Polmic - FB

organizacja (F)

A B C D F G H I J K L Ł M O P R S T W Z

Fundacja im. Zbigniewa Seiferta


tel. +48 (0) 607 916 478

tel./fax

e-mail: info@zbigniewseifert.org

www: www.zbigniewseifert.org; www.polishjazzarch.com; www.seifertcompetition.com


  • Rada Fundacji: Dr Małgorzata Jantos - Przewodnicząca Rady, Małgorzata Seifert, Agnieszka Seifert-Beck, Prof. Janusz Stefański, Tomasz Lach
  • Zarząd Fundacji: Aneta Norek-Skrycka - Prezes


Fundacja im. Zbigniewa Seiferta powstała 13 maja 2010 roku z inicjatywy Anety Norek-Skryckiej. Jej fundatorami są prof. Janusz M. Stefański oraz Aneta Norek-Skrycka – współtwórcy Festiwalu „Zbigniew Seifert in Memoriam”, powołanego w 2009 roku w 30. rocznicę śmierci Zbigniewa Seiferta. Organizacja zajmuje się promocją muzyki jazzowej w kraju i za granicą, współpracując z krajowymi, zagranicznymi i międzynarodowymi instytucjami o tym samym lub podobnym profilu działania.

Fundacja zrealizowała projekt digitalizacji archiwalnych materiałów jazzowych na portalu www.polishjazzarch.com. W bazie znajdują się numery Jazz Forum w wersji polskiej od 1965 do 2000 roku, w wersji angielskiej od 1967-1992 oraz w wersji niemieckiej od 1976-1981. Ponadto w archiwum znajdują się m.in. programy Jazzu nad Odrą, Jazz Jamboree, Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu, cyklu Era Jazzu i wiele, wiele innych. Razem ponad 32 000 obiektów.

W 2014 roku Fundacja zorganizowała I edycję Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta (www.seifertcompetition.com). Inicjatorką wydarzenia jest dr Małgorzata Jantos. Do I edycji zgłosiło się 63 skrzypków z 17 krajów. Konkurs odbył się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, a gala konkursu w Krakowie. II edycja konkursu przewidziana jest w dniach 24-27 sierpnia 2016 roku.