Polmic - FB


notices

IX Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy „Venezia Music Festival”

vW dniach 23–27 maja 2018 roku w Wenecji i Jesolo (Włochy) odbędzie się dziewiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego i Orkiestrowego „Venezia Music Festival”.

Wenecja – miasto kanałów i gondoli. Od 1987 roku Wenecja znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Dla wielu jest ona najpiękniejszym miastem na świecie, które fascynuje swym bogactwem architektonicznym. Serce Wenecji – Plac św. Marka ze wspaniałą Bazyliką – jest jednym z najładniejszych placów na świecie. Udział w weneckim festiwalu będzie uwzględniał spotkanie z dyrygentami, próby i uczestnictwo w koncertach festiwalowych. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia oraz rozmowy z innymi uczestnikami festiwalu.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie dowolnego programu (30 – 45 min.). Ostateczny termin zgłoszenia: 31 marca 2018 roku.

Szczegółowe informacje – na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com

IV Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr „Budapest Music Festival”

bW dniach 27 czerwca – 1 lipca 2018 roku w Budapeszcie (Węgry) odbędzie się czwarta edycja Międzynarodowego Festiwalu Chórów i Orkiestr „Budapest Music Festival”.

Budapeszt – jedno z najpiękniej położonych miast Europy. Nikt z odwiedzających stolicę Węgier nie potrafi oprzeć się jej urokowi. To miasto jednocześnie oczarowuje, imponuje i fascynuje. Dunaj dzieli tę metropolię na górzystą Budę i równinny Peszt. Do najciekawszych atrakcji należą: Baszta Rybacka, Kościół Macieja, Zamek Królewski, Wzgórze Zamkowe, cytadela i budynek Parlamentu. To tutaj, „nad pięknym, modrym Dunajem”, odbywa się Budapest Music Festival. Udział w Festiwalu będzie uwzględniał spotkanie z dyrygentami, próby i uczestnictwo w koncertach festiwalowych. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia oraz rozmowy z innymi uczestnikami festiwalu.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie dowolnego programu (30 – 45 min.). Ostateczny termin zgłoszenia: 15 kwietnia 2018 roku.

Więcej – na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com

X Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy „Toscana Music Festival”

tW dniach 18–22 lipca 2018 roku w Toskanii (Włochy) odbędzie się dziesiąta odsłona Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego i Orkiestrowego „Toscana Music Festival”.

Toskania – kraj cyprysów i łagodnych pagórków. Ten ulubiony region turystyczny Włoch jest znany z radości życia, przyjemności kulinarnych i bogatej kultury. Około połowy wszystkich skarbów sztuki na świecie znajduje się na terenie Włoch, a Toskania z pewnością może nazwać się posiadaczem dużej części tego dziedzictwa. Szczególnie znane są takie miasta, jak stolica regionu Florencja, ale także Piza, Siena i Lukka – ojczyzna Giacomo Pucciniego. Koncerty cyklu „Toscana Music Festival” są organizowane w stylowej atmosferze Terme di Montecatini oraz w bazylice Santa Maria Assunta. Udział w Festiwalu będzie uwzględniał spotkanie z dyrygentami, próby i uczestnictwo w koncertach festiwalowych. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia oraz rozmowy z innymi uczestnikami Festiwalu.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie dowolnego programu (30 – 45 min.). Ostateczny termin zgłoszenia: 15 maja 2018 roku.

Informacja o Festiwalu – na stronie organizatora: https://www.mrf-musicfestivals.com

50 stypendiów na rezydencję artystyczną w Wiedniu i Salzburgu

kkaUrząd Kanclerza Austrii we współpracy z KulturKontakt Austria ogłaszają nabór na rezydencję artystyczną w Wiedniu i Salzburgu (50 stypendiów). Pobyt rezydencyjny służyć ma poznaniu austriackiego krajobrazu kulturowego i nawiązaniu kontaktu z austriackimi artystami i artystkami. Celem pobytu jest zrealizowanie własnego projektu artystycznego.

O rezydencję ubiegać się mogą: artyści i artystki nie mieszkający na stałe w Austrii i nie posiadający obywatelstwa austriackiego. Premiowana jest znajomość języka niemieckiego i angielskiego. O rezydencję nie mogą ubiegać się osoby, które brały już udział w programach rezydencyjnych KulturKontakt Austria, Urzędu Kanclerza Austrii lub Federalnego Ministerstwa Nauki, Sztuki i Kultury. Stypendia skierowane są do twórczyń i twórców następujących dziedzin:

• sztuki piękne

• fotografia artystyczna

• sztuka wideo i mediów

kompozycja muzyczna

• literatura

• literatura dla dzieci i młodzieży

• tłumaczenia literackie

• animacja kultury

Można ubiegać się o stypendium wyłącznie w jednej dziedzinie. Czas trwania pobytu rezydencyjnego zależny jest od wybranej dziedziny.

Stypendia przeznaczone są dla osób urodzonych po 31 grudnia 1977 roku. Jeżeli o rezydencję ubiega się para artystów, kryterium wieku musi spełniać co najmniej jedno z nich.

Termin zgłoszeń przez platformę internetową www.artists-in-residence-austria.at  do 18 września 2017 roku.

Szczegóły oferty stypendialnej można znaleźć na stronie www.austria.org.pl w zakładce Granty, w języku angielskim lub niemieckim.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o bezpośredni kontakt z Panią Charlotte Sucher w Urzędzie Kanclerskim: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  tel. 0043 (0)1 53115 ‐ 206860.

Przesłuchania do Orkiestry Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

f Dyrektor Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie Dorota Serwa i Dyrektor Artystyczny Rune Bergmann ogłaszają przesłuchanie na stanowisko muzyka orkiestrowego „Trąbka – głos solowy”.

Egzamin z zapewnieniem akompaniatora odbędzie się 7 września 2017 roku o godz.13.00 w siedzibie Filharmonii; 1. etap – za kotarą; 2. etap – bez kotary.

Program solo:

Joseph Haydn, Koncert na trąbkę Es-dur, I i II część (wykonany na trąbce B)

Alexander Arutunian, Koncert na trąbkę As-dur op.94

Wyjątki orkiestrowe:

Modest Musorgski, Obrazki z wystawy

Gustav Mahler, Symfonia nr 5

Maurice Ravel, Koncert fortepianowy G-dur

Igor Strawiński, Pietruszka

George Gershwin, Koncert fortepianowy F- dur

Richard Strauss, Don Juan

Leonard Bernstein, West Side Story – Mambo

Zgłoszenia zawierające życiorys artystyczny i list motywacyjny należy złożyć do 1 września 2017 roku, z tytułem „Przesłuchania – trąbka głos solowy” na adres mailowy: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

Wymagania: dyplom studiów magisterskich – instrumentalistyka (trąbka).

Osobom, które pomyślnie przejdą przesłuchania, Filharmonia oferuje umowę o pracę cały etat.

Szczegółowe informacje dostępne pod adresem: www.filharmonia.szczecin.pl 

Aby uzyskać więcej informacji należy kontaktować się z Panią Magdaleną Grączewską-Głogowską, Organizatorem Pracy Artystycznej, email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

Filharmonia zastrzega sobie prawo zaproszenia na przesłuchanie wybranych kandydatów. Osoby zakwalifikowane do przesłuchania otrzymają indywidualne informacje drogą mailową.