Polmic - FB


ogłoszenia

Przesłuchania do Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus

siPolska Orkiestra Sinfonia Iuventus ogłasza przesłuchania dla muzyków do 30 roku życia na stanowisko "Skrzypce tutti".

Termin przesłuchań: 7 stycznia 2018.

Miejsce przesłuchań: Warszawa, Zespół Szkół im. inż. S. Wysockiego d. „Kolejówka”, ul. Szczęśliwicka 56

Osobom, które pomyślnie przejdą przesłuchania oraz zostaną zarekomendowane przez Komisję, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus oferuje:

• umowę o pracę,

• atrakcyjne wynagrodzenie

• pracę pod kierunkiem wybitnych dyrygentów

• szerokozakrojoną edukację artystyczną oraz zdobycie doświadczenia pracy w orkiestrze.

Kartę zgłoszeniową (do pobrania na stronie www.sinfoniaiuventus.pl) wraz z życiorysem artystycznym należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do 29 grudnia 2017 r.

Na czas przesłuchań Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus zapewnia akompaniatora.

Kandydat, w przypadku odwołania swojej obecności na przesłuchaniu, zobowiązany jest do poinformowania instytucji drogą e-mailową najpóźniej na 2 dni przed terminem przesłuchania.

Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest załączenie do dokumentacji poniższej informacji: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb rekrutacji w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych. Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz.926 ze zm.”

Szczegóły na www.sinfoniaiuventus.pl 

TUTTI.pl

t250 polskich kompozytorów, 1700 utworów, 450 godzin muzyki! Oto TUTTI.pl – wyjątkowe przedsięwzięcie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, którego celem jest wspieranie wykonawstwa muzyki polskiej w kraju i na świecie.

Inicjatywa TUTTI.pl ma umożliwić skuteczniejszą promocję utworów kompozytorów polskich z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz zachęcać do sukcesywnego zwiększania ich udziału w programach koncertowych. TUTTI.pl kierowane jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji zajmujących się realizacją koncertów, festiwali i nagrań. 
Celem przedsięwzięcia jest:
  • promocja wielkoobsadowych utworów kompozytorów polskich,
  • zwiększenie udziału utworów kompozytorów polskich w repertuarze krajowych zespołów,
  • umożliwienie artystom korzystania na dogodnych warunkach z legalnych materiałów wykonawczych, będących w dyspozycji PWM,
  • wprowadzanie nowych kompozycji do katalogu PWM,
  • sukcesywna poprawa jakości materiałów wykonawczych muzyki polskiej ze zbiorów PWM.
„Muzyka polska jest marką samą w sobie, a nasi kompozytorzy zajmują wysoką pozycję w rankingach muzycznego świata. Tyle tylko, że często jest to wiedza teoretyczna, a same dzieła rozbrzmiewają na estradach w kraju i zagranicą zbyt rzadko. Dlatego po raz pierwszy w ponad 70-letniej historii naszej Oficyny przygotowaliśmy wyjątkowy mechanizm wspierania wykonań muzyki polskiej” – wyjaśnia dr Daniel Cichy, dyrektor i redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

W ramach TUTTI.pl uruchomiony zostanie system dofinansowań do wypożyczeń wielkoobsadowych utworów kompozytorów polskich na sezon 2017/2018. Instytucje, które zgłoszą najciekawsze propozycje repertuarowe uwzględniające utwory z listy dostępnych niemal 1700 tytułów, mogą liczyć na dofinansowanie kosztów wypożyczeń w postaci 70% rabatu! Rabat przyznawany będzie w drodze konkursu. Wniosek konkursowy wraz z regulaminem i wykazem utworów dostępne są na stronie www.tutti.pwm.com.pl. Pula środków w tym sezonie wynosi 200 tys. złotych. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 16 października 2017 roku (decyduje data wpłynięcia wniosku do oddziału PWM w Warszawie).

Grajmy TUTTI polską muzykę!

Przedsięwzięcie realizowane jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Młoda Polska Filharmonia zaprasza do Orkiestry młodzież ze szkół muzycznych całej Polski

mpfMłoda Polska Filharmonia, jedna z pierwszych prywatnych orkiestr w Polsce, 30 września i 1 października 2017 roku organizuje przesłuchania do tegorocznej edycji programu edukacyjno-stypendialnego, oferując najbardziej uzdolnionej młodzieży ze średnich i wyższych szkół muzycznych udział w warsztatach mistrzowskich, projektach muzycznych i trasach koncertowych oraz stypendia finansowe.

Młoda Polska Filharmonia zaprasza z całej Polski na przesłuchania uczniów szkół muzycznych II stopnia oraz studentów I roku studiów licencjackich akademii muzycznych w roku szkolnym/akademickim 2017/2018. Młoda Polska Filharmonia, na czele której stoi Adam Klocek, dyrektor artystyczny Filharmonii Kaliskiej oraz Filharmonii Częstochowskiej i zdobywca Nagrody Grammy w 2014 roku za płytę Night in Calisia, poszukuje kandydatów do orkiestry w następujących klasach instrumentów: skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój, klarnet, fagot, waltornia i trąbka.

Zgłoszenia są przyjmowane do 21 września 2017.

Komisja w składzie: prof. Włodzimierz Promiński, prof. Piotr Reichert, Krzysztof Specjał, Piotr Lis oraz Adam Klocek – dyrektor artystyczny orkiestry, dokona oceny i wyboru laureatów na podstawie 10-minutowego repertuaru solowego oraz wybranego fragmentu orkiestrowego.

Laureaci przesłuchań wezmą udział w okresie 2-15 listopada 2017 roku w zgrupowaniu warsztatowym oraz w trasie koncertowej obejmującej najbardziej prestiżowe audytoria w Polsce. Otrzymają także stypendia finansowe.

Wszystkie niezbędne informacje, formularze i nuty z repertuarem do przesłuchań znajdują się na stronie Młodej Polskiej Filharmonii pod adresem: www.mpf.zwierciadlo.pl 

New Music Incubator Konstancin – nabór zgłoszeń na kurs dla profesjonalnych muzyków

nmiDo 15 sierpnia 2017 roku trwa nabór zgłoszeń na kurs New Music Incubator, którego celem jest umożliwienie współpracy młodym twórcom z dziedziny muzyki.

New Music Incubator Konstancin to projekt, który skupia profesjonalistów z branży muzycznej (muzyków, kompozytorów, improwizatorów, artystów muzyki elektronicznej, twórców dźwięku itp.) pochodzących z krajów UE na okres wspólnych badań twórczych. Uczestnikami działania będą artyści, którzy stosują szeroki wachlarz podejść do muzyki i produkcji dźwięku, w tym improwizacji, kompozycji i sztuki dźwiękowej, jak również klasyczni i nieklasyczni wykonawcy i kompozytorzy. Poprzez spotkanie New Music Incubator ma zamiar promować wzajemny rozwój zawodowy, dzielenie się umiejętnościami oraz rozwój silnych sieci współpracy na rzecz przyszłych projektów.

Inicjatywa New Music Incubator zrealizowała dotychczas osiem kursów, angażując łącznie 132 kompozytorów, muzyków i artystów dźwięku z 19 krajów. NMI ma siedzibę w Szwecji, ale działa na skalę międzynarodową.

New Music Incubator Konstancin składa się z dwóch faz:

1. 18–23 września 2017 r. – spotkanie 20 profesjonalistów z branży muzycznej w Konstancinie, wspólne tworzenie muzyki, występ;

2. Luty 2018 r. – 3-dniowe spotkanie w Brukseli, przygotowanie do występu w Q-O2.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia do 15 sierpnia 2017 r.

Szczegóły: Call for Participants – NMI Konstancin

VII Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr „Costa Barcelona Music Festival”

cW dniach 2–6 maja 2018 roku w Calella na Costa Barcelona (Hiszpania) odbędzie się siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Chórów i Orkiestr „Costa Barcelona Music Festival”.

Atrakcjami tego katalońskiego regionu są długie plaże z drobnoziarnistym piaskiem oraz morze z krystalicznie czystą wodą, kryjące w swych głębinach podwodne raje. Nadmorskie wioski z białymi domkami, parki naturalne oferujące krajobrazy we wszystkich odcieniach zieleni oraz urokliwe zatoczki pomiędzy skałami zapadają w pamięć każdemu, kto ma okazję odwiedzić to miejsce. Będąc kolebką i inspiracją artysty Salvadora Dalí, region ten jest znany ze swojej historycznej i artystycznej spuścizny. Koncerty cyklu „Costa Barcelona Music Festival” wzbogacają urlopową atmosferę tego słonecznego wybrzeża o akcenty muzyczne.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie dowolnego programu (30 – 45 min.). Ostateczny termin zgłoszenia: 28 lutego 2018 roku.

Dodatkowe informacje – na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com