Polmic - FB


ogłoszenia

Singing Europe 2016

Singing Europe 2016Narodowe Forum Muzyki zaprasza do Wrocławia – Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Tutaj 23 lipca 2016 roku odbędzie się jedno z największych wydarzeń chóralnych w Europie – Singing Europe. To właśnie we Wrocławiu chórzyści z całego kontynentu wezmą udział w wielkim, jedynym w swoim rodzaju koncercie.

Jedyne co należy zrobić, to zgłosić swój chór, przyjechać do Wrocławia i stać się częścią liczącego 3 tysiące osób chóru, a następnie razem z 40 tysiącami widzów zaśpiewać na Stadionie Wrocław znane melodie z wielu krajów Europy. Projekt przeznaczony jest dla chórów: mieszanych, jednorodnych, żeńskich, męskich, dziecięcych, kameralnych, młodzieżowych, kościelnych, szkolnych, gimnazjalnych, akademickich, chórów seniora i gospel – jednym słowem – dla wszystkich!

Organizatorzy gwarantują każdemu uczestnikowi Pakiet Singing Europe 2016: brak opłat rekrutacyjnych, nocleg zapewniony przez organizatora, koncert na Stadionie Wrocław. Nabór zgłoszeń potrwa do 31 marca 2016 roku. Wszelkie pytania należy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZOBACZ: Film Promocyjny (YouTube) 

Regulamin uczestnictwa oraz karta zgłoszenia – na stroniewww.nfm.wroclaw.pl/projekty-choralne/singing-europe

Ruszają płatne staże w Akademii Baltic Neopolis

Akademia Baltic NeopolisBaltic Neopolis Orchestra zaprasza studentów i absolwentów Akademii Muzycznych na płatne staże w ramach Akademii Baltic Neopolis. Oferta skierowana jest do skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów. Chętni mogą zgłaszać się do 15 lutego 2016 roku.

Akademia Baltic Neopolis to nowy program edukacyjny stworzony przez szczecińską orkiestrę kameralną Baltic Neopolis Orchestra. Głównym celem projektu jest przygotowanie młodych instrumentalistów do profesjonalnego wykonywania zawodu muzyka orkiestrowego, w szczególności w zakresie muzyki kameralnej.

Płatne staże będą obejmować serię zajęć indywidualnych i sekcyjnych, koncertów, nagrań płytowych ze światowej sławy muzykami – gośćmi Orkiestry w trakcie sezonu. Koncerty i zajęcia dla uczestników programu będą prowadzone przez tak wybitnych artystów jak: Vasko Vassilev (Covent Garden Opera House), Tomasz Tomaszewski (Deutsche Oper), Andriy Viytovych (Royal College of Music), Svetlin Roussev (Orchestre de Paris) oraz liderów Baltic Neopolis Orchestry. Oprócz aktywnego uczestnictwa w koncertach w kraju w trakcie sezonu artystycznego, dla najlepszych stażystów przewidziano możliwość wzięcia udziału w trasie koncertowej po południowo-wschodniej Azji, która zaplanowana jest na październik i listopad 2016 roku.

Przesłuchania do Akademii Baltic Neopolis skierowane są do skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów do 30. roku życia, będących studentami lub absolwentami uczelni artystycznych.
Zgłoszenia zawierające życiorys artystyczny można wysyłać do 15 lutego 2016 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przesłuchania odbędą się 21 lutego 2016 roku w Szczecinie.

Więcej informacji – na stronie: www.balticneopolis.pl/index.php/akademia-bno

Przesłuchanie do zespołu Orkiestry Opery Bałtyckiej – kontrabas

Opera Bałtycka zaprasza na przesłuchanie do zespołu Orkiestry na stanowisko: kontrabas – prowadzący grupę – cały etat.

W dniu 19 stycznia 2015 roku o godzinie 10.00 w Operze Bałtyckiej w Gdańsku (al. Zwycięstwa 15) odbędzie się przesłuchanie kandydatów do orkiestry Opery Bałtyckiej na stanowisko kontrabas – prowadzący grupę. Opera Bałtycka poszukuje muzyka na cały etat.

Organizator zapewnia akompaniatora, który będzie do dyspozycji kandydatów w dniu przesłuchania od godz. 08.00. Opera nie zwraca kosztów podróży oraz zakwaterowania.

Dokumenty i zgłoszenia (list motywacyjny + CV) należy nadsyłać drogą elektroniczną do 12 stycznia 2016 roku na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. kontaktowy: +48 512 346 338. W tytule maila należy wpisać: „Przesłuchanie na kontrabas do Opery Bałtyckiej”. Osoba zakwalifikowana do przesłuchania otrzyma indywidualne zaproszenie.

Szczegółowe informacje oraz program przesłuchania – na stronie: www.operabaltycka.pl/pl/work/przesuchanie-do-zespou-orkiestry-kontrabas.html 

Rudy Ksiądz - zaprojektuj stroje dla orkiestry!

Rudy KsiądzBaltic Neopolis Orchestra ze Szczecina i Vasko Vassilev, koncertmistrz Royal Opera House w Londynie, ogłaszają konkurs na projekt strojów do Rudego Księdza, show muzycznego opartego na biografii Antonia Vivaldiego.

Vivaldi, włoski skrzypek i kompozytor ze święceniami kapłańskimi, nazywany był przez wzgląd na kolor włosów Rudym Księdzem. Taki też tytuł będzie nosiło show z muzyką Vivaldiego oparte na jego biografii produkowane przez Baltic Neopolis Orchestrę. Po castingu do udziału w przedsięwzięciu przyszła pora na konkurs na projekt strojów dla wykonawców. Konkurs dotyczy projektu strojów dla żeńskiej orkiestry oraz stroju dla Vivaldiego. Nagrodą w konkursie jest 1000 zł, a uszyte wg zwycięskiego projektu stroje zostaną wykorzystane w spektaklach Rudy Ksiądz w całej Europie.

Projekty w dowolnym formacie należy wysłać do dnia 7 grudnia 2015 roku na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub stacjonarny: al. Wojska Polskiego 90, pok. 17, 70-482 Szczecin.

Regulamin konkursu – na stronie: www.balticneopolis.pl
 

Przesłuchania do Chóru Polskiego Radia

Fundacja Rozwoju Sztuki – Sonoris, razem z nowym Kierownikiem Artystycznym Szymonem Wyrzykowskim, zapraszają artystów – śpiewaków do udziału w przesłuchaniach do Chóru Polskiego Radia.

Przesłuchania odbywać się będą w dniach 4 grudnia 2015 roku w godzinach 17.30-21.00 oraz 5 grudnia 2015 roku w godzinach 9.00-16.00 w siedzibie Radia Kraków przy al. Juliusza Słowackiego 22 (studio S5, II p.). Organizatorzy zapraszają również na próbę otwartą w dniu 4 grudnia 2015 roku w godzinach 15.30-17.00.

Program przesłuchania obejmuje dwa dowolne, kontrastujące ze sobą utwory. Komisja może poprosić o zaśpiewanie fragmentu a’vista (z partytury współczesnej). Wybrany repertuar powinien być zgodny z rodzajem głosu, do którego składana jest aplikacja. Fundacja nie zapewnia akompaniatora, nie zwraca kosztów dojazdu i noclegu oraz innych kosztów związanych z przesłuchaniami.

Aplikacje należy wysyłać do dnia 1 grudnia 2015 roku.

Formularz aplikacyjny – na stronie: www.fundacjasonoris.org/dolacz-do-nas-przesluchania