Polmic - FB


ogłoszenia różne

Konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda w Zielonej Górze

FZZarząd Województwa Lubuskiego ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda w Zielonej Górze (pl. Powstańców Wlkp. 10, 65-075 Zielona Góra).

I. Do konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda w Zielonej Górze, może przystąpić osoba, która spełnia następujące warunki:

 1. wykształcenie wyższe magisterskie;
 2. co najmniej 5-letni staż pracy, w tym minimum 3 lata na stanowisku kierowniczym w podmiotach działających w sferze kultury;
 3. znajomość przepisów prawa regulujących funkcjonowanie samorządowych instytucji kultury;
 4. znajomość problematyki, będącej przedmiotem działalności Filharmonii;
 5. stan zdrowia pozwalający na zajmowanie stanowiska kierowniczego;
 6. brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
 7. korzystanie z pełni praw publicznych oraz posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych,
 8. obywatelstwo polskie;
 9. nie był karany zakazem pełnienia funkcji kierowniczych związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o których mowa w art. 31 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 289);
Czytaj więcej: Konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda w...

XV Teatralne Nagrody Muzyczne

TNMRusza jubileuszowa, XV edycja Teatralnych Nagród Muzycznych. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 19 marca 2021 roku.

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury to jedyny ogólnopolski konkurs tego rodzaju, w ramach którego nagradzani są artyści i twórcy związani ze środowiskiem teatralno-muzycznym. Organizowany jest od czternastu lat przez Mazowiecki Teatr Muzyczny. Konkurs ma na celu prezentację twórczości polskich teatrów muzycznych oraz polskich teatrów posiadających w repertuarze wydarzenia muzyczne i uhonorowanie najlepszych spośród zgłoszonych za wyróżniające osiągnięcia. Na werdykt każdego roku z uwagą i niecierpliwością oczekuje środowisko twórców i miłośników teatru muzycznego w Polsce.

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury przyznaje Kapituła, którą powołuje Dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego. W konkursie może wziąć udział każdy spektakl muzyczny, artysta, wykonawca i inny twórca zgłoszony przez dyrektora jednego z polskich teatrów muzycznych działających na terenie Polski. Mazowiecki Teatr Muzyczny jako organizator Konkursu rokrocznie przyjmuje ponad 150 zgłoszeń.

Każdego roku Kapituła przyznaje nagrody w kilkunastu kategoriach w postaci statuetek autorstwa Andrzeja Pągowskiego z wizerunkiem patrona Teatru, Jana Kiepury, wyróżniając m.in. najlepszych śpiewaków operowych i wokalistów musicalowych, tancerzy, choreografów, scenografów, dyrygentów, a także twórców plakatów teatralnych i reżyserów.

Szczegółowe informacje: https://www.mteatr.pl/pl/xv-teatralne-nagrody-muzyczne 

Światowe Dni Muzyki MTMW Chiny 2021

ISCMPolskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej organizuje Jury Krajowe, które wybierze sześć utworów zarekomendowanych przez Polską Sekcję MTMW na festiwal ISCM World Music Days MTMW, który tym razem odbędzie w Chinach: Szanghaju (17–20 września 2021) oraz Nanning (21–25 września 2021). Regulamin skierowany jest do wszystkich polskich kompozytorów oraz do kompozytorów – obcokrajowców mieszkających w Polsce.

Zgodnie z wytycznymi regulaminu organizatora festiwalu, zgłaszać należy kompozycje skomponowane nie wcześniej, niż w roku 2012. W tegorocznej edycji przewidziano 12 kategorii, w tym: utwory orkiestrowe, utwory na orkiestrę instrumentów chińskich, kwartet smyczkowy, utwory przeznaczone na skład kameralny od 2 do 5 oraz od 6 do 14 instrumentów, kompozycje chóralne, na fortepian solo, na perkusję i muzyka elektroniczna.

W skład Jury krajowego PTMW weszli: Anna Dorota Władyczka – przewodnicząca, Anna Ignatowicz-Glińska, Adam Porębski i Edward Sielicki. Niezależnie od decyzji Jury Krajowego PTMW, kompozytorzy, którzy nie zostaną wybrani przez Jury krajowe, mogą zgłosić jeden utwór indywidualnie, przesyłając go na adres organizatorów Festiwalu.

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej zaprasza do nadsyłania swoich zgłoszeń na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 10 marca 2021 roku.

Regulamin dostępny jest na stronie https://ptmw.art.pl/ 

Webinarium: Muzycy w czasach zarazy – o problemach psychologicznych środowiska muzycznego

IMiTCzas pandemii jest szczególnie trudny dla środowiska muzycznego, które mierzy się z utrudnieniami w zakresie pracy artystycznej. Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu wspieraMY zaprasza artystów muzyków na spotkanie, które będzie okazją, by porozmawiać m.in. o problemach psychologicznych, które rodzi ta niecodzienna sytuacja, a także poznać sposoby, które umożliwiają radzenie sobie w sferze emocjonalnej w czasie pandemii. Spotkanie odbędzie się 14 grudnia 2020 roku w godz. 18.30–20.00.

Webinarium jest skierowane do artystów, w szczególności do muzyków (absolwentów szkół muzycznych, studentów uczelni muzycznych, wykonawców i teoretyków, nauczycieli szkół muzycznych także kompozytorów i dyrygentów), którzy chcieliby zaczerpnąć wiedzy psychologicznej na temat pracy w swoim zawodzie, poszerzyć wiedzę dotyczącą samorozwoju i samoświadomości oraz podzielić się spostrzeżeniami na temat blasków i cieni swojej pracy zawodowej.

Spotkanie będzie prowadzone przez ekspertki programu wspieraMY – psycholożki dr Małgorzatę Chmurzyńską i dr Małgorzatę Leraczyk ze wsparciem psychoterapeutki Małgorzaty Ziółkowskiej.

Spotkanie – bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych – odbędzie się online na platformie Teams (nie wymaga instalacji).

Aby dodatkowo wesprzeć artystów, Instytut Muzyki i Tańca udostępnia cykl krótkich filmów na temat odporności psychicznej, które są dostępne na Facebooku: https://www.facebook.com/IMITpolska/videos/ 

ZOBACZ: wydarzenie na FB

Jak napisać wniosek do programów MKiDN 2021

IMiTInstytut Muzyki i Tańca zaprasza 25 listopada 2020 roku o 14.00 na bezpłatne szkolenie, które pomoże w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie i realizację projektów w ramach programów MKiDN 2021 Taniec, Muzyka, Muzyczny ślad, Zamówienia kompozytorskie.

Podczas spotkania omówione zostaną:

 • regulaminy programów, 
 • zakres merytoryczny i finansowy projektów,
 • najczęstsze błędy formalne.

Szkolenie potrwa 1,5 godziny. Poprowadzi je Aleksandra Żemła, specjalistka ds. programów ministra w Instytucie Muzyki i Tańca, która odpowie także na pytania najczęściej zadawane w trakcie trwania naboru.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Szkolenie będzie transmitowane na Facebooku Instytutu Muzyki i Tańca i na kanale YouTube.