Polmic - FB


notices

Koryfeusz Muzyki Polskiej 2016 – szósta edycja nagrody

Rozpoczyna się szósta edycja nagrody polskiego środowiska muzycznego – Koryfeusz Muzyki Polskiej. To nagroda, która powstała w 2011 roku z inicjatywy środowiska muzycznego i przez to środowisko jest przyznawana najwybitniejszym jej przedstawicielom. Nagroda jest wyróżnieniem dla osób, grup artystów i instytucji działających w obszarze różnorodnej – gatunkowo i chronologicznie – muzyki polskiej. Koryfeusz Muzyki Polskiej jest przyznawany twórcom, artystom wykonawcom, muzykologom, krytykom, dziennikarzom, humanistom, badaczom, animatorom, popularyzatorom i menedżerom kultury, grupom artystów, a także instytucjom, wydarzeniom artystycznym oraz różnorodnym projektom twórczym, animacyjnym i edukacyjnym.

Nagroda zostanie przyznana w kategoriach: Osobowość Roku, Wydarzenie Roku oraz Nagroda Honorowa, a w tym roku - po raz pierwszy - również w kategorii Debiut Roku.

Do 10 września 2016 roku za pośrednictwem strony www.koryfeusz.org.pl można zgłaszać kandydatury do nagrody. Zgłoszenia mogą dokonywać osoby związane z polskim życiem muzycznym.

Nagrodę w kategoriach Osobowość Roku, Wydarzenie roku i Nagroda Honorowa przyznaje Kolegium Elektorów, w skład którego wchodzą rektorzy akademii muzycznych, uniwersytetów, dyrektorzy instytutów muzykologii, dziennikarze z mediów zajmujących się muzyką, przedstawiciele związków i organizacji branżowych, a także wszyscy laureaci dotychczas nagrodzeni nagrodą we wszystkich kategoriach. Nagrodę w kategorii Debiut Roku przyznaje się na podstawie otwartego dla wszystkich głosowania, które odbędzie się między 19 a 22 września na stronie www.koryfeusz.org.pl.

Ogłoszenie laureatów nastąpi podczas uroczystej Gali 1 października 2016 roku, w szóstą rocznicę działalności IMiT, przypadającą w Międzynarodowym Dniu Muzyki.Uroczystość odbędzie się w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, a jej współorganizatorem jest Program 2 Polskiego Radia.

W ubiegłym roku zgłoszono łącznie 115 kandydatur. Laureatem w kategorii Osobowość Roku został Paweł Mykietyn. Za muzyczne Wydarzenie Roku uznano Otwarcie nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz Festiwal Otwarcia. Nagrodę Honorową za całokształt twórczości otrzymał Stanisław Skrowaczewski. Laureatom wręczono statuetki autorstwa profesora Adama Myjaka. Nagrody finansowe ufundowało Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Związek Artystów Wykonawców STOART.

Regulamin oraz wszelkie szczegóły dotyczące nagrody dostępne są na stronie www.koryfeusz.org.pl.

Organizatorem nagrody jest Instytut Muzyki i Tańca.

Przesłuchania w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej (flet, pierwszy głos)

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku ogłasza przesłuchania na stanowisko muzyka orkiestrowego
flet – I głos
Termin przesłuchania: 19.09.2016 roku (poniedziałek)


Miejsce przesłuchania: Polska Filharmonia Bałtycka im. Fr. Chopina w Gdańsku, Sala Koncertowa
Godzina przesłuchania: godz. 13.30
Program przesłuchań:
I etap
1. J.S. Bach Partita a-moll na flet solo BWV 1013 cz, II (Corrente, bez repetycji)
lub
C.Ph.E Bach Sonata a-moll na flet solo (II część)
2. W.A.Mozart
Koncert G-dur KV 313 I i II część (z dowolnie wybranymi kadencjami)
lub
Koncert D-dur KV 314 I i II część (z dowolnie wybranymi kadencjami)
3. Dowolny utwór wirtuozowski z XIX lub początku XX wieku.


II etap
Literatura orkiestrowa:
1. J. S. BACH Saint Matthew Passion, nr 49 Aria – Aus Liebe will mein Heiland sterben /takty 1 – 24/
2. L. van. BEETHOVEN Leonore Overture No.3, op.72 /takty 1 – 36; 69 – 82; 328 – 360/
3. J. BRAHMS Symfonia nr 4 e-moll, op. 98 /IV część, takty 91 – 105/
4. C. DEBUSSY Prélude à l’Aprés midi d’unFaune /od początku do nr 3/
5. P. HINDEMITH Sinfonische Metamorphosen - Andantino /od 5 taktu przed lit. C do końca/
6. F. MENDELSSOHN Midsummer Night’s Dream – Scherzo /takty 338 – 385/
7. F. MENDELSSOHN Symfonia nr 4 A-dur, Op. 90 /IV część, takty 1- 34/
8. S. PROKOFIEW Symfonia nr 1, Op. 25 /II część Larghetto: w całości, IV część: 2 takty przed nr. 47 do nr 52; od nr 63 do końca/
9. M. RAVEL Daphnis et Chloe /od nr 155 do nr 166; od nr 176 do nr 182/
10. C. SAINT – SAËNS Le Carneval des Animaux /Nr.10 – Volière/
11. R. STRAUSS Till Eulenspiegelslustige Streiche /4 takty w numerze 6; od nr 7 do 3 taktu po nr 8; 4 takty w nr 12; od nr 17 do nr 18; od nr 33 do nr 34/
12. I. STRAWINSKI Pietruszka /wersja 1947, cz. I od początku do nr 8; od nr 60 do nr 61/
Flet piccolo:
1. P. CZAJKOWSKI Symfonia nr 4 f-moll, Op. 36/III część : takty 162 – 203;
2. G. ROSSINI La Gazza Ladra Ouverture /takty 212 – 219; 369 - 376;
3. L. van BEETHOVEN Symfonia nr 9 d-moll, Op. 125 /IV część: od taktu 343 – K;
4. G. ROSSINI Semiramide Overture /od lit. G do lit. H; od lit. T do lit. U
czytanie nut a vista
Pisemne zgłoszenia wraz z życiorysem artystycznym (również w wersji anglojęzycznej) należy kierować bezpośrednio do Biura Koncertowego PFB lub na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


Termin składania zgłoszeń: 16.09.2016 r. (piątek), do godz. 12:00


Filharmonia zastrzega sobie prawo zaproszenia na przesłuchanie wybranych kandydatów.
Przesłuchanie (w obu etapach) ma charakter anonimowy (za kotarą). Regulamin przesłuchania dostępny na stronie www.filharmonia.gda.pl w zakładce "Aktualności".
Filharmonia nie zapewnia akompaniatora.
Materiały nutowe: materiały nutowe można pobrać on-line (www.filharmonia.gda.pl w zakładce "Aktualności", linki: materiały cz. Iimateriały cz. II)
dostępne również w Biurze Koncertowym PFB 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1;
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

telefon: (58) 320 62 63/(58) 323 83 54


Nabór do Limanowskiej Orkiestry Kameralnej

W maju 2016 roku Limanowski Dom Kultury we współpracy z kompozytorem Sebastianem Szymańskim powołał nowy projekt muzyczny pod nazwą Limanowska Orkiestra Kameralna. Repertuar orkiestry obejmuje dzieła od ostatnich twórców baroku, aż do muzyki współczesnej ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskich kompozytorów. Orkiestra wykonuje również muzykę oratoryjną, filmową i rozrywkową. Istotnym elementem pracy w orkiestrze są prawykonania utworów. W 10 lipca 2016 r. odbył się pierwszy gościnny koncert Limanowskiej Orkiestry Kameralnej organizowany przez LDK oraz Stowarzyszenie Muzyczne "Porta Musicae" w ramach drugiej edycji festiwalu Małopolska Akademia Talentów.

Kolejny koncert Limanowskiej Orkiestry Kameralnej odbędzie się 28 sierpnia 2016 roku o godzinie 18:00 na scenie amfiteatru w limanowskim parku. Koncert będzie częścią cyklicznego wydarzenia "Lato w parku", które odbywa się w wybrane niedziele wakacyjnych miesięcy.

W dniach 25 lipca – 7 sierpnia w Limanowskim Domu Kultury (ul. Bronisława Czecha 4, 34-600 Limanowa) będą miały miejsce kolejne przesłuchania do Limanowskiej Orkiestry Kameralnej. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z Kierownikiem Artystycznym Sebastianem Szymańskim (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., http://www.Szymanski-Composer.com).

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus poszukuje waltornisty

Dyrekcja Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus ogłasza przesłuchania dla muzyków do 30 roku życia na stanowisko muzyka orkiestrowego: waltornia I / III .

Termin przesłuchań:
3 września 2016

Miejsce przesłuchań:
Technikum Kolejowe, Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56.

Osobom wybranym do Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus oferujemy:
- umowę o pracę
- atrakcyjne wynagrodzenie
- pracę w młodym zespole pod kierunkiem wybitnych dyrygentów
- dalszą edukację artystyczną i zdobycie doświadczenia pracy w orkiestrze

Kartę zgłoszeniową (do pobrania na stronie www.sinfoniaiuventus.pl  wraz z życiorysem artystycznym prosimy przesyłać na adres e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. w nieprzekraczalnym terminie do 22 sierpnia 2016 roku. Każdy kandydat otrzyma potwierdzenie zgłoszenia. Zapewniamy akompaniatora.

Prosimy o załączenie do dokumentacji poniższej informacji: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb rekrutacji w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych. Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz.926 ze zm."

Kandydat, w przypadku odwołania swojej obecności na przesłuchaniu, zobowiązany jest do poinformowania instytucji drogą e-mailową najpóźniej na 2 dni przed terminem przesłuchania.

Przesłuchania do Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuverntus

PrzesłuchaniaDyrekcja Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus ogłasza przesłuchania dla muzyków do 30 roku życia na stanowisko muzyka orkiestrowego: skrzypce, altówki, wiolonczela, trąbka, waltornia II/IV, tuba, perkusja.

Terminy przesłuchań:
2 września 2016 – skrzypce, altówki, wiolonczele
3 września 2016 –trąbki, waltornie II/IV
5 września 2016 – tuby, perkusja

Miejsce przesłuchań: Technikum Kolejowe, Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56.
Każdy kandydat otrzyma potwierdzenie zgłoszenia. Organizatorzy zapewniają akompaniatora.

Osobom wybranym do Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus oferujemy:
– umowę o pracę
– atrakcyjne wynagrodzenie
– pracę w młodym zespole pod kierunkiem wybitnych dyrygentów
– dalszą edukację artystyczną i zdobycie doświadczenia pracy w orkiestrze

Kartę zgłoszeniową (do pobrania na stronie www.sinfoniaiuventus.pl  wraz z życiorysem artystycznym należy przesyłać na adres e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. w nieprzekraczalnym terminie do 22 sierpnia 2016 roku.

Prosimy o załączenie do dokumentacji poniższej informacji: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb rekrutacji w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych. Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz.926 ze zm."

Kandydat, w przypadku odwołania swojej obecności na przesłuchaniu, zobowiązany jest do poinformowania instytucji drogą e-mailową najpóźniej na 2 dni przed terminem przesłuchania.