Polmic - FB


ogłoszenia

IX Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy „Venezia Music Festival”

vW dniach 23–27 maja 2018 roku w Wenecji i Jesolo (Włochy) odbędzie się dziewiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego i Orkiestrowego „Venezia Music Festival”.

Wenecja – miasto kanałów i gondoli. Od 1987 roku Wenecja znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Dla wielu jest ona najpiękniejszym miastem na świecie, które fascynuje swym bogactwem architektonicznym. Serce Wenecji – Plac św. Marka ze wspaniałą Bazyliką – jest jednym z najładniejszych placów na świecie. Udział w weneckim festiwalu będzie uwzględniał spotkanie z dyrygentami, próby i uczestnictwo w koncertach festiwalowych. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia oraz rozmowy z innymi uczestnikami festiwalu.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie dowolnego programu (30 – 45 min.). Ostateczny termin zgłoszenia: 31 marca 2018 roku.

Szczegółowe informacje – na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com

IV Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr „Budapest Music Festival”

bW dniach 27 czerwca – 1 lipca 2018 roku w Budapeszcie (Węgry) odbędzie się czwarta edycja Międzynarodowego Festiwalu Chórów i Orkiestr „Budapest Music Festival”.

Budapeszt – jedno z najpiękniej położonych miast Europy. Nikt z odwiedzających stolicę Węgier nie potrafi oprzeć się jej urokowi. To miasto jednocześnie oczarowuje, imponuje i fascynuje. Dunaj dzieli tę metropolię na górzystą Budę i równinny Peszt. Do najciekawszych atrakcji należą: Baszta Rybacka, Kościół Macieja, Zamek Królewski, Wzgórze Zamkowe, cytadela i budynek Parlamentu. To tutaj, „nad pięknym, modrym Dunajem”, odbywa się Budapest Music Festival. Udział w Festiwalu będzie uwzględniał spotkanie z dyrygentami, próby i uczestnictwo w koncertach festiwalowych. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia oraz rozmowy z innymi uczestnikami festiwalu.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie dowolnego programu (30 – 45 min.). Ostateczny termin zgłoszenia: 15 kwietnia 2018 roku.

Więcej – na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com

X Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy „Toscana Music Festival”

tW dniach 18–22 lipca 2018 roku w Toskanii (Włochy) odbędzie się dziesiąta odsłona Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego i Orkiestrowego „Toscana Music Festival”.

Toskania – kraj cyprysów i łagodnych pagórków. Ten ulubiony region turystyczny Włoch jest znany z radości życia, przyjemności kulinarnych i bogatej kultury. Około połowy wszystkich skarbów sztuki na świecie znajduje się na terenie Włoch, a Toskania z pewnością może nazwać się posiadaczem dużej części tego dziedzictwa. Szczególnie znane są takie miasta, jak stolica regionu Florencja, ale także Piza, Siena i Lukka – ojczyzna Giacomo Pucciniego. Koncerty cyklu „Toscana Music Festival” są organizowane w stylowej atmosferze Terme di Montecatini oraz w bazylice Santa Maria Assunta. Udział w Festiwalu będzie uwzględniał spotkanie z dyrygentami, próby i uczestnictwo w koncertach festiwalowych. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia oraz rozmowy z innymi uczestnikami Festiwalu.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie dowolnego programu (30 – 45 min.). Ostateczny termin zgłoszenia: 15 maja 2018 roku.

Informacja o Festiwalu – na stronie organizatora: https://www.mrf-musicfestivals.com

50 stypendiów na rezydencję artystyczną w Wiedniu i Salzburgu

kkaUrząd Kanclerza Austrii we współpracy z KulturKontakt Austria ogłaszają nabór na rezydencję artystyczną w Wiedniu i Salzburgu (50 stypendiów). Pobyt rezydencyjny służyć ma poznaniu austriackiego krajobrazu kulturowego i nawiązaniu kontaktu z austriackimi artystami i artystkami. Celem pobytu jest zrealizowanie własnego projektu artystycznego.

O rezydencję ubiegać się mogą: artyści i artystki nie mieszkający na stałe w Austrii i nie posiadający obywatelstwa austriackiego. Premiowana jest znajomość języka niemieckiego i angielskiego. O rezydencję nie mogą ubiegać się osoby, które brały już udział w programach rezydencyjnych KulturKontakt Austria, Urzędu Kanclerza Austrii lub Federalnego Ministerstwa Nauki, Sztuki i Kultury. Stypendia skierowane są do twórczyń i twórców następujących dziedzin:

• sztuki piękne

• fotografia artystyczna

• sztuka wideo i mediów

kompozycja muzyczna

• literatura

• literatura dla dzieci i młodzieży

• tłumaczenia literackie

• animacja kultury

Można ubiegać się o stypendium wyłącznie w jednej dziedzinie. Czas trwania pobytu rezydencyjnego zależny jest od wybranej dziedziny.

Stypendia przeznaczone są dla osób urodzonych po 31 grudnia 1977 roku. Jeżeli o rezydencję ubiega się para artystów, kryterium wieku musi spełniać co najmniej jedno z nich.

Termin zgłoszeń przez platformę internetową www.artists-in-residence-austria.at  do 18 września 2017 roku.

Szczegóły oferty stypendialnej można znaleźć na stronie www.austria.org.pl w zakładce Granty, w języku angielskim lub niemieckim.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o bezpośredni kontakt z Panią Charlotte Sucher w Urzędzie Kanclerskim: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel. 0043 (0)1 53115 ‐ 206860.

Przesłuchania do Orkiestry Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

f Dyrektor Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie Dorota Serwa i Dyrektor Artystyczny Rune Bergmann ogłaszają przesłuchanie na stanowisko muzyka orkiestrowego „Trąbka – głos solowy”.

Egzamin z zapewnieniem akompaniatora odbędzie się 7 września 2017 roku o godz.13.00 w siedzibie Filharmonii; 1. etap – za kotarą; 2. etap – bez kotary.

Program solo:

Joseph Haydn, Koncert na trąbkę Es-dur, I i II część (wykonany na trąbce B)

Alexander Arutunian, Koncert na trąbkę As-dur op.94

Wyjątki orkiestrowe:

Modest Musorgski, Obrazki z wystawy

Gustav Mahler, Symfonia nr 5

Maurice Ravel, Koncert fortepianowy G-dur

Igor Strawiński, Pietruszka

George Gershwin, Koncert fortepianowy F- dur

Richard Strauss, Don Juan

Leonard Bernstein, West Side Story – Mambo

Zgłoszenia zawierające życiorys artystyczny i list motywacyjny należy złożyć do 1 września 2017 roku, z tytułem „Przesłuchania – trąbka głos solowy” na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Wymagania: dyplom studiów magisterskich – instrumentalistyka (trąbka).

Osobom, które pomyślnie przejdą przesłuchania, Filharmonia oferuje umowę o pracę cały etat.

Szczegółowe informacje dostępne pod adresem: www.filharmonia.szczecin.pl 

Aby uzyskać więcej informacji należy kontaktować się z Panią Magdaleną Grączewską-Głogowską, Organizatorem Pracy Artystycznej, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Filharmonia zastrzega sobie prawo zaproszenia na przesłuchanie wybranych kandydatów. Osoby zakwalifikowane do przesłuchania otrzymają indywidualne informacje drogą mailową.