Polmic - FB

wydawca (A)

A B C D E F G I J M n O P R S T U W

Ars Sonora - Firma Fonograficzna


Jakub Garbacz


ul. Jaworowa 7b; Rąbień AB

95-070 Aleksandrów Łódzki

tel. (+48) 601 774 473

fax

tel./fax

e-mail: info@ars-sonora.pl

www: ars-sonora.pl


Ars Sonora (łac. „sztuka dźwięku”) to powstałe w 2007 roku studio nagrań i wytwórnia płytowa, których założycielem i właścicielem firmy jest Jakub Garbacz – łódzki muzyk i realizator dźwięku. Firma świadczy usługi w zakresie realizacji wydań płyt CD oraz nagrań audio-video muzyki klasycznej. Ars Sonora prowadzi także kompleksową produkcję od nagrania do gotowej płyty.

Firma dysponuje niewielkim studiem nagraniowym w centrum Łodzi, gdzie nagrywane są przede wszystkim małe składy wykonawcze (tercety, kwartety itp.).  Większość nagrań odbywa się jednak w trybie mobilnym: w salach koncertowych, filharmoniach, kościołach czy przestronnych salach muzealnych na terenie całego kraju, a także poza jego granicami. 

Ars Sonora wydała już ponad 120 płyt kompaktowych i ciągle poszerza swój wydawniczy katalog. Ponadto dokonała ponad 300 dużych sesji nagraniowych. Nagrania znalazły się na płytach wytwórni takich jak Acte Préalable czy Dux oraz na antenie Polskiego Radia i TVP. Nagrała i wydała płytę „Verbum Incarnatum" w wykonaniu Pawła Gusnara i Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti, która zdobyła nagrodę „Fryderyka” w kategorii muzyka dawna w 2016 roku. Zrealizowała również nagrania do albumu Jana Bokszczanina pt. „Komeda – Inspirations”, poświęconego muzyce Krzysztofa Komedy, w którym oprócz organisty udział wzięli muzycy jazzowi: Grażyna Auguścik, Tomasz Szukalski, Ryszard Borowski, Robert Majewski i Paweł Gusnar.

Ars Sonora współpracuje z wieloma instytucjami kultury i nauki: m. in. z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, z Akademiami Muzycznymi w Łodzi, Krakowie i Poznaniu, Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetem Jana Pawła II w Krakowie, Instytutem Muzyki i Tańca, Narodowym Centrum Kultury.

aktualizacja: 2019 (ac), 2021 (jt)