanie w grupie, dlatego dzieci uczestniczą w zajęciach ze swoimi instrumentami i czynnie improwizują pod kierownictwem prowadzących.

Każdy cykl warsztatów „Nie bój się improwizować!” obejmuje prowadzone online 4 zajęcia (po ok. 45 min.) i 1 koncert (ok. 40 min.) prezentujący efekty pracy z uczestnikami, który odbywa się w formie stacjonarnej w Warszawie. 10 października w Warszawie odbędą się dwa koncerty w Quality Studio – recording and sound production, transmitowane na żywo na Facebooku z udziałem uczestników i ich mentorów.

Warsztaty są otwarte tylko dla uczestników i ich opiekunów. Uczestników zgłaszają ich rodzice lub opiekunowie prawni wyłącznie poprzez formularz na stronie http://artdecogroup.eu/formularz-zgloszeniowy-nbsi-2020/ Do formularza należy dołączyć plik wideo prezentujący grę lub śpiew uczestnika warsztatów (program dowolny, max. 5 MB).

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Patronat medialny nad warsztatami objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Nie bój się improwizować – warsztaty dla dzieci z Trillingen Duo

ImprowizacjaAgencja Muzyczna Art Deco Group zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat uczące się gry na instrumentach do udziału w warsztatach „Nie bój się improwizować!", które odbędą się online w dniach 18-21 sierpnia 2020 w godz. 12:00-12:45. Zajęcia poprowadzi zespół Trillingen Duo, który tworzy multiinstrumentalistka Iwona Jędruch i kontrabasistka Małgorzata Kołcz.

Warsztaty są bezpłatne i przeznaczone dla dzieci uczących się gry na dowolnych instrumentach w szkołach muzycznych lub w instytucjach, prowadzących zajęcia muzyczne. Cykl warsztatowy obejmuje 4 zajęcia prowadzone online(po ok. 45 min.) i 1 mini koncert (ok. 40 min.) prezentujący efekty pracy z uczestnikami, który odbędzie się w formie stacjonarnej we wrześniu bieżącego roku. Zajęcia prowadzą artyści różnych specjalizacji, którzy posługują się językiem muzyki współczesnej, wykorzystując różne niekonwencjonalne techniki wydobywania dźwięku oraz świadomie unikają systemu dur-moll, niepodzielnie panującego w edukacji muzycznej i muzyce rozrywkowej.

Podczas warsztatów będziemy rozmawiać z dziećmi m.in. o muzyce współczesnej, zasadach i sposobach improwizacji, ilustrując te tematy muzycznymi przykładami. Poprowadzimy też ćwiczenia i zabawy, które pomogą dzieciom łatwiej przyswoić przekazywaną wiedzę. Pokażemy również jak przydatnym w muzykowaniu i improwizowaniu jest rzadko lubiane w szkołach kształcenie słuchu, dlatego podczas zajęć będzie sporo ćwiczeń słuchowych. Bardzo ważnym w niniejszym projekcie jest wspólne muzykowanie i współdziałanie w grupie, dlatego dzieci będą uczestniczyć w zajęciach ze swoimi instrumentami i będą czynnie improwizowały pod kierownictwem prowadzących.

Zajęcia będą odbywały się online i będą otwarte tylko dla uczestników i ich opiekunów. Koncert podsumowujący pracę uczestników warsztatów odbędzie się we wrześniu i będzie transmitowany na profilu FB i stronie internetowej Agencji Muzycznej Art Deco Group.

Grupa warsztatowa będzie liczyć maksymalnie 5 uczestników. Uczestników zgłaszają ich rodzice/opiekunowie wyłącznie poprzez formularz na stronie http://artdecogroup.eu/formularz-zgloszeniowy-nbsi-2020/. Prosimy o dołączenie do formularza pliku wideo prezentującego uczestnika warsztatów. Program dowolny (max 5 MB). Kontakt: tel. 790 395 228 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Warsztaty i koncerty będą rejestrowane w celach dokumentacyjnych.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Patronat medialny nad warsztatami objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Warszawa | X Mała Warszawska Jesień

WJJubileusz 10-lecia Małej Warszawskiej Jesieni obchodzimy w dniach 18–27 września 2020 roku w szczególnych warunkach.

Od początku organizacji Festiwalu kontakt z publicznością był dla nas najważniejszy. Wydarzenia przygotowywaliśmy myśląc o tym, jak dzieci wciągnąć w świat muzyki współczesnej, jak zaangażować, dać szansę doświadczania, zadawania pytań, improwizowania. To oczywiste fundamenty dla wszystkich, którzy pracują z dziećmi i dla dzieci. W tym roku wszystko stanęło pod znakiem zapytania, a Mała WJ musiała przyjąć wyzwanie organizacji wydarzeń również online. Udało się przygotować program tak, aby dać publiczności szansę na spotkanie z muzyką na żywo.

Zapraszamy i liczymy na spotkania w Parku Rzeźby w Królikarni i Muzeum Warszawy. W tym roku muzyka na naszym festiwalu wyręczy trochę nauczycieli. Będzie gimnastyka w ramach performansu muzycznego Olimpiada muzyczna zespołu Kwartludium, oczywiście na świeżym powietrzu w parku, w Królikarni. Eksponaty, zgromadzone w Muzeum Warszawy, oraz niezwykłe instrumenty z kolekcji Małych Instrumentów połączą się w Eksponuty za sprawą Pawła Romańczuka. Do muzealnego kina Syrena zaprosimy na seans zagadek, przygotowany w oparciu o książkę Piwnice. Zagadki spod podłogi wydawnictwa Dwie Siostry. Aleksandra Cieślak, autorka książki, i kompozytor Edward Sielicki przygotowali z muzykami i realizatorami nagrań oraz animacji niezwykłe słuchowisko-operę, w której ważną rolę odegra też polski język migowy. W każdej chwili Festiwalu będzie można zrobić sobie przerwę i zajrzeć znów do Królikarni, a tam zagrać (bezpiecznie, z zachowaniem dystansu i wszelkich zaleceń) w piłkarzyki, ale u nas w wersji dźwiękowej Trambambuli, przygotowanej przez Michała Silskiego według pomysłu pewnego Kazika, który towarzyszył Małej WJ od samego początku.

W tym roku spotkamy się również w Internecie: na rozgrzewkach z Kwartludium oraz internetowej wersji seansu słuchowiska-opery Piwnice. Zagadki spod podłogi i koncertu Eksponuty.

Paulina Celińska

Szczegółowy program – na stronie http://warszawska-jesien.art.pl/2020/mala-wj 

Olsztyn | W krainie bajek

Kraina BajekW weekend 7, 8 i 9 sierpnia 2020 o godz. 11:00 Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie zaprasza na koncerty kameralne dla dzieci o nazwie „W krainie bajek”.

Cykl wakacyjnych koncertów edukacyjnych adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Muzycy związani z Filharmonią zaprezentują znane piosenki z filmów dla dzieci – od "Akademii Pana Kleksa" z muzyką Andrzeja Korzyńskiego po produkcje wytwórni Walta Disneya. Podczas koncertów dzieci poznają instrumenty i ich brzmienie, formy muzyczne, tańce, nazwiska wielkich kompozytorów, ich biografie i twórczość, a także muzykę wielu kultur. Koncerty połączone będą z rozmaitymi zadaniami i zabawami, które są dla dzieci źródłem radości i pozytywnych emocji.

Wystąpią muzycy związani z orkiestrą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej: Aleksander Miśnikiewicz – puzon, prowadzenie, Rafał Górczyński – akordeon, Grzegorz Dybała – tuba, Wojciech Haza – saksofon, Magdalena Tokajuk – śpiew, prowadzenie.

Wydarzenia realizowane będą w grupach do 50 osób w sali kameralnej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Czas trwania – 45 minut. Bilety w cenie 10 zł/os dostępne za pośrednictwem strony internetowej filharmonii www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl.