Polmic - FB


notices

V Wien Music Festival

Wien_Music_Festival_18W dniach 1–5 listopada 2018 roku w Wiedniu będzie miał miejsce V Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr.

Wiedeń – jedna z najwspanialszych metropolii świata. Niewiele jest miast, które mają tak szeroką ofertę kulturalną, jak stolica Austrii. Wystarczy wspomnieć Filharmoników Wiedeńskich, Wiedeński Chór Chłopięcy, Wiedeńską Operę Narodową czy niezliczone muzea mieszczące się w tym mieście. Również architektura Wiednia za każdym razem zachwyca na nowo. Znaleźć tu można bogactwo historycznych budowli, np. wzniesioną w XII w. Katedrę św. Stefana czy barokowy pałac Schönbrunn. Również okolice Wiednia mogą być atrakcją dla odwiedzających miasto. Wystarczy wspomnieć o naddunajskiej dolinie Wachau czy Opactwie Benedyktynów w Melku. W Wiedniu, będącym dla wielu najważniejszą muzyczną metropolią Europy, odbywa się Wien Music Festival.

Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie dowolnego programu (30–45 min.). Przebieg festiwalu oraz liczba koncertów festiwalowych są zależne od liczby i rodzaju uczestniczących chórów i orkiestr. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia. Ostateczny termin zgłoszenia: 15 sierpnia 2018 roku.

Więcej – na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com

XII Lago di Garda Music Festival

Lago_di_GardaW dniach 18–22 października 2018 roku we Włoszech odbędzie się XII Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy nad jeziorem Garda.

Jezioro Garda – najbardziej śródziemnomorskie wśród włoskich jezior alpejskich. Jezioro to zadziwia niezwykłą grą kolorów i świateł, dlatego o każdej porze roku jest wspaniałym miejscem do wypoczynku i relaksu. Architektura zabudowań Rivy del Garda lub Limone sul Garda położonych nad jeziorem stwarza przepiękne tło dla Lago di Garda Music Festivalu. To czarujące otoczenie daje amatorskim zespołom chóralnym i orkiestrom możliwość przeżycia tutaj niezapomnianego wydarzenia muzycznego.

Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie dowolnego programu (30–45 min.). Przebieg festiwalu oraz liczba koncertów festiwalowych są zależne od ilości i rodzaju uczestniczących chórów i orkiestr. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia. Ostateczny termin zgłoszenia: 15 sierpnia 2018 roku.

Dodatkowe informacje – na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com

60. Konkurs Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda 2018

bZwiązek Kompozytorów Polskich ogłasza jubileuszową 60. edycję Konkursu Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda.

Regulamin 60. Konkursu Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda

1) Konkurs Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda jest organizowany co roku przez Związek Kompozytorów Polskich. Ideą Konkursu jest inspirowanie młodych twórców do nawiązywania na różne sposoby w swej kameralnej twórczości do wartości obecnych w dziełach Patrona. Wybierając postawę twórczą inspirowaną działaniami Bairda, można sięgnąć bardziej lub mniej bezpośrednio do Jego idei kompozytorskich.

Nagrodę główną w Konkursie funduje Pani Alina Baird. Konkurs jest organizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. W Konkursie mogą brać udział kompozytorzy polscy (posiadający obywatelstwo polskie lub Kartę Polaka), którzy w dniu jego zamknięcia nie przekroczyli 35 lat.

2) Przedmiotem Konkursu w roku 2018 jest utwór na kwartet smyczkowy. Czas trwania 10’-15’.

Tadeusz Baird jako awangardowy romantyk w każdym ze swoich trzech kwartetów smyczkowych wykazał się skrajnie inną postawą twórczą. W trzyczęściowym Kwartecie smyczkowym z 1957 roku zastosował technikę dodekafoniczną harmonijnie łącząc ją z właściwą mu liryką, w jednoczęściowym Play z 1971 roku penetrował sonorystyczne wartości dźwiękowe, w Wariacjach w formie ronda z 1978 roku sięgnął po tradycyjną formę równocześnie nadając wariantowości indywidualny wymiar.

3) Zgłoszony na Konkurs utwór nie może być przed jego rozstrzygnięciem wykonany publicznie ani nagrodzony w innym konkursie.

4) Konkurs jest dwuetapowy. W I etapie jury wyłoni utwory, które następnie zostaną wykonane podczas publicznej prezentacji. Wyniki I etapu zostaną ogłoszone do dnia 30 stycznia 2019 roku. Rozstrzygnięcie Konkursu (II etap) nastąpi po publicznej prezentacji zakwalifikowanych utworów. Jury zdecyduje wówczas o podziale nagród. Publiczna prezentacja odbędzie się w czerwcu 2019 roku. Planowanym wykonawcą jest Polonika String Quartet (www.polonika.art).

Kompozytorzy wybrani do II etapu powinni być przygotowani na konieczność opracowania głosów dla każdego z wykonawców.

5) Nagroda im. Tadeusza Bairda stanowi równowartość 2500 dolarów USA. Ponadto jury przyzna dwa wyróżnienia (hotel i abonament na wszystkie koncerty Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”) ufundowane przez Zarząd Główny Związku Kompozytorów Polskich.

Jury ma prawo do innego podziału nagród. Jury Konkursu będzie obradować pod przewodnictwem Eugeniusza Knapika.

6) Partytury opatrzone godłem należy nadsyłać mailem w terminie do dnia 30 listopada 2018 na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., w tytule wiadomości należy napisać: „Konkurs Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda 2018”. Partytura nie może zawierać elementów umożliwiających identyfikację autora. W osobnym załączniku, o nazwie zgodnej z godłem, należy dołączyć informację (opatrzoną tym samym godłem co partytura) zawierającą imię, nazwisko, datę urodzenia, adres, e-mail i numer telefonu kompozytora oraz jego krótki życiorys. Oba załączniki powinny być w formacie pdf.

Przesłuchania do Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej

tosToruńska Orkiestra Symfoniczna organizuje przesłuchanie instrumentalistów na stanowisko „Muzyk orkiestrowy – kontrabas”.

Przesłuchanie odbędzie się 1 marca 2018 roku o godz. 13.30 w Toruniu w siedzibie orkiestry (Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, Aleja Solidarności 1-3).

Zgłoszenia (CV) w zamkniętej kopercie z dopiskiem – „Muzyk orkiestrowy – kontrabas” należy składać osobiście w siedzibie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, listownie na adres: Al. Solidarności 1-3, 87-100 Toruń (decyduje data wpływu) lub mailowo: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Nieprzekraczalny termin zgłoszeń – 22 lutego 2018 roku, godz.15:00.

Dyrekcja zastrzega sobie prawo odpowiedzi na wybrane aplikacje. Wyniki naboru zostaną opublikowane na stronie internetowej Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej (www.tos.art.pl).

Orkiestra nie zwraca kosztów dojazdu i pobytu na przesłuchaniach. Orkiestra zapewnia akompaniatora / materiały nutowe dla akompaniatora muszą zostać dostarczone najpóźniej do dnia 22 lutego 2018 roku.

Materiały nutowe dostępne są na stronie: http://tos.art.pl

Przesłuchania do Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej

tosToruńska Orkiestra Symfoniczna organizuje przesłuchanie instrumentalistów na stanowisko „Muzyk orkiestrowy – wiolonczela”.

Przesłuchanie odbędzie się 1 marca 2018 roku o godz. 15.30 w Toruniu. Siedziba orkiestry: Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, Aleja Solidarności 1-3.

Zgłoszenia (CV) w zamkniętej kopercie z dopiskiem – „Muzyk orkiestrowy – wiolonczela” należy składać osobiście w siedzibie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, listownie na adres: Al. Solidarności 1-3, 87-100 Toruń (decyduje data wpływu) lub mailowo: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Nieprzekraczalny termin zgłoszeń – 22 lutego 2018 roku (piątek), godz.15:00.

Dyrekcja zastrzega sobie prawo odpowiedzi na wybrane aplikacje. Wyniki naboru zostaną opublikowane na stronie internetowej Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej ( www.tos.art.pl ).

Orkiestra nie zwraca kosztów dojazdu i pobytu na przesłuchaniach.

Orkiestra zapewnia akompaniatora / materiały nutowe dla akompaniatora muszą zostać dostarczone najpóźniej do dnia 22 lutego 2018 roku.

Materiały nutowe dostępne są na stronie: http://tos.art.pl