Polmic - FB


ogłoszenia

Stypendium im. Witolda Lutosławskiego 2016

Towarzystwo im. LutosławskiegoZarząd Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego ogłasza konkurs na stypendium przyznawane przez Rodzinę Kompozytora. Stypendium w wysokości 10 000 dolarów, przeznaczone na mistrzowskie kształcenie za granicą, zostanie przyznane jednej osobie. O stypendium mogą ubiegać się polscy studenci, uczniowie i absolwenci szkół i uczelni muzycznych: kompozytorzy, dyrygenci, instrumentaliści i wokaliści.

Zainteresowanych prosimy o przesyłanie podań oraz następujących dokumentów:
– życiorysu z uwzględnieniem dotychczasowych osiągnięć,
– świadectwa ukończenia szkoły/uczelni lub dokumentu poświadczającego etap zaawansowania kształcenia,
– planu kształcenia za granicą ze wskazaniem wybranego pedagoga prowadzącego,
– rekomendacji dwóch wykładowców akademickich,

w terminie do 23 czerwca 2016 roku na adres Towarzystwa:

Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego
ul. Bracka 23
00-028 Warszawa

z dopiskiem na kopercie: Stypendium im. Witolda Lutosławskiego 2016 (liczy się data stempla pocztowego).

Szczegółowe informacje na stronie: www.lutoslawski.org.pl

Przesłuchania na stanowisko asystenta dyrygenta Filharmonii Narodowej

Orkiestra Filharmonii NarodowejFilharmonia Narodowa przyjmuje zgłoszenia do przesłuchań na stanowisko asystenta dyrygenta – dyrektora artystycznego Jacka Kaspszyka w sezonie artystycznym 2016/2017.

Przesłuchania przeznaczone są dla dyrygentów polskich, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Podanie wraz z życiorysem artystycznym należy złożyć w Sekretariacie Filharmonii Narodowej (pok.109) bądź wysłać pocztą na adres: ul. Jasna 5, 00-950 Warszawa, faksem (22) 55 17 200 lub e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 10 czerwca 2016 roku.

Przewidywany termin przesłuchań: 25 czerwca 2016 roku. Filharmonia zastrzega sobie prawo zaproszenia na przesłuchanie wybranych kandydatów. Program: Piotr Czajkowski – V Symfonia e-moll op. 64.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. (22) 55 17 102/103.

Singing Europe 2016

Singing Europe 2016Narodowe Forum Muzyki zaprasza do Wrocławia – Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Tutaj 23 lipca 2016 roku odbędzie się jedno z największych wydarzeń chóralnych w Europie – Singing Europe. To właśnie we Wrocławiu chórzyści z całego kontynentu wezmą udział w wielkim, jedynym w swoim rodzaju koncercie.

Jedyne co należy zrobić, to zgłosić swój chór, przyjechać do Wrocławia i stać się częścią liczącego 3 tysiące osób chóru, a następnie razem z 40 tysiącami widzów zaśpiewać na Stadionie Wrocław znane melodie z wielu krajów Europy. Projekt przeznaczony jest dla chórów: mieszanych, jednorodnych, żeńskich, męskich, dziecięcych, kameralnych, młodzieżowych, kościelnych, szkolnych, gimnazjalnych, akademickich, chórów seniora i gospel – jednym słowem – dla wszystkich!

Organizatorzy gwarantują każdemu uczestnikowi Pakiet Singing Europe 2016: brak opłat rekrutacyjnych, nocleg zapewniony przez organizatora, koncert na Stadionie Wrocław. Nabór zgłoszeń potrwa do 31 marca 2016 roku. Wszelkie pytania należy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZOBACZ: Film Promocyjny (YouTube) 

Regulamin uczestnictwa oraz karta zgłoszenia – na stroniewww.nfm.wroclaw.pl/projekty-choralne/singing-europe

Ruszają płatne staże w Akademii Baltic Neopolis

Akademia Baltic NeopolisBaltic Neopolis Orchestra zaprasza studentów i absolwentów Akademii Muzycznych na płatne staże w ramach Akademii Baltic Neopolis. Oferta skierowana jest do skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów. Chętni mogą zgłaszać się do 15 lutego 2016 roku.

Akademia Baltic Neopolis to nowy program edukacyjny stworzony przez szczecińską orkiestrę kameralną Baltic Neopolis Orchestra. Głównym celem projektu jest przygotowanie młodych instrumentalistów do profesjonalnego wykonywania zawodu muzyka orkiestrowego, w szczególności w zakresie muzyki kameralnej.

Płatne staże będą obejmować serię zajęć indywidualnych i sekcyjnych, koncertów, nagrań płytowych ze światowej sławy muzykami – gośćmi Orkiestry w trakcie sezonu. Koncerty i zajęcia dla uczestników programu będą prowadzone przez tak wybitnych artystów jak: Vasko Vassilev (Covent Garden Opera House), Tomasz Tomaszewski (Deutsche Oper), Andriy Viytovych (Royal College of Music), Svetlin Roussev (Orchestre de Paris) oraz liderów Baltic Neopolis Orchestry. Oprócz aktywnego uczestnictwa w koncertach w kraju w trakcie sezonu artystycznego, dla najlepszych stażystów przewidziano możliwość wzięcia udziału w trasie koncertowej po południowo-wschodniej Azji, która zaplanowana jest na październik i listopad 2016 roku.

Przesłuchania do Akademii Baltic Neopolis skierowane są do skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów do 30. roku życia, będących studentami lub absolwentami uczelni artystycznych.
Zgłoszenia zawierające życiorys artystyczny można wysyłać do 15 lutego 2016 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przesłuchania odbędą się 21 lutego 2016 roku w Szczecinie.

Więcej informacji – na stronie: www.balticneopolis.pl/index.php/akademia-bno

Przesłuchanie do zespołu Orkiestry Opery Bałtyckiej – kontrabas

Opera Bałtycka zaprasza na przesłuchanie do zespołu Orkiestry na stanowisko: kontrabas – prowadzący grupę – cały etat.

W dniu 19 stycznia 2015 roku o godzinie 10.00 w Operze Bałtyckiej w Gdańsku (al. Zwycięstwa 15) odbędzie się przesłuchanie kandydatów do orkiestry Opery Bałtyckiej na stanowisko kontrabas – prowadzący grupę. Opera Bałtycka poszukuje muzyka na cały etat.

Organizator zapewnia akompaniatora, który będzie do dyspozycji kandydatów w dniu przesłuchania od godz. 08.00. Opera nie zwraca kosztów podróży oraz zakwaterowania.

Dokumenty i zgłoszenia (list motywacyjny + CV) należy nadsyłać drogą elektroniczną do 12 stycznia 2016 roku na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. kontaktowy: +48 512 346 338. W tytule maila należy wpisać: „Przesłuchanie na kontrabas do Opery Bałtyckiej”. Osoba zakwalifikowana do przesłuchania otrzyma indywidualne zaproszenie.

Szczegółowe informacje oraz program przesłuchania – na stronie: www.operabaltycka.pl/pl/work/przesuchanie-do-zespou-orkiestry-kontrabas.html