Polmic - FB


ogłoszenia różne

Zostań Menadżerem Zespołu Filharmonii

FNFilharmonia Narodowa w Warszawie poszukuje kandydatów na stanowiska: menadżer Orkiestry Filharmonii Narodowej oraz menadżer Chóru Filharmonii Narodowej. Oferty należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 11 września 2021 roku.

Do zadań menadżera Orkiestry i menadżera Chóru w ramach umowy o pracę należeć będzie między innymi:

- prowadzenie pełnej dokumentacji pracy zespołu,
- dbanie o wizerunek oraz aktywna promocja zespołu,
- organizacja i promocja koncertów i podróży zespołu w Polsce i poza jej granicami,
- opracowywanie i wdrażanie planów oraz strategii marketingowych,
- pozyskiwanie partnerów, środków unijnych, funduszów celowych, które umożliwiają realizację projektów artystycznych zleconych przez Dyrekcję FN,
- koordynacja festiwali, kursów, konkursów i innych przedsięwzięć inicjowanych przez FN,
- prowadzenie spotkań informacyjnych dla zespołów.
Oczekiwania:
- doświadczenie odpowiadające powyższemu opisowi stanowiska,
- wiedza i doświadczenie dotyczące kreowania wizerunku oraz nowoczesnych kanałów promocji,
- dobra znajomość języka angielskiego,
- łatwość w nawiązywaniu i budowaniu relacji interpersonalnych,
- kreatywność, samodzielność i efektywność w prowadzeniu projektów,
- zdecydowanie w działaniu,
- wysoka kultura osobista,
- gotowość do pracy w godzinach wieczornych i w weekendy,
- rzetelność, obowiązkowość i terminowość.

Więcej – na stronie http://filharmonia.pl/aktualnosci/zostan-menadzerem-zespolu-filharmonii-narodowej 

Przesłuchania do Filharmonii Narodowej: muzyk orkiestrowy – perkusja (pełny etat)

FNFilharmonia Narodowa ogłasza przesłuchania na stanowisko „Muzyk orkiestrowy – perkusja” (pełny etat). Przewidywany termin przesłuchań: 8 września 2021 – I etap oraz 9 września 2021 – II etap.

Zainteresowani mogą składać podania oraz życiorysy artystyczne w Sekretariacie Filharmonii Narodowej – pok. 109, pocztą na adres: ul. Jasna 5, 00-950 Warszawa, faksem: 22 55 17 200 lub pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do 29 sierpnia 2021.

Wymagane jest doświadczenie w specjalności muzyk orkiestrowy perkusista. Filharmonia zastrzega sobie prawo zaproszenia na przesłuchanie wybranych kandydatów. Osoba zakwalifikowana do przesłuchania otrzyma indywidualne zaproszenie, zawierające szczegółowe informacje. Filharmonia zapewnia akompaniatora. Dopuszczane jest granie na własnych małych instrumentach (trójkąt, tamburyn, talerze, kastaniety).

W dokumentach rekrutacyjnych należy umieścić następującą klauzulę: „Wyrażam zgodę, aby Filharmonia Narodowa, ul. Jasna 5, 00-950 Warszawa, przetwarzała moje dane osobowe, umieszczone w dokumentach przedstawionych przeze mnie podczas procesu rekrutacji w celu przeprowadzenia przesłuchania. Wiem, że w każdej chwili mogę cofnąć udzieloną zgodę. Wiem, że cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed cofnięciem zgody”. Więcej informacji można uzyskać w Sekretariacie Filharmonii Narodowej, tel. 22 55 17 102 lub 103.

Program do przesłuchań dostępny jest na stronie: http://www.filharmonia.pl/ 

XII Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr w Krakowie

MRF CracoviaW dniach 29 września - 3 paźdizernika 2021 roku w Krakowie odbędzie się XII Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr.

Kraków – była stolica Rzeczypospolitej - to jedno z najbardziej pięknych miast w Europie i jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów z całego świata. Tutaj papież Jan Paweł II był przez 12 lat biskupem. Centrum Starego Miasta - Rynek Główny - dzielą potężne Sukiennice i gotycki Kościół Mariacki. Na południowej stronie Starego Miasta wznosi się Wawel wraz ze sławnym Zamkiem Królewskim. Właśnie w takim historycznym otoczeniu, w znanych kościołach Krakowa, jak i w sali koncertowej ze wspaniałą akustyką odbywają się koncerty festiwalowe.

Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie dowolnego programu (30–45 min.). Przebieg festiwalu oraz liczba koncertów festiwalowych są zależne od ilości i rodzaju uczestniczących chórów i orkiestr. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia. Ostateczny termin zgłoszenia: 15 lipca 2021 roku.

Dodatkowe informacje – na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com/pl/festiwal-chorow-i-orkiestr-w-krakowie-polska/ 

XIV Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy nad jeziorem Garda (Włochy)

Lago_di_GardaW dniach 14–18 października 2021 roku we Włoszech odbędzie się XIV Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy nad jeziorem Garda.

Jezioro Garda – najbardziej śródziemnomorskie wśród włoskich jezior alpejskich. Jezioro to zadziwia niezwykłą grą kolorów i świateł, dlatego o każdej porze roku jest wspaniałym miejscem do wypoczynku i relaksu. Architektura zabudowań Rivy del Garda lub Limone sul Garda położonych nad jeziorem stwarza przepiękne tło dla Lago di Garda Music Festivalu. To czarujące otoczenie daje amatorskim zespołom chóralnym i orkiestrom możliwość przeżycia tutaj niezapomnianego wydarzenia muzycznego.

Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie dowolnego programu (30–45 min.). Przebieg festiwalu oraz liczba koncertów festiwalowych są zależne od ilości i rodzaju uczestniczących chórów i orkiestr. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia. Ostateczny termin zgłoszenia: 31 lipca 2021 roku.

Dodatkowe informacje – na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com/pl/festiwal-choralny-i-orkiestrowy-nad-jeziorem-garda-wlochy/ 

Przesłuchania do Filharmonii Narodowej: muzyk orkiestrowy tutti – altówka (pełny etat)

FNFilharmonia Narodowa ogłasza przesłuchania na stanowisko „Muzyk orkiestrowy tutti – altówka” (pełny etat). Przewidywany termin przesłuchań: 7 września 2021 – I etap oraz 8 września 2021 – II etap.

Zainteresowani mogą składać podania oraz życiorys artystyczny w Sekretariacie Filharmonii Narodowej – pok. 109, pocztą (na adres: ul. Jasna 5, 00-950 Warszawa), faksem: 22 55 17 200 lub pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do 22 sierpnia 2021.

Wskazane jest doświadczenie orkiestrowe w specjalności „altówka tutti”.

Filharmonia zastrzega sobie prawo zaproszenia na przesłuchanie wybranych kandydatów. Osoba zakwalifikowana do przesłuchania otrzyma indywidualne zaproszenie, zawierające szczegółowe informacje. Filharmonia zapewnia akompaniatora /strój fortepianu a 442 Hz/.

W dokumentach rekrutacyjnych należy umieścić następującą klauzulę: „Wyrażam zgodę, aby Filharmonia Narodowa, ul. Jasna 5, 00-950 Warszawa, przetwarzała moje dane osobowe, umieszczone w dokumentach przedstawionych przeze mnie podczas procesu rekrutacji w celu przeprowadzenia przesłuchania. Wiem, że w każdej chwili mogę cofnąć udzieloną zgodę. Wiem, że cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed cofnięciem zgody”.

Program do przesłuchań dostępny jest na stronie www.filharmonia.pl