Polmic - FB


ogłoszenia

Marek Chołoniewski: Warsztaty „Powszechna Improwizacja (4)” – Warszawa, 15-16.03.2017

cW dniach 15 – 16 marca 2017 roku w warszawskim klubie Mózg odbędą się warsztaty Marka Chołoniewskiego „Powszechna Improwizacja (4)”.

„Powszechna Improwizacja” to nowy projekt organizowany wspólnie przez Mózg Foundation i Teatr Powszechny, który realizowany jest w czterech odsłonach. Czwarta odsłona projektu prowadzona będzie przez wybitną postać – kompozytora, eksperymentatora, improwizatora i wykładowcę w jednym, Marka Chołoniewskiego.

Warsztaty obejmują formy komponowania i wykonywania na żywo muzyki i sztuki audiowizualnej z zastosowaniem wybranych metod improwizacji, elementów interakcji, treningu biofeedbacku i form audiokinezy. Sterowanie strukturami dźwiękowymi za pomocą fal mózgowych, konstruowanie własnych systemów elektronicznych, skanowanie pól elektromagnetycznych, kinetyka obiektów dźwiękowych i tworzenie partytur interaktywnych to wybrane elementy integrujące działania warsztatowe prowadzące do finałowej prezentacji. Warsztaty trwać będą 2 dni i zakończą się publiczną prezentacją osiągniętych rezultatów pracy. Podczas Wieczoru Muzyki Improwizowanej 16 marca usłyszymy rozmowę z Markiem Chołoniewskim, prowadzoną przez Sławka Janickiego, a następnie koncert w wykonaniu zespołu uczestników warsztatów oraz muzyków warszawskich, prowadzonego przez mistrza.

Plan zajęć:

  • 15.03.2017, godz. 13:00-16:00 – zajęcia warsztatowe
  • 15.03.2017, godz. 17:00-20:00 – zajęcia warsztatowe
  • 16.03.2017, godz. 14:00-17:00 – zajęcia warsztatowe
  • 16.03.2017, godz. 20:00 – prezentacja efektów spotkań warsztatowych podczas Wieczoru Muzyki Improwizowanej

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Własne instrumenty – jak najbardziej wskazane!

Udział w przedsięwzięciu zgłaszać można pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Szczegółowe informacje – na stronie: http://mozg.pl

Polska Filharmonia Bałtycka: przesłuchania na stanowisko muzyka orkiestrowego „Skrzypce tutti" (2 etaty)

PFBPolska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku ogłasza przesłuchania na stanowisko muzyka orkiestrowego „Skrzypce tutti" (2 etaty).

Termin przesłuchania: 15.03.2017 roku (środa)

Miejsce przesłuchania: Polska Filharmonia Bałtycka im. Fr. Chopina w Gdańsku, Sala Kameralna Godzina przesłuchania: godz. 14:00

Program przesłuchań:

1. W.A. Mozart – I część koncertu z kadencją – do wyboru:

• III Koncert G-dur KV 216

• IV Koncert D-dur KV 218

• V Koncert A-dur KV 219

2. Dowolny utwór wirtuozowski

Literatura orkiestrowa:

• W.A. Mozart – Symfonia D-dur KV 385 „Haffnerowska” (IV część)

• F. Mendelssohn – IV Symfonia A-dur „Włoska” (IV część)

• S Prokofiew – Symfonia D-dur Op. 25 „Symfonia Klasyczna”

• J. Brahms – Symfonia e-mol Op. 98

• G. Rossini - Uwertura do op. „Wilhelm Tell”

  • czytanie nut a vista

 

Wymagane doświadczenie zawodowe na stanowisku muzyka orkiestrowego.

Pisemne zgłoszenia (list motywacyjny) wraz z życiorysem artystycznym (obowiązkowo w wersji anglojęzycznej) należy kierować bezpośrednio do Biura Koncertowego PFB lub na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin składania zgłoszeń: 8.03.2017 roku.

Filharmonia zastrzega sobie prawo zaproszenia na przesłuchanie wybranych kandydatów.

Przesłuchanie (w obu etapach) ma charakter anonimowy (za kotarą). Regulamin przesłuchania dostępny na stronie www.filharmonia.gda.pl w zakładce "aktualności".

Filharmonia nie zapewnia akompaniatora.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon: (58) 320 62 63/(58) 323 83 54

Szczegółowe informacje oraz nuty do pobrania dostępne są na stronie: http://filharmonia.gda.pl

Przesłuchanie do Chóru Chłopięco-męskiego Pueri Cantores Olivenses

pChór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Olivenses - jedyny taki zespół na Pomorzu Gdańskim i jeden z nielicznych w Polsce - ogłasza nabór.

Dyrektor artystyczny Jan Łukaszewski zaprasza chłopców w wieku od 5 do 14 lat, uzdolnionych muzycznie, lubiących występować, ze scenicznym zacięciem.

Należy przygotować dwie - zróżnicowane pod względem stylu - piosenki z akompaniamentem (na CD) lub bez oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie http://pueri.pl/doc_signin.html

W celu ustalenia konkretnej daty organizatorzy proszą o kontakt pod numerem telefonu 058 552 41 73 lub przez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Classical: NEXT – otwarty nabór. Polscy muzycy, menedżerowie i promotorzy na najważniejszych targach muzyki klasycznej w Europie

iamInstytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór na targi Classical: NEXT. W terminie 17-20 maja 2017 roku zaprasza profesjonalistów muzyki poważnej do Rotterdamu.

Instytut Adama Mickiewicza, świadomy potrzeby rozwoju polskiego rynku muzyki klasycznej oraz promocji jego potencjału za granicą, wychodzi naprzeciw potrzebom menedżerów, promotorów oraz wydawców. Nabór adresowany jest do tych organizatorów życia muzycznego, którzy mają w swoim katalogu polskich artystów, a także do dyrektorów programowych polskich festiwali, zapraszających do swojego programu polskich artystów. Wyłonione osoby zostaną zaproszone do uczestnictwa w prestiżowych targach jako członkowie polskiej delegacji. Wsparcie przez IAM obejmie koszty akredytacji oraz noclegu podczas targów Classical: NEXT (szczegóły w regulaminie na www.iam.pl ).

Targi Classical: NEXT to przede wszystkim przestrzeń dla branżowego sieciowania oraz prezentacji najnowszych trendów w muzyce. Targi oferują uczestnictwo w licznych konferencjach o różnorodnej tematyce (od programowania i produkcji przez funkcjonowanie na rynku po nowe technologie w muzyce), a także udział w koncertach muzyki na żywo w cyklach showcase’owych. W 2016 roku wydarzenie zgromadziło około 1200 delegatów oraz 700 firm i instytucji z 46 krajów, w tym: artystów, agentów koncertowych, przedstawicieli wytwórni płytowych, wydawców, agencje muzyczne, dystrybutorów, producentów, biznesmenów, prasę, instytucje artystyczne i dziennikarzy. Więcej informacji o targach można znaleźć na stronie www.classicalnext.com

Procedura zgłoszenia jest prosta: należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.iam.pl i wysłać go na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 24 lutego 2017 roku (do końca dnia). Wszystkie otrzymane aplikacje zostaną poddane ocenie merytorycznej przez eksperta muzyki poważnej IAM oraz zewnętrznych konsultantów. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 28 lutego 2017 roku na stronie www.iam.pl .

ZOBACZ: Regulamin Classical: NEXT

Przesłuchania do Poznańskiego Chóru Kameralnego

PCKPoznański Chór Kameralny, jeden z najlepszych zespołów w kraju, zaprasza na przesłuchania. 

Chór, założony i prowadzony przez znakomitego dyrygenta Bartosza Michałowskiego, jest laureatem prestiżowej międzynarodowej nagrody L’ Orphée d’Or 2015 oraz zdobywcą Złotej Płyty.

Nowi śpiewacy mogą się spodziewać profesjonalnego podejścia do muzyki i znakomitych koncertów we wspaniałych salach koncertowych.

Zgłosić się może każdy, niezależnie od doświadczenia. To jedyna taka okazja w 2016 roku. Zespół czeka na osoby w wieku od 19 do 33 lat. Przesłuchania odbędą się w dwóch terminach.

Zgłoszenia można przesyłać do 21 października 2016 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Kontakt:

Katarzyna Banaszak

Project Manager

Poznański Chór Kameralny

t: +48 662 422 102

www.poznanskichorkameralny.com