Polmic - FB

chór (T)

A B C E F G H I K L M O P R S T V W Z

Triplum - Męski Kwartet Wokalny


kontakt: Maciej Michalik, ul. Jaremy 25/46

31-318 Kraków

tel. (+48) (0) 606 491 664

fax

tel./fax

www: www.triplum.eu


    • Łukasz Dulewicz – kontratenor
    • Szczepan Kosior – tenor
    • Maciej Michalik - baryton
    • Mariusz Zarzycki - bas


TRIPLUM to Męski Kwartet Wokalny zafascynowany muzyką dawną i zabytkami literatury muzycznej - szczególnie polskiej. Ambicją młodych muzyków jest docierania do zapomnianych tekstów utworów pochodzących z okresu od średniowiecza do baroku, "odpominania" dawnej muzyki.
Zespół składa się z absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie i działa od 1998 roku. Kwartet koncertował z programem a capella w Krakowie, m. in. w cyklu Bogumiła Gizbert Studnicka Zaprasza, Festiwalu Młodych Muzyków w Krakowie, w Warszawie, w Cieszynie na festiwalu Dni Muzyki Dawnej w Cieszynie. W maju 2001 i wrześniu 2006 na zaproszenie Ambasady Polskiej w Danii, zespół odbył tourneé z cyklem koncertów w duńskich miastach (m. in. Kopenhaga, Roskilde). W 2002 roku zespół wystąpił w Muzeum Narodowym w Kopenhadze na otwarciu wystawy Świątynie Dawnej i Obecnej Polski z koncertem Śpiewy Polskich Świątyń. Wspomnianym koncertem kwartet Triplum zainaugurował sezon 2002/2003 w Teatrze El-Jot oraz uświetnił V Małopolskie Dni Dziedzictwa Narodowego.
W 2006 roku Męski Kwartet Wokalny TRIPLUM został zaproszony na międzynarodowe festiwale: Muzyka w Starym Krakowie, Międzynarodowy Festiwal Organowo - Kameralny w Leżajsku i Rzeszowie.
Zespół współpracuje ze uznanymi organistami, m.in: prof. Markiem Stefańskim, Łukaszem Kmiecikiem i Evą Marią Jensen.