Polmic - FB

chór (I)

A B C E F G H I K L M O P R S T V W Z

Imprevisti - Zespół wokalny


Warszawa

e-mail: imprevisti@imprevisti.pl

www: www.imprevisti.pl


  • Marta Czarkowska - sopran
  • Kuba Grabowski - tenor
  • Anna Kuraś-Boruta - alt
  • Adam Herda - baryton
  • Aleksandra Czapiewska - alt
  • Mateusz Irmiński - bas
  • Bartosz Stawiarski-Lietzau - bas

 

Zespół wokalny Imprevisti powstał w roku 2005. W jego skład wchodzą studenci i absolwenci warszawskich uczelni. Członkowie zespołu poznali się w Chórze Akademickim Uniwersytetu Warszawskiego.
Zespół wziął udział w dziewięciu konkursach. W listopadzie 2007 na X Łódzkim Festiwalu "Cantio Lodziensis" zajął I miejsce w kategorii chórów kameralnych, w styczniu 2008 na XVII Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej - II miejsce, również w kategorii chórów kameralnych. W maju 2008 podczas Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej zespół otrzymał wyróżnienie w kategorii „chóry inne”. We wrześniu 2008 zajął II miejsce w I Konkursie Sacra Ecclesiae Cantio w Tarnowie, w październiku zdobył Srebrny Dyplom na festiwalu Ars Liturgica w Gnieźnie. W styczniu 2009, pierwszy raz mierząc się z muzyką rozrywkową, otrzymał nagrodę główną w swojej kategorii na VII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Niepokalanowie. Rok 2009 przyniósł także dwa srebrne medale: w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Sakralnej w Namestovie na Słowacji oraz w V Międzynarodowym Festiwalu Chórów "Gaude cantem" w Bielsku-Białej. Ostatnim, a zarazem największym dotąd osiągnięciem zespołu jest zdobycie Grand Prix III Ogólnopolskiego Konkursu Chóralnego im. Wacława z Szamotuł (14 listopada 2009). W konkursie tym otrzymał również nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu patrona.
Zespół koncertował w ramach festiwali i spotkań chóralnych w Chełmie, Terespolu, Radomsku i Warszawie. W lipcu 2009 wystąpił podczas Słupskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej z półtoragodzinnym recitalem muzyki cerkiewnej. W lipcu 2010 roku wystąpił w ramach 44. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie, również z koncertem muzyki cerkiewnej i z podobnym repertuarem w czerwcu 2011 na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku. Imprevisti występowali również w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie – w grudniu 2009 z półgodzinnym recitalem muzyki polskiej w ramach cyklu koncertów promocyjnych Katedry Dyrygentury Chóralnej, w marcu 2010 w ramach koncertu muzyki pasyjnej organizowanego przez Międzywydziałowe Studium Muzyki Dawnej.
Zespół brał udział w kursach wykonawstwa muzyki dawnej, prowadzonych przez Etienne Meyersa i Agatę Sapiechę podczas VIII Forum Muzyki Dawnej w UMFC.
Ma za sobą kilkadziesiąt występów na terenie Warszawy i okolic w kościołach, muzeach, teatrach, salach koncertowych, podczas imprez plenerowych, a nawet w areszcie. Do ciekawszych dokonań grupy można zaliczyć wykonanie oprawy muzycznej do staroangielskiego misterium Sen o krzyżu, wystawionego przez artystów Teatru Polskiego.

Marta Czarkowska studiowała dyrygenturę chóralną na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie prof. Bogdana Goli. Obecnie studiuje na Wydziale Wokalnym UMFC w klasie prof. Małgorzaty Marczewskiej. Zespół wokalny Imprevisti prowadzi od chwili jego powstania.

aktualizacja: maj 2012