Polmic - FB

chór (E)

A B C E F G H I K L M O P R S T V W Z

Ekumeniczny Chór Kameralny Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie


al. Solidarności 76a

00-145 Warszawa

tel. (+48) 694 988 498

www: www.chorkameralny.pl


Założony został w listopadzie 1991 roku z inicjatywy stołecznej Parafii Ewangelicko-Reformowanej. Kierownikiem i dyrygentem chóru jest Paweł Hruszwicki. Stylowość interpretacji, dbałość o stronę wyrazową i literacką oraz wysoka kultura brzmienia zjednały chórowi słuchaczy i uznanie środowisk muzycznych. Charakterystyczną cechą zespołu jest wykorzystywanie w pracy artystycznej koncepcji pedagogicznej Zoltana Kodálya. Chór jest członkiem Federacji Chórów Kościelnych „Caecilianum”.

Chór występował w Polsce i za granicą (Czechy, Finlandia Szwajcaria, Niemcy, Słowacja, Rumunia). Jego repertuar obejmuje kompozycje a cappella oraz wokalno-instrumentalne, z różnych epok, w tym arcydzieła polskiej literatury chóralnej, m.in. Ponikowski, Zieleński, Pękiel, Gorczycki, Kobierkowicz, Gall, Nowowiejski, Wiechowicz, Szeligowski, Świder.

Zespół jest laureatem II nagrody na Festiwalu Polskiej Pieśni Chóralnej w Katowicach (2000), II nagrody na Łódzkim Festiwalu Chóralnym "Cantio Lodziensis" (2001), I nagrody na Festiwalu Muzyki Chóralnej im. F. Nowowiejskiego w Barczewie (2002), Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy (2003), otrzymał także Złoty Dyplom i Nagrodę Specjalną za szczególne walory brzmieniowe na I Majowym Przeglądzie Chórów, Złote Pasmo na II Majowym Przeglądzie Chórów Oddziału Mazowieckiego PZChiO w Warszawie (2004), wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie (2006) oraz II nagrodę na Festiwalu Muzyki Chóralnej w Kętach (2012).

aktualizacja: maj 2014 (ai)