Polmic - FB


notices

Przesłuchanie do zespołu Orkiestry Opery Bałtyckiej - puzon

Opera Bałtycka zaprasza na przesłuchanie do zespołu orkiestry na stanowisko: puzon – I głos (+puzon altowy, z obowiązkiem grania głosu tutti).

W dniu 19 listopada 2015 roku o godzinie 10.00 na scenie Opery Bałtyckiej w Gdańsku (al. Zwycięstwa 15) odbędzie się przesłuchanie kandydatów na stanowisko I puzonisty orkiestry Opery Bałtyckiej z obowiązkiem grania na puzonie altowym oraz zamiennie wykonywaniem partii puzonu II. Organizator zapewnia akompaniatora, który będzie do dyspozycji kandydatów w dniu przesłuchania od godz. 08.00.

18 listopada odbędą się bezpłatne konsultacje z wykonywania studiów orkiestrowych, prowadzone przez puzonistów orkiestry Opery Bałtyckiej. Deklarację chęci skorzystania z konsultacji można wyrazić w zgłoszeniu.

Organizator zapewnia akompaniatora, który będzie do dyspozycji kandydatów w dniu przesłuchania od godz. 08.00. Opera nie zwraca kosztów podróży oraz zakwaterowania.

Dokumenty i zgłoszenia (list motywacyjny + CV) należy nadsyłać drogą elektroniczną do 12 listopada 2015 na adres mailowy: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., tel. kontaktowy: +48 512 346 338. W tytule maila należy wpisać: „Przesłuchanie na I puzon do Opery Bałtyckiej”. Osoba zakwalifikowana do przesłuchania otrzyma indywidualne zaproszenie.

Szczegółowe informacje oraz program przesłuchania – na stronie: http://www.operabaltycka.pl/pl/work/przesuchanie-do-zespou-orkiestry-puzon.html
 

Otwarta Akademia Muzyczna - Podstawy Wiedzy Muzycznej 2

Do 15 września 2015 roku potrwa nabór na kolejny kurs w ramach Otwartej Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

OAM kontynuuje swoją działalność kursem, który zatytułowany został „Podstawy Wiedzy Muzycznej 2” i skierowany jest do tych osób, które pragną poszerzyć ogólne wiadomości o muzyce. Każdy słuchacz kursu powinien mieć ukończony 18. rok życia, wykazywać predyspozycje do kształcenia muzycznego, potwierdzone uzyskaniem pozytywnego wyniku przesłuchania kwalifikacyjnego oraz wnieść stosowne opłaty. W przypadku obcokrajowców wymagane jest posługiwanie się językiem polskim w stopniu co najmniej dobrym.

Zajęcia odbywać się będą w formule sesyjnej. Sesje organizowane będą w piątki (w ramach kursu odbędzie się 10 czterogodzinnych sesji). Słuchacze będą mieli możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju imprezach artystycznych i naukowych organizowanych przez Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w tym m. in. koncertach, spektaklach, sesjach, sympozjach i seminariach naukowych, otwartych wykładach.

Otwarta Akademia Muzyczna (OAM) to propozycja poszerzania swoich kompetencji muzycznych w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, adresowana do każdego, kto chce uzyskać nowe, bądź pogłębić posiadane kompetencje w zakresie wiedzy i umiejętności praktycznych związanych z uprawianiem muzyki. W ramach OAM Uczelnia zamierza organizować różnorodne kursy. Słuchacz, który postanowi skorzystać z oferty edukacyjnej OAM otrzymuje możliwość uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycieli akademickich i dostosowanych do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Ponadto słuchacze OAM będą mieli możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju imprezach artystycznych i naukowych organizowanych przez Uczelnię, w tym m. in.: koncertach, spektaklach, sesjach, sympozjach i seminariach naukowych, otwartych wykładach.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE: www.amuz.wroc.pl/pl/otwarta_akademia_muzyczna/3445/2

BNO ogłasza casting

BNO ogłasza casting Baltic Neopolis Orchestra ze Szczecina i Vasko Vassilev, koncertmistrz Royal Opera House w Londynie poszukują kobiet-muzyków do nowego show muzycznego opartego na biografii Vivaldiego.

Antonio Vivaldi, włoski skrzypek i kompozytor ze święceniami kapłańskimi, nazywany był przez wzgląd na kolor włosów Rudym Księdzem. Taki też tytuł będzie nosiło show z muzyką Vivaldiego oparte na jego biografii produkowane przez Baltic Neopolis Orchestrę. Właśnie rusza casting do udziału w przedsięwzięciu.

W castingu mogą wziąć udział kobiety w wieku pomiędzy 20 a 40 lat grające na instrumentach strunowych lub klawiszowych.

– Poszukujemy skrzypaczek, altwiolistek, wiolonczelistek, kontrabasistek, pianistek oraz gitarzystek grających także na mandolinie – mówi Emilia Goch, dyrektorka Baltic Neopolis Orchestra. – Casting odbywa się przez Internet i dotyczy artystek z całego świata, aby się zgłosić wystarczy przesłać do nas filmik pokazujący umiejętności.

Idealna kandydatka powinna mieć jednak nie tylko umiejętności muzyczne, ale i aktorskie.

– Wybrane artystki zagrają razem Vasko Vassilevem w muzycznym show pt. Red Priest, czyli Rudy Ksiądz, w którym Vasko będzie Vivaldim – dodaje Emilia Goch. – Z przedstawieniem mamy zamiar jeździć po całej Europie, dlatego castingu nie ograniczamy tylko do Polski.

Film wideo pokazujący umiejętności w dowolnym repertuarze nie dłuższy niż 15 min (lub link do filmu), biogram i zdjęcie, zainteresowane castingiem artystki mogą wysyłać do 25 września 2015 r. na adres mailowy: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Projekt współfinansowany przez Miasto Szczecin.

Więcej informacji: www.balticneopolis.pl

Nabór do Chóru Filharmonii Częstochowskiej

Oferta
Oferta pracy na cały etat dla śpiewaków - tenorów w Chórze Filharmonii Częstochowskiej.

Zainteresowani mogą kontaktować się e-mailem This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub telefonicznie 691 150 013, 668 198 109.