Polmic - FB


ogłoszenia

Przesłuchania do Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

FSWładze Filharmonii Szczecińskiej ogłaszają przesłuchanie na stanowisko II koncertmistrza. Termin przesłuchania: 25 lutego 2019 roku (poniedziałek) o godz. 14.00. Rodzaj zatrudnienia: umowa na stałe. Wymiar: cały etat 1,0.

Miejsce przesłuchania: Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie, Sala Kameralna. Program przesłuchań: I etap – za kotarą, program solo wykonywany z pamięci; II etap – bez kotary, wyjątki orkiestrowe tutti i solo; III etap – prowadzenie koncertu na stanowisku koncertmistrza w dniu 1 marca 2019 r. Filharmonia zapewnia akompaniatora.

Niezbędne wymagania: dyplom ukończenia studiów wyższych magisterskich na kierunku instrumentalistyka, specjalność: gra na instrumencie (skrzypce).

W zamian Filharmonia oferuje: możliwość uczestniczenia w nowatorskich projektach realizowanych przez Filharmonię im. M. Karłowicza w Szczecinie , w tym obejmujące wydawnictwa muzyczne; możliwość rozwoju zawodowego poprzez dostęp do nowoczesnej i bardzo dobrze wyposażonej Fonoteki; pracę w profesjonalnym zespole, w przyjaznej atmosferze; komfortowe warunki pracy; szeroki pakiet świadczeń socjalnych m.in. dofinansowanie do działalności kulturalno-oświatowej i sportowo-rekreacyjnej, zwrotną pomoc na cele mieszkaniowe, prywatną opiekę medyczną w Centrach Medicover w Polsce. Dodatkowo instytucja oferuje w atrakcyjnych cenach: prywatną opiekę medyczną w Centrach Medicover w Polsce dla członków rodzin pracowników oraz pakiety sportowe OK System.

Warunki aplikowania: należy dostarczyć takie dokumenty, jak życiorys artystyczny, list motywacyjny, kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i dodatkowe kwalifikacje i oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji.

Termin złożenia dokumentów: do dnia 25 stycznia 2019 roku. Dokumenty opatrzone tytułem: „Przesłuchania na II koncertmistrza ” należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (decyduje data wpływu korespondencji).

Szczegółowe informacje (w tym materiały nutowe do pobrania) dostępne na stronie: www.filharmonia.szczecin.pl, w zakładce praca.

Przesłuchania do Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej

TOSToruńska Orkiestra Symfoniczna organizuje przesłuchanie instrumentalistów na stanowisko „Muzyk orkiestrowy – altówka”.

Przesłuchanie odbędzie się 10 października 2018 roku o godz. 16.00 w Toruniu w siedzibie orkiestry: Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, Aleja Solidarności 1-3.

Zgłoszenia (CV) w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Muzyk orkiestrowy – altówka” należy składać w siedzibie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, lub listownie na adres: Al. Solidarności 1-3, 87-100 Toruń (decyduje data wpływu), lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Nieprzekraczalny termin zgłoszeń – 2 października 2018 roku, godz.15:00.

Orkiestra zapewnia akompaniatora; materiały nutowe dla akompaniatora muszą zostać dostarczone najpóźniej do dnia 2 października 2018 r. Orkiestra zastrzega sobie prawo odpowiedzi na wybrane aplikacje. Wyniki naboru zostaną opublikowane na stronie internetowej Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej (www.tos.art.pl).

Szczegółowe informacje, wymagany program i materiały nutowe dostępne są na stronie: http://tos.art.pl/pl/static_74_357_Muzyk_orkiestrowy___altowka.html 

Przesłuchania do Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej

TOSToruńska Orkiestra Symfoniczna organizuje przesłuchanie instrumentalistów na stanowisko „Muzyk orkiestrowy – skrzypce”.

Przesłuchanie odbędzie się 10 października 2018 roku o godz. 14.00 w Toruniu w siedzibie orkiestry: Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, Aleja Solidarności 1-3.

Zgłoszenia (CV) w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Muzyk orkiestrowy – skrzypce” należy składać w siedzibie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, lub listownie na adres: Al. Solidarności 1-3, 87-100 Toruń (decyduje data wpływu), lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Nieprzekraczalny termin zgłoszeń – 2 października 2018 roku, godz.15:00.

Orkiestra zapewnia akompaniatora / materiały nutowe dla akompaniatora muszą zostać dostarczone najpóźniej do dnia 2 października 2018 r. Orkiestra zastrzega sobie prawo odpowiedzi na wybrane aplikacje. Wyniki naboru zostaną opublikowane na stronie internetowej Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej ( www.tos.art.pl).

Szczegółowe informacje, wymagany program i materiały nutowe dostępne są na stronie: http://tos.art.pl/pl/static_74_221_Muzyk_orkiestrowy___skrzypce.html 

Gdynia | Warsztaty kompozycji muzyki filmowej z Janem A.P. Kaczmarkiem

KaczmarekGdyńska Szkoła Filmowa ogłasza drugą edycję warsztatów kompozycji muzyki filmowej z laureatem Oscara Janem A.P. Kaczmarkiem w dniach 15–21 października 2018 roku.

Warsztaty przeznaczone są dla uczniów szkół muzycznych, studentów i absolwentów kompozycji zainteresowanych tworzeniem muzyki filmowej. Kompozytor prowadzący warsztaty przekaże uczestnikom wiedzę w zakresie sposobów pracy nad ścieżką muzyczną filmu, kontaktu i znalezienia wspólnego języka z reżyserem, zdradzi też zależności, które kompozytor napotyka podczas produkcji filmowej.

Jednym z głównych punktów programu będzie spotkanie ze studentami reżyserii, poznanie ich oczekiwań względem warstwy muzycznej ich filmów oraz praca nad kolejnymi etapami powstawania tej warstwy pod kierunkiem kompozytora wykładowcy. Wykładowca będzie prowadził zajęcia grupowe i indywidualne, które ułoży według własnego uznania (ok. 20 godzin pracy grupowej i ok. 30 minut dla każdego indywidualnie).

Zwieńczeniem pracy warsztatowej powinien być co najmniej jeden film studenta GSF z pełną ścieżką muzyczną (może to być dzieło kilku kompozytorów – uczestników warsztatów).

Zajęcia będą odbywały się w Gdyńskiej Szkole Filmowej przez 7 kolejnych dni. Przewidywana liczba uczestników biorących czynny udział w warsztatach: 10 osób. W razie dużego zainteresowania przewidywana jest również możliwość uczestnictwa biernego.

Na warsztaty mogą zgłaszać się studenci i absolwenci kierunku „Kompozycja" polskich uczelni artystycznych, a także pełnoletni uczniowie i absolwenci szkół muzycznych z całej Polski. Wybór uczestników biorących czynny udział w warsztatach zostanie dokonany na podstawie przesłanych dwóch partytur i/lub nagrań muzyki skomponowanej przez kandydata. Kompozycje te powinny różnić się od siebie w fakturze, stylu i charakterze.

Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 sierpnia do 15 września 2018 roku.

Szczegółowe informacje – na stronie: www.gsf.pl

Poznań | Ogólnopolski Konkurs „Kompozytor – rezydent w Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego”

FNTowarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego poszukując nowych form popularyzowania niezwykle bogatej twórczości Patrona, zdecydowało o uruchomieniu programu rezydencji kompozytorskich w Salonie Muzycznym, nawiązującego do znanej na całym świecie praktyki zapraszania do współpracy młodych artystów. Konkurs odbywa się pod patronatem Poznańskiego Oddziału Związku Kompozytorów Polskich.

Założeniem rezydencji jest opracowywanie, także prawykonanie i nagranie nowych aranżacji na zespoły kameralne utworów Nowowiejskiego, tych najsłynniejszych, ale też tych zupełnie dziś nieznanych, nadal spoczywających w archiwach w postaci autografów. 

W trakcie rezydentury odbywają się trzy koncerty: monograficzny (wybrane utwory Kompozytora-rezydenta) oraz dwa związane z twórczością Patrona.

Rezydent na 2019 rok wyłoniony będzie w drodze specjalnego konkursu. Do udziału w Konkursie zapraszani są kompozytorzy mający polskie obywatelstwo, którzy do 1 października 2018 nie ukończyli 30. roku życia. Czas trwania rezydentury: od stycznia do grudnia 2019 roku. Honorarium Kompozytora-rezydenta: 13 200 zł brutto.

Zgłoszenia dokonywane są poprzez wypełnienie formularza i oświadczenia. Należy przesłać także CV, 3 partytury, 3-4 nagrania wybranych utworów przeznaczonych na różnorodne kameralne obsady wykonawcze i opis koncepcji rezydentury. Termin zgłoszenia: do 1 października 2018 roku.

W składzie jury są przedstawiciele Towarzystwa im. Feliksa Nowowiejskiego, Poznańskiego Oddziału Związku Kompozytorów Polskich, Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego i Miasta Poznania, artysta-wykonawca, Kompozytorzy-rezydenci edycji 2017 i 2018.

Regulamin Konkursu, karta zgłoszeniowa oraz oświadczenie dostępne są na stronie www.nowowiejski.pl w zakładce „Aktualności”.