Polmic - FB

chór (E)

A B C E F G H I K L M O P R S T V W Z

Ekumeniczny Chór Kameralny Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie


al. Solidarności 76a

00-145 Warszawa

tel. (+48) 504 922 716

www: www.facebook.com/chorkameralnyker


Założony został w listopadzie 1991 roku z inicjatywy stołecznej Parafii Ewangelicko-Reformowanej. Kierownikiem i dyrygentem chóru w latach 1991 - 2020 był Paweł Hruszwicki. Obecnie zespół prowadzi Zbigniew Szablewski. Charakterystyczną cechą zespołu jest wykorzystywanie w pracy artystycznej koncepcji pedagogicznej Zoltana Kodálya. Chór jest członkiem Federacji Chórów Kościelnych „Caecilianum”.

Chór występował w Polsce i za granicą (Czechy, Finlandia Szwajcaria, Niemcy, Słowacja, Rumunia). BIerze udziałw festiwalach oraz nabożeństwach kościołów różnych wyznań. Jego repertuar obejmuje kompozycje a cappella oraz wokalno-instrumentalne z różnych epok, w tym arcydzieła polskiej literatury chóralnej.

Zespół jest laureatem II nagrody na Festiwalu Polskiej Pieśni Chóralnej w Katowicach (2000), II nagrody na Łódzkim Festiwalu Chóralnym "Cantio Lodziensis" (2001), I nagrody na Festiwalu Muzyki Chóralnej im. F. Nowowiejskiego w Barczewie (2002), Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy (2003), otrzymał także Złoty Dyplom i Nagrodę Specjalną za szczególne walory brzmieniowe na I Majowym Przeglądzie Chórów, Złote Pasmo na II Majowym Przeglądzie Chórów Oddziału Mazowieckiego PZChiO w Warszawie (2004), wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie (2006), II nagrodę na Festiwalu Muzyki Chóralnej w Kętach (2012).

aktualizacja: 2014 (ai), 2022 (wa)