Polmic - FB


notices

„Projekty w kulturze. Idea, innowacje, biznes” – studia podyplomowe w Collegium Civitas

Collegium CivitasCollegium Civitas i Fundacja MEAKULTURA zapraszają na pierwsze w Polsce studia podyplomowe dla osób zainteresowanych komercjalizacją działań kulturalnych – „Projekty w kulturze. Idea, innowacje, biznes”.

Studia podyplomowe „Projekty w kulturze. Idea, innowacje, biznes” skierowane są do osób pracujących w sektorze kultury bądź zamierzających z nim współpracować. Ich celem jest uzyskanie przez słuchacza kompetencji umożliwiających rozwój projektu bądź organizacji czy instytucji od strony: konceptualnej, biznesowej, ekonomicznej, komunikacyjnej i zarządczej.

Program, opracowany przez dr Marlenę Wieczorek (konsultacja merytoryczna: Tomasz Szymański i Beata Dubiel-Stawska), jest skonstruowany w taki sposób, aby otrzymane narzędzia rozwoju projektów mogły być implikowane w różnych działaniach związanych z kulturą. Autorskie przedmioty są stworzone przez ekspertów praktyków odnoszących sukcesy w sektorze kultury i biznesie. To dzięki nim uczestnictwo w studiach podyplomowych stanie się katalizatorem zmian w sferze tworzenia i rozwoju projektów kulturalnych.

To studia dla pragmatyków i wizjonerów, autorów jednego projektu i profesjonalistów z wieloletnim stażem – wszystkich, którzy wierzą, że kultura może przynosić materialne zyski, nie zatracając swojej misji.

Rekrutacja trwa! Szczegóły na stronie --> https://www.civitas.edu.pl/pl/oferta-edukacyjna/projekty-w-kulturze-idea-innowacje-biznes-podyplomowe 

Przesłuchania do Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa: „skrzypce” i „flet”

POSIPolska Orkiestra Sinfonia Iuventus Im. Jerzego Semkowa ogłasza przesłuchania dla muzyków do 30 roku życia na stanowiska: „skrzypce” i „flet”. Przesłuchania będą miały miejsce w Warszawie, w Studiu S-3 Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego (ul. Modzelewskiego 59).

Przesłuchania na stanowisko „skrzypce” odbędą się 29 września 2020, na stanowisko „flet” – 30 września br.

Osobom, które pomyślnie przejdą przesłuchania Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa może zaoferować: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie, pracę pod kierunkiem wybitnych dyrygentów, szeroko zakrojoną edukację artystyczną oraz zdobycie doświadczenia pracy w orkiestrze.

Zgłoszenia można dokonać wyłącznie poprzez stronę internetową https://bit.ly/2lSyTLU 

Do zgłoszenia należy dołączyć życiorys w języku polskim i podpisane oświadczenie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 23 września 2020 br.

Kandydat, w przypadku odwołania swojej obecności na przesłuchaniu, zobowiązany jest do poinformowania instytucji drogą e-mailową lub telefonicznie najpóźniej na 2 dni przed terminem przesłuchania.

Program i nuty dostępne są na stronie https://sinfoniaiuventus.pl/skrzypce-flet-termin-przesluchan-29-30-wrzesnia-2020-2/ 

„Muzyka w mediach” – studia podyplomowe w Collegium Civitas

Collegium CivitasCollegium Civitas zaprasza na studia podyplomowe „Muzyka w mediach”. Będzie to wyjątkowa przygoda w towarzystwie muzycznych profesjonalistów, ludzi niesztampowych i pełnych pasji.

* Interesujesz się współczesną kulturą muzyczną?

* Marzysz o pracy dziennikarza, promotora lub krytyka muzycznego?

* Chcesz udoskonalić warsztat dziennikarski w teorii i praktyce?

Program, przygotowany przez najlepszych praktyków w branży we współpracy z Fundacją MEAKULTURA, to oferta dla wszystkich osób zainteresowanych szeroko rozumianą współczesną kulturą muzyczną – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

Dzięki studiom będzie można dobrze poznać rynek muzyczny, szczególnie w aspekcie relacji muzyki z mediami.

Więcej szczegółów na: https://bit.ly/2EEq7uq 

Przesłuchania do Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus

logo_amadeusOrkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus ogłasza przesłuchania do grupy II skrzypiec.

Przesłuchania odbędą się 21 września 2020 roku. Podanie wraz z życiorysem artystycznym należy przesłać pocztą elektroniczną na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. w terminie do 14 września br.

Osoba zakwalifikowana do przesłuchania otrzyma indywidualne zaproszenie.

Orkiestra nie zapewnia akompaniatora.

W programie przesłuchań znalazły się następujące utwory:

• W.A. Mozart – I cz. dowolnego Koncertu z Kadencją

• J.S. Bach – jednak z części Sonaty lub Partity na skrzypce solo

• dowolny utwór romantyczny

Dodatkowe informacje – na stronie https://amadeus.pl/przesluchania-2 

Przesłuchania do Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa: kontrabas i fagot

POSIPolska Orkiestra Sinfonia Iuventus Im. Jerzego Semkowa ogłasza przesłuchania dla muzyków do 30 roku życia na stanowiska: „kontrabas” i „fagot”. Przesłuchania będą miały miejsce w Warszawie, w Studiu S-3 Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego (ul. Modzelewskiego 59).

Przesłuchania na stanowisko „kontrabas” odbędą się 29 września 2020, na stanowisko „fagot” – 30 września br.

Osobom, które pomyślnie przejdą przesłuchania, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa może zaoferować: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie, pracę pod kierunkiem wybitnych dyrygentów, szeroko zakrojoną edukację artystyczną oraz zdobycie doświadczenia pracy w orkiestrze.

Zgłoszenia można dokonać wyłącznie poprzez stronę internetową https://bit.ly/2lSyTLU 

Do zgłoszenia należy dołączyć: życiorys w języku polskim oraz podpisane oświadczenie (do pobrania na stronie https://sinfoniaiuventus.pl/kontrabas-fagot-termin-przesluchan-29-30-wrzesnia-2020/

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 23 września 2020.

Kandydat, w przypadku odwołania swojej obecności na przesłuchaniu, zobowiązany jest do poinformowania instytucji drogą e-mailową lub telefonicznie najpóźniej na 2 dni przed terminem przesłuchania.

Program i nuty dostępne są na stronie https://sinfoniaiuventus.pl/kontrabas-fagot-termin-przesluchan-29-30-wrzesnia-2020/