Polmic - FB

wydawca (B)

A B C D E F I J M N O P R S T U W Z

BeArTon - Wydawnictwo Fonograficzne


ul. Wiolinowa 7/37

02-785 Warszawa

tel. (+48 22) 643 56 39

e-mail: biuro@bearton.pl

www: www.bearton.pl


BeArTon - Polskie Wydawnictwo płytowe muzyki klasycznej, producent i wydawca fonograficznego cyklu Wydania Narodowego utworów Fryderyka Chopina zostało założone w 1995 roku w celu rejestracji oryginalnych projektów i wybitnych kreacji wykonawczych. Do największych osiągnięć wydawnictwa należy sprzedawany w Polsce i za granicą w wielotysięcznych nakładach fonograficzny cykl Wydania Narodowego dzieł Fryderyka Chopina [12 albumów płytowych] - cykl chopinowskich interpretacji realizowany po raz pierwszy na świecie w oparciu o źródłowy tekst nutowy zgodny z wolą kompozytora. Uznany przez muzyczną krytykę polską i zagraniczną cykl otrzymał wiele nagród i wyróżnień: nominacja Nagrody [Polskiej] Akademii Fonograficznej FRYDERYK 1997,1998 - dla Scherz i Polonezów, GRAND PRIX DU DISQUE Frederic Chopin Warszawa 2000 dla Walców, ZŁOTE PŁYTY dla Ballad i Koncertów fortepianowych, FRYDERYK 2002 dla całego cyklu oraz nominacja w kategorii NAJWYBITNIEJSZE NAGRANIA MUZYKI POLSKIEJ.
W roku 2000 BeArTon rozpoczął realizację nowego cyklu - Perły Muzyki Polskiej. Jego celem jest prezentacja kreacji wykonawczych na miarę XXI wieku, wybitnych i ważnych utworów, wybranych z tysiącletniego dziedzictwa muzyki polskiej. Album cyklu The Best of Paderewski otrzymał nominację do nagrody FRYDERYK 2001 w kategorii Muzyka Orkiestrowa, a płyta z najpopularniejszymi utworami Wojciecha Kilara - Orawą, Koncertem Fortepianowym i Krzesanym otrzymała nominację do nagrody FRYDERYK 2002 w kategorii Najwybitniejsze Nagrania Muzyki Polskiej.
W rozległych zainteresowaniach artystycznymi dokonaniami twórców i wykonawców, nieobojętnych współczesnemu odbiorcy, wydawnictwo nie stawia sobie barier gatunkowych i stylistycznych. Obok realizacji własnych zamierzeń i pomysłów jest także otwarte na inne propozycje.