Polmic - FB

wydawca (T)

A B C D E F G I J M n O P R S T U W

Triangiel – Wydawnictwo Muzyczne


ul. Samorządowa 13

05-400 Otwock

tel. (+48 22) 788 56 07

e-mail: triangiel@triangiel.com

www: www.triangiel.com


Wydawnictwo Muzyczne Triangiel zostało założone w 1991 roku przez muzykologów, muzyków i poligrafów, specjalizujących się w wydawaniu publikacji muzycznych. Redaktorem naczelnym Wydawnictwa jest Włodzimierz Sołtysik.

Triangiel publikuje utwory polskich kompozytorów od okresu średniowiecza aż do czasów obecnych. Jednak wydane zostały również dzieła największych mistrzów europejskich (m.in. Bach, Vivaldi). Wśród publikacji znajduje się repertuar chóralny, utwory instrumentalne (m.in. na fortepian, organy, skrzypce, wiolonczelę, gitarę, flet), pieśni solowe oraz wokalno-instrumentalne dzieła oratoryjne. Wiele z utworów wydanych przez Triangiel, zarówno dawnych jak i współczesnych, zostało opublikowanych po raz pierwszy w historii.

Pośród wydawnictw są opracowania o różnym stopniu trudności: przeznaczone dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym jak i dla dzieci starszych oraz młodzieży, również ze szkół muzycznych.

Poza nutami Wydawnictwo Muzyczne Triangiel publikuje także podręczniki i programy komputerowe dla szkół muzycznych, biografie znanych muzyków oraz wydaje płyty.

Aktualizacja: 2021 (jt)