Polmic - FB

zespół (T)

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

TWOgether Duo


Fundacja Muzyczne Aspiracje: Weronika Florencio

tel. (+48) 695 489 491

e-mail: w.florencio@muzyczneaspiracje.pl

www: soundcloud.com/twogether-duo


TWOgether Duo, które tworzą Magdalena Bojanowicz (wiolonczela) i Maciej Frąckiewicz (akordeon), istnieje na polskiej scenie muzycznej od 2007 roku, odnosząc liczne sukcesy w kraju i za granicą.

Artyści są laureatami Paszportu Polityki (2012) „za bardzo dojrzałe i wyraziste interpretacje muzyki współczesnej i nie tylko. Za odwagę, ryzyko i konsekwencję. Za budowanie repertuaru. Za koncertowe kreacje, pobudzanie naszej wyobraźni i siłę przekonywania”. Wspólnie zdobyli najwyższe laury na prestiżowych konkursach, m.in. I nagrodę na VIII Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych w Sanoku (2008), II nagrodę w XLV Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal (2008), nagrodę specjalną dla najlepiej zapowiadającego się polskiego artysty na XIV Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie (2010) oraz I nagrodę na IX Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym im. A. Krzanowskiego (2016). Duet jest również laureatem prestiżowego stypendium Ministra Kultury RP „Młoda Polska”, które otrzymał na nagranie płyty z kompozycjami polskich współczesnych twórców. Efektem tego jest wydany w grudniu 2012 roku album Satin. Płyta była nominowana do Fryderyków 2013 w kategoriach Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej oraz Album Roku Muzyka Współczesna.

Duet występował na festiwalach „Musica Polonica Nova” we Wrocławiu, Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie, w ramach cyklu koncertów contem.ucha w Filharmonii Łódzkiej, na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” (2012, 2013, 2015, 2016), Gdańskim Festiwalu Muzycznym, festiwalu „Ogrody Polityki”, na Poznańskiej Wiośnie Muzycznej, Festiwalu im. H. M. Góreckiego w Krakowie, a także w Thonon-les-Bains (Francja), Filharmonii w Wilnie, w Instytucie Polskim w Pradze i w ramach Latvian New Music Days w Rydze.

 

aktualizacja: październik 2016 (ab)