Polmic - FB


ogłoszenia

VIII Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr „Costa Barcelona Music Festival”

MRFW dniach 1–5 maja 2019 roku w Calella na Costa Barcelonia (Hiszpania) odbędzie się ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Chórów i Orkiestr „Costa Barcelona Music Festival”.

Atrakcjami tego katalońskiego regionu są długie plaże z drobnoziarnistym piaskiem oraz morze z krystalicznie czystą wodą, kryjące w swych głębinach podwodne raje. Nadmorskie wioski z białymi domkami, parki naturalne oferujące krajobrazy we wszystkich odcieniach zieleni oraz urokliwe zatoczki pomiędzy skałami zapadają w pamięć każdemu, kto ma okazję odwiedzić to miejsce. Będąc kolebką i inspiracją artysty Salvadora Dalí, region ten jest znany ze swojej historycznej i artystycznej spuścizny. Koncerty cyklu „Costa Barcelona Music Festival” wzbogacają urlopową atmosferę tego słonecznego wybrzeża o akcenty muzyczne.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie dowolnego programu (30 – 45 min.). Ostateczny termin zgłoszenia: 28 lutego 2019 roku.

Dodatkowe informacje – na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com/miedzynarodowy-festiwal-chorow-i-orkiestr-na-costa-barcelona-hiszpania.phtml 

Przesłuchania do Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus

POSIPolska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa ogłasza przesłuchania dla muzyków do 30 roku życia na stanowiska „Skrzypce tutti” i „Altówka tutti”.

Przesłuchania odbędą się 25 lutego 2019 roku w Warszawie: Zespół Szkół im. inż. S. Wysockiego d. „Kolejówka” (ul. Szczęśliwicka 56).

Osobom, które pomyślnie przejdą przesłuchania Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa może zaoferować: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie, pracę pod kierunkiem wybitnych dyrygentów, szeroko zakrojoną edukację artystyczną oraz zdobycie doświadczenia pracy w orkiestrze.

Kartę zgłoszeniową (do pobrania na stronie www.sinfoniaiuventus.pl/przesluchania) wraz z życiorysem artystycznym organizatorzy proszą przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do 15 lutego 2019 roku. Kandydat w przypadku odwołania swojej obecności na przesłuchaniu, zobowiązany jest do poinformowania instytucji drogą e-mailową lub telefonicznie najpóźniej na 2 dni przed terminem przesłuchania.

Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest załączenie do dokumentacji poniższej informacji: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb rekrutacji w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”.

Szczegóły na www.sinfoniaiuventus.pl/przesluchania 

VIII Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy w Poreč (Istria, Chorwacja)

FestivalW dniach 3-7 kwietnia 2019 roku odbędzie się Istra Music Festival. Ostateczny termin zgłoszenia udziału w wydarzeniu mija 15 lutego 2019 roku.

Największy półwysep Morza Adriatyckiego jest najpopularniejszym celem turystycznym Chorwacji. Mimo względnie małej powierzchni Istrii, na odwiedzających czeka tutaj niesamowita różnorodność imponujących krajobrazów. Połączenie piękna przyrody, mocy uzdrowicielskiej powietrza, słońca i morza, a także gościnności mieszkańców działają tu jak czar. Oprócz pięknych parków, malowniczych brzegów kamiennych i długich plaży riwiera chorwacka oferuje wiele wydarzeń kulturalnych pierwszej klasy, takich jak Istra Music Festival z zespołami chóralnymi i orkiestrami z całego świata. Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie dowolnego programu (30 – 45 min.).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com/miedzynarodowy-festiwal-choralny-i-orkiestrowy-w-istrii-chorwacja.phtml 

VIII Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr w Rzymie (Włochy)

FestiwalW dniach 13-17 marca 2019 roku odbędzie się Roma Music Festival. Ostateczny termin zgłoszenia udziału w wydarzeniu mija 15 stycznia 2019 roku.

Tytuły "Wieczne Miasto" czy też "Centrum Świata" nie są zbyt skromne. Jednak szczyci się nimi włoska metropolia i akcentuje swe znaczenie w historii świata. Podczas krótkiej wizyty nie ma wręcz możliwości zapoznania się ze wszystkimi atrakcjami miasta o historii liczącej sobie trzy tysiące lat. Z kilku najważniejszych wymieńmy tu: Watykan z Bazyliką św. Piotra i Placem Świętego Piotra, Schody Hiszpańskie, Katakumby, Koloseum, Forum Romanum czy też handlową dzielnicę uciech Trastevere. Ową różnorodną paletę kulturową tegoż wyjątkowego miasta mogą Państwo wzbogacić swoim udzialem w koncertach odbywających się w kościołach oraz salach koncertowych podczas Roma Music Festival. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest wykonanie dowolnego programu (30 – 45 min.).

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com/miedzynarodowy-festiwal-chorow-i-orkiestr-w-rzymie-wlochy.phtml 

Przesłuchania do Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia

NOSPRNarodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach ogłasza konkurs na stanowisko „Muzyk orkiestrowy – zastępca prowadzącego grupę altówek” – I głos.

Przesłuchanie odbędzie się 22 stycznia 2019 roku o godz. 14.00 w siedzibie NOSPR w Katowicach (Plac Wojciecha Kilara 1). Do konkursu przystąpią wyłącznie osoby zaproszone. Zgłoszenia do konkursu należy kierować do Działu Kadr, pisemnie na adres NOSPR (Plac Wojciecha Kilara 1, 40–202 Katowice) lub pocztą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do 15 grudnia 2018 roku. Aplikacja musi zawierać CV, w tym opis dotychczasowych dokonań artystycznych.

Materiały nutowe zostaną przesłane mailem do osób zakwalifikowanych do przesłuchania na jeden miesiąc przed konkursem.

Program przesłuchań dostępny jest na stronie: http://www.nospr.org.pl/pl/aktualnosci/686/konkurs-na-stanowisko-muzyk-orkiestrowy-zastepca-prowadzacego-grupe-altowek-i-gos