polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
XI Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego
29 stycznia - 10 lutego 2018 , Warszawa
XV Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego
31 stycznia 2018 roku
„Byłem tu, Fryderyk”
24 stycznia 1018, Warszawa
Henryk Mikołaj Górecki III Symfonia „Symfonia Pieśni Żałosnych”
Premiera płyty
Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Smyczkowych
27-28 marca 2018, Bydgoszcz
„Sinfonia Varsovia Kameralnie” – nowy cykl koncertów w siedzibie Orkiestry
3 stycznia - 5 grudnia 2018, Warszawa
Arte dei Suonatori Masterclasses
12–18 lutego 2018, Radziejowice

wydawca (A)

A B C D E F I J M N O P R S T U W Z

Ars Sonora - studio nagrań muzyki klasycznej i wydawnictwo muzyczne


ul. Sczanieckiej 27/22

93-342 Łódź

tel. (+48) (0) 601 77 44 73

fax

tel./fax

e-mail: info@ars-sonora.pl

www: www.ars-sonora.pl


Studio Ars Sonora działa od 2007 roku. W tym czasie zrealizowało ponad setkę nagrań szeroko pojętej muzyki klasycznej: instrumentalnej, organowej, kameralnej, symfonicznej i chóralnej. Współpracuje z Wydawnictwem Acte Prealable, z Salezjańskimi Szkołami Muzycznymi w Lutomiersku oraz z licznymi rozgłośniami radiowymi i stacjami telewizyjnymi, realizując dźwięk do transmisji z wydarzeń muzycznych.
Studio kładzie duży nacisk na najwyższą jakość używanego sprzętu. Stosuje wyłącznie urządzenia używane i uznane przez najlepsze studia nagraniowe na świecie (pełna lista sprzętu przedstawiona jest na stronie internetowej). Nagrywa głównie jako studio mobilne, bowiem większość nagrań muzyki klasycznej odbywa się w pomieszczeniach z naturalną akustyką: w salach koncertowych, kościołach i muzeach. Jednak w odróżnieniu od wielu firm nagraniowych działających wyłącznie mobilnie, dysponuje także profesjonalnie wyposażonym stacjonarnym studiem nagraniowym w centrum Łodzi, w którym prowadzi wszelkie prace edycyjne i masteringowe zarejestrowanego wcześniej materiału. W studiu tym przeprowadzane są także nagrania muzyki na mniejsze składy kameralne. - Posiadanie takie stacjonarnego studia ma dla nas kluczowe znaczenie - podkreślają realizatorzy Ars Sonory - ponieważ stworzyliśmy w nim optymalne warunki do uzyskania jak najbardziej liniowego i wiernego oryginałowi dźwięku. Pozwala nam to uniknąć przekłamań akustycznych, wynikających z pracy w przypadkowych pomieszczeniach bez odpowiedniej adaptacji i sprzętu.

Studio nawiązało współpracę z wieloma instytucjami posiadającymi ciekawe akustycznie sale koncertowe, m.in. Filharmonią Łódzką, Polskim Radiem Łódź. Wpółpracuje także z wieloma kościołami, w tym również posiadającymi doskonałe, koncertowe organy.

Ważną dziedzinę działalności Ars Sonory jest wydawnictwo płytowe, które zajmuje się kompleksową produkcją płyt CD: od nagrania i obróbki zarejestrowanego materiału, poprzez przygotowanie grafiki, tłoczenie, załatwienie praw autorskich w ZAiKS i ZPAV, aż do dostarczenia gotowego produktu. Prowadzi zarówno wydawnictwo wielkonakładowe, jak i wydaje w niskich nakładach. We współpracy z zaprzyjaźnionym studiem video wykonuje także kompleksową produkcję płyt DVD z najwyższej jakości torem dźwiękowym.