Polmic - FB

zespół (F)

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Fair Play Quartet


Manager: Jan Stokłosa

tel. (+48) 512 361 190

e-mail: contact@fairplayquartet.com

www: www.fairplayquartet.com


  • Paulina Mastyło - I skrzypce
  • Justyna Milkiewicz - II skrzypce
  • Agnieszka Zagroba-Klahs - altówka
  • Jan Stokłosa - wiolonczelaKwartet tworzą absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, na co dzień muzycy etatowi i współpracujący z czołowymi polskimi orkiestrami – Opera Narodowa, Sinfonia Iuventus, Sinfonia Varsovia, Polska Orkiestra Radiowa. W pierwotnym składzie działalność rozpoczęli w 2007 roku nagraniem muzyki do filmu Michała Kwiecińskiego Jutro idziemy do kina.

Fair Play Quartet ma na swoim koncie udział w Festiwalu Muzyki Wschodniej Europy odbywającym się w stolicy Kataru – Doha, gdzie został osobiście zaproszony przez Emira Kataru po wysłuchanym koncercie w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Kwartet wykonywał recitale zorganizowane m.in. przez Instytuty Polskie w Wilnie i Lipsku, Ambasadę Polski w Berlinie i Lublanie, a także wiele innych koncertów zarówno w kraju jak i za granicą. Zespół był wielokrotnie zapraszany do udziału w uroczystościach wystawianych przez Parę Prezydencką – Bronisława i Annę Komorowskich. Uświetniał m.in. wizytę Królewskiej Pary Szwedzkiej, Emira Kataru, Prezydenta Turcji, spotkanie Pierwszych Dam UE.

Kwartet jest cenionym zespołem sesyjnym. Pracował przy nagraniu płyt m.in. Haliny Mlynkovej, Janusza Radka, Kari Amirian, Grażyny Łobaszewskiej, Izy Kowalewskiej, Jarka Wista. Na stałe współpracuje z cenionymi aranżerami i kompozytorami – Tomkiem Fillipczakiem, Darkiem Janusem, Januszem Stokłosą, Robertem Amirianem. Nagrywa także muzykę do reklam.

We wrześniu 2013 roku kwartet uczestniczył w pokazowej sesji nagraniowej w ramach FMF Master Classes for Young Composers w prestiżowym Alvernia Studios w Krakowie. Sesję prowadził Dennis Sands – czołowy mikser Hollywood.

Fair Play Quartet wziął udział w cyklu programów Przebojowa Noc i Złota Sobota emitowanych na żywo w TVP 1. Aktywnie współpracuje również z Robertem Janowskim na planie programu Jaka to melodia.

W grudniu 2013 Fair Play Quartet wydał autorską płytę Kolędy | Carols z aranżacjami polskich kolęd na kwartet smyczkowy.

Od maja 2012 roku partie drugich skrzypiec realizuje Justyna Milkiewicz.

aktualizacja: marzec 2014