Polmic - FB


ogłoszenia różne

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora Filharmonii Sudeckiej

FSZarząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu. Oferty należy przesyłać do dnia 28 marca 2022 roku.

Kwalifikacje wymagane od kandydata przystępującego do konkursu:

1) wykształcenie wyższe magisterskie artystyczne lub w zakresie nauk humanistycznych lub społecznych;

2) minimum 5-letnie doświadczenie pracy w instytucji kultury, organizacji pozarządowej działających w obszarze kultury;

3) minimum 5-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem;

4) spełnianie warunków zdrowotnych niezbędnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym,

5) korzystanie z pełni praw publicznych i posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych, niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,

6) niekaralność zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o którym mowa w art. 31 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 289),

7) terminowe złożenie pełnego kompletu wymaganych dokumentów, określonych w pkt IV Ogłoszenia.

Więcej informacji - na stronie https://umwd.dolnyslask.pl/kultura/aktualnosci/artykul/zarzad-wojewodztwa-dolnoslaskiego-oglasza-konkurs-na-kandydata-na-stanowisko-dyrektora-filharm/ 

Załączniki do pobrania:

Łódź | Warsztaty wokalne w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów

Warsztaty Wokalne4 i 5 marca 2022 Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi organizuje indywidualne lekcje dla osób chcących rozwinąć swoje umiejętności wokalne. Szczególnie zaprasza osoby pochodzenia ukraińskiego i białoruskiego oraz osoby należące do mniejszości narodowych.

Każdy z zakwalifikowanych uczestników będzie mógł wziąć udział w godzinnej, bezpłatnej lekcji z pedagogiem śpiewu oraz pianistą Akademii. Prowadzący określi rodzaj głosu, doradzi w zakresie doboru repertuaru i wyboru dalszej drogi rozwoju.

Warunkiem udziału w lekcji jest przesłanie do dnia 20 lutego 2022 na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  nagrania wykonanego przez siebie utworu w formie mp3 lub mp4 wraz z krótką informacją o sobie.

Osoby zakwalifikowane do lekcji wokalnych otrzymają wiadomość e-mail do dnia 24 lutego 2022 wraz z propozycją terminu lekcji oraz dokładnym adresem, gdzie odbędzie się lekcja.

Spośród nadesłanych nagrań zostanie wyłonione dziesięć najlepszych i ich autorzy zostaną zakwalifikowani jako czynni uczestnicy warsztatów.

Więcej: http://www.amuz.lodz.pl/pl/aktualnosci/2022/156479-warsztaty-wokalne 

XI Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy w Wenecji i Jesolo

FW dniach 18–22 maja 2022 roku w Wenecji i Jesolo (Włochy) odbędzie się jedenasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego i Orkiestrowego w Wenecji i Jesolo.

Wenecja – miasto kanałów i gondoli. Od 1987 roku Wenecja znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Dla wielu jest ona najpiękniejszym miastem na świecie, które fascynuje swym bogactwem architektonicznym. Serce Wenecji – Plac św. Marka ze wspaniałą Bazyliką – jest jednym z najładniejszych placów na świecie. Udział w weneckim festiwalu będzie uwzględniał spotkanie z dyrygentami, próby i uczestnictwo w koncertach festiwalowych. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia oraz rozmowy z innymi uczestnikami festiwalu.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie dowolnego programu (30–45 min.). Ostateczny termin zgłoszenia: 15 marca 2022 roku.

Szczegółowe informacje – na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com/pl/festiwal-choralny-i-orkiestrowy-w-wenecji-i-jesolo-wlochy/ 

IX Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr „Costa Barcelona Music Festival”

FW dniach 4–5 maja 2022 roku w Calella na Costa Barcelonia (Hiszpania) odbędzie się dziewiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Chórów i Orkiestr „Costa Barcelona Music Festival”.

Atrakcjami tego katalońskiego regionu są długie plaże z drobnoziarnistym piaskiem, morze z krystalicznie czystą wodą kryjące w swych głębinach podwodne raje oraz rezerwaty przyrody z dziewiczymi krajobrazami we wszystkich odcieniach zieleni. Zatoczki pomiędzy skałami, przepiękna starówka i przyjemny klimat czynią Calellę miejscem szczególnym. Region wokół Calelli, leżącej pomiędzy Barceloną a Gironą, słynie z imponującej spuścizny historycznej i artystycznej. Region ten był ojczyzną oraz inspiracją takich osobistości, jak Montserrat Caballe - światowej sławy śpiewaczki operowej, artysty Salvadora Dalego, czy architekta Antoniego Gaudiego. Koncerty Costa Barcelona Music Festival wzbogacają urlopową atmosferę tego słonecznego wybrzeża o akcenty muzyczne.

M​iędzy​ ​próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia oraz kontakt z innymi uczestnikami festiwalu.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie dowolnego programu (30 – 45 min.). Ostateczny termin zgłoszenia: 28 lutego 2022 roku.

Dodatkowe informacje – na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com/pl/festiwal-chorow-i-orkiestr-na-costa-barcelona-hiszpania/ 

Przesłuchania do Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa: skrzypce tutti, altówka tutti, wiolonczela tutti, kontrabas tutti, fagot

POSIPolska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa ogłasza przesłuchania dla muzyków do 30 roku życia. Termin nadsyłania zgłoszeń na stanowiska „skrzypce tutti”, „altówka tutti”, „wiolonczela tutti”, „kontrabas tutti”, „fagot” upływa 30 stycznia 2022 roku.

Przesłuchania odbędą się w Studiu S-3 Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego (ul. Modzelewskiego 59, Warszawa) w dniach 7–9 lutego 2022.

Osobom, które pomyślnie przejdą przesłuchania, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa może zaoferować:

  • umowę o pracę;
  • atrakcyjne wynagrodzenie;
  • pracę pod kierunkiem wybitnych dyrygentów;
  • szeroko zakrojoną edukację artystyczną oraz zdobycie doświadczenia pracy w orkiestrze.

Zgłoszenia można dokonać wyłącznie poprzez stronę internetową: https://bit.ly/2lSyTLU 

Do zgłoszenia należy dołączyć: życiorys w języku polskim i podpisane oświadczenie, które można pobrać na stronie orkiestry.

Kandydat, w przypadku odwołania swojej obecności na przesłuchaniu, zobowiązany jest do poinformowania instytucji drogą e-mailową lub telefonicznie, najpóźniej na 2 dni przed terminem przesłuchania.

Szczegóły: https://sinfoniaiuventus.pl/skrzypce-tutti-altowka-tutti-wiolonczela-tutti-kontrabas-tutti-fagot-termin-przesluchan-7-9-lutego-2022/