Polmic - FB

orkiestra (S)

{ A B C E F G H I K L Ł M N O P R S T W

Sinfonietta Nordica - Gdyńska Orkiestra Kameralna


Pomorskie Stowarzyszenie "Musica Sacra"
ul. Rymarska 40

81-168 Gdynia

tel. (+48) (0) 602 57 25 53

fax (+48 58) 665 25 16

e-mail: info@sinfoniettanordica.eu

www: www.sinfoniettanordica.eu


Gdyńska Orkiestra Kameralna powstała w 1999 roku z inicjatywy studentów i absolwentów gdańskiej Akademii Muzycznej, pragnących wspólnie wykonywać w szczególności muzykę baroku i klasycyzmu (również na kopiach instrumentów historycznych). W 2003 roku zespół przyjął nazwę - Gdyńska Orkiestra Kameralna.
W swoim repertuarze orkiestra posiada kantaty i koncerty J.S.Bacha, symfonie W.A.Mozarta i J.Haydna, dzieła wokalno-instrumentalne G.F.Haendla, utwory między innymi M.J. Żebrowskiego, H.Purcella, A.Vivaldiego, a także kompozycje współczesne.
Młodzi muzycy współpracowali z wieloma artystami z Polski oraz zagranicy (m.in. Markiem Toporowskim, Piotrem Kusiewiczem, Stefanią Toczyską, Naho Hirai, Zbigniewem Pilchem, studentami z Akademii Muzycznych w Dreźnie i Düsseldorfie).
Orkiestra ma na swoim koncie nagrania radiowe i płytowe. Występowała na kilku znaczących międzynarodowych festiwalach muzycznych. Koncertowała zarówno w Polsce jak i za granicą (Francja - koncerty pod patronatem Prezydenta Francji Jaquesa Chiraca, w ramach festiwalu "Nowa Polska", podczas Roku Polskiego we Francji).
Od początku istnienia orkiestry zespół prowadzi od pozytywu i klawesynu - Karol Hilla, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, obecnie także od skrzypiec, koncertmistrz Bernardeta Wujtewicz.