Polmic - FB


ogłoszenia

Przesłuchanie do Chóru Chłopięco-męskiego Pueri Cantores Olivenses

pChór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Olivenses - jedyny taki zespół na Pomorzu Gdańskim i jeden z nielicznych w Polsce - ogłasza nabór.

Dyrektor artystyczny Jan Łukaszewski zaprasza chłopców w wieku od 5 do 14 lat, uzdolnionych muzycznie, lubiących występować, ze scenicznym zacięciem.

Należy przygotować dwie - zróżnicowane pod względem stylu - piosenki z akompaniamentem (na CD) lub bez oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie http://pueri.pl/doc_signin.html

W celu ustalenia konkretnej daty organizatorzy proszą o kontakt pod numerem telefonu 058 552 41 73 lub przez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Classical: NEXT – otwarty nabór. Polscy muzycy, menedżerowie i promotorzy na najważniejszych targach muzyki klasycznej w Europie

iamInstytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór na targi Classical: NEXT. W terminie 17-20 maja 2017 roku zaprasza profesjonalistów muzyki poważnej do Rotterdamu.

Instytut Adama Mickiewicza, świadomy potrzeby rozwoju polskiego rynku muzyki klasycznej oraz promocji jego potencjału za granicą, wychodzi naprzeciw potrzebom menedżerów, promotorów oraz wydawców. Nabór adresowany jest do tych organizatorów życia muzycznego, którzy mają w swoim katalogu polskich artystów, a także do dyrektorów programowych polskich festiwali, zapraszających do swojego programu polskich artystów. Wyłonione osoby zostaną zaproszone do uczestnictwa w prestiżowych targach jako członkowie polskiej delegacji. Wsparcie przez IAM obejmie koszty akredytacji oraz noclegu podczas targów Classical: NEXT (szczegóły w regulaminie na www.iam.pl ).

Targi Classical: NEXT to przede wszystkim przestrzeń dla branżowego sieciowania oraz prezentacji najnowszych trendów w muzyce. Targi oferują uczestnictwo w licznych konferencjach o różnorodnej tematyce (od programowania i produkcji przez funkcjonowanie na rynku po nowe technologie w muzyce), a także udział w koncertach muzyki na żywo w cyklach showcase’owych. W 2016 roku wydarzenie zgromadziło około 1200 delegatów oraz 700 firm i instytucji z 46 krajów, w tym: artystów, agentów koncertowych, przedstawicieli wytwórni płytowych, wydawców, agencje muzyczne, dystrybutorów, producentów, biznesmenów, prasę, instytucje artystyczne i dziennikarzy. Więcej informacji o targach można znaleźć na stronie www.classicalnext.com

Procedura zgłoszenia jest prosta: należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.iam.pl i wysłać go na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 24 lutego 2017 roku (do końca dnia). Wszystkie otrzymane aplikacje zostaną poddane ocenie merytorycznej przez eksperta muzyki poważnej IAM oraz zewnętrznych konsultantów. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 28 lutego 2017 roku na stronie www.iam.pl .

ZOBACZ: Regulamin Classical: NEXT

Przesłuchania do Poznańskiego Chóru Kameralnego

PCKPoznański Chór Kameralny, jeden z najlepszych zespołów w kraju, zaprasza na przesłuchania. 

Chór, założony i prowadzony przez znakomitego dyrygenta Bartosza Michałowskiego, jest laureatem prestiżowej międzynarodowej nagrody L’ Orphée d’Or 2015 oraz zdobywcą Złotej Płyty.

Nowi śpiewacy mogą się spodziewać profesjonalnego podejścia do muzyki i znakomitych koncertów we wspaniałych salach koncertowych.

Zgłosić się może każdy, niezależnie od doświadczenia. To jedyna taka okazja w 2016 roku. Zespół czeka na osoby w wieku od 19 do 33 lat. Przesłuchania odbędą się w dwóch terminach.

Zgłoszenia można przesyłać do 21 października 2016 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Kontakt:

Katarzyna Banaszak

Project Manager

Poznański Chór Kameralny

t: +48 662 422 102

www.poznanskichorkameralny.com 

 

Polska Filharmonia Bałtycka: przesłuchania na stanowisko muzyka orkiestrowego, trąbka I głos

PFBPolska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku ogłasza przesłuchania na stanowisko muzyka orkiestrowego: Trąbka I głos; 1/2 etatu.

Termin składania zgłoszeń: 14.11.2016 roku

Termin przesłuchania: 16.11.2016 roku

Miejsce przesłuchania: Polska Filharmonia Bałtycka im. Fr. Chopina w Gdańsku, Sala Kameralna, godz. 13.30

Program:

Utwór z akompaniamentem fortepianu:

J. Haydn Koncert na trąbkę i orkiestrę Es-dur /część I, kadencja Maurice Andre/

wykonany na trąbce B

Literatura orkiestrowa:

G. Mahler V Symfonia cis-moll /część I/ (fragmenty)

G. Mahler III Symfonia d-moll /posthorn solo/

M. Ravel Koncert fortepianowy G-dur /część I/

R. Strauss Życie bohatera /część I/

I. Strawiński Pietruszka: Taniec baleriny nr 134, Walc nr 140

D. Szostakowicz VIII Symfonia /część I i II/ (fragmenty)

wykonane na trąbce B lub C

czytanie nut a vista

Wymagane doświadczenie zawodowe na stanowisku muzyka orkiestrowego.

Filharmonia nie zapewnia akompaniatora.

Materiały nutowe: dostępne w Biurze Koncertowym PFB 80-751 Gdańsk , ul. Ołowianka 1;

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon: (58) 320 62 63/(58) 323 83 54

Pisemne zgłoszenia wraz z życiorysem artystycznym (również w wersji anglojęzycznej) należy kierować bezpośrednio do Biura Koncertowego PFB lub na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Sinfonietta Cracovia ogłasza konkurs na stanowisko: muzyk altowiolista – lider sekcji

SCPrzesłuchania odbędą się 17 grudnia 2016 roku w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki przy ulicy Papierniczej 2 w Krakowie.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres siedziby orkiestry lub pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  z dopiskiem Konkurs na stanowisko lidera sekcji / muzyka solisty. Zgłoszenia muszą zawierać klauzulę dotyczącą przetwarzania danych osobowych:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; (tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).

Zgłoszenie powinno zawierać życiorys zawodowy z opisem dotychczasowych osiągnięć artystycznych.

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 15 listopada 2016 roku.

Na przesłuchania zaproszeni zostaną wybrani kandydaci, powiadomieni przez biuro orkiestry.

Szczegółowe informacje – na stronie: http://sinfonietta.pl/egzamin-do-orkiestry/

 

PROGRAM:

1. Franz Anton Hoffmeister – Koncert na altówkę D-dur, cz. I (z kadencją)

lub

Carl Stamitz – Koncert na altówkę D-dur op. 1, cz. I (z kadencją P. Klengla)

2. Béla Bartók – Koncert na altówkę op. posth., cz. I

lub

Krzysztof Penderecki – Koncert na altówkę (całość)

3. Max Reger – 3 Suity na altówkę solo op. 131d

(dwie dowolne kontrastujące ze sobą części z jednej suit)

lub

J.S. Bach – Suity na wiolonczelę solo

(dwie dowolne kontrastujące ze sobą części z jednej suit)

Program i materiały nutowe wybranych fragmentów orkiestrowych zostaną przesłane do kandydatów drogą elektroniczną.