polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
Premiera płyty Gruppo di Tempera „Polish music for winds and piano”
23 marca 2018
Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Smyczkowych
27-28 marca 2018, Bydgoszcz
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus: Beethoven i Musorgski
7 kwietnia 2018, Warszawa
IV Małopolska Akademia Talentów
1–8 lipca 2018, Łącko

chór ()

A B C E F G H I K M O P R S T V W

Camerata Varsovia - Chór


Dyrygent: Elżbieta Siczek

Warszawa

tel. (+48) 601 359 970

e-mail: info@cameratavarsovia.pl

www: chor.cameratavarsovia.pl


Chór powstał w styczniu 2000 roku z inicjatywy dyrygenta Elżbiety Siczek oraz grupy chórzystów, mających już staż w zespołach śpiewaczych, pragnących wytyczyć własną drogę artystyczną. Początkowo składał się z kilkunastu osób, obecnie liczy ponad 40 członków. Repertuar zespołu obejmuje muzykę sakralną i świecką różnych epok od chorału gregoriańskiego do muzyki współczesnej, zarówno a cappella, jak i z towarzyszeniem instrumentalnym (np. specjalnie dla Cameraty Varsovii opracowane przez Daniela Zielińskiego i Bartosza Kowalskiego kolędy na chór i zespół smyczkowy).

Zespół działa tak długo tylko i wyłącznie dzięki własnemu zaangażowaniu. Nie wspiera go żadna instytucja. Wśród chórzystów są tłumacze, dziennikarze, inżynierowie, lekarze, nauczyciele, rehabilitanci. Wszystkich łączy wspólna pasja: zamiłowanie do chóralnego śpiewania.

Chór zdobył liczne nagrody, m.in. kilkukrotne laury na konkursach kolęd i pastorałek w Myślenicach, Chełmnie i Warszawie (Betlejem u Avetek), a także wysokie noty na najważniejszych ogólnopolskich konkursach chóralnych w Bydgoszczy, Łodzi, Szamotułach i innych. Brał udział w festiwalach zagranicznych w Czechach, Bułgarii i Holandii.

aktualizacja: kwiecień 2015 (ai)