Polmic - FB

zespół ()

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Hashtag Ensemble (#Ensemble) - zespół muzyki współczesnej


e-mail: kontakt@hashtag-ensemble.com

www: www.hashtag-ensemble.org


#Ensemble powstał w kwietniu 2013 roku. Grupę współtworzą mniejsze zespoły kameralne, specjalizujące się w wykonawstwie nowej muzyki, z sukcesami propagujące twórczość polskich kompozytorów, także tych młodego pokolenia. Inicjatywa ma charakter artystycznej spółdzielni, łączy wybitnych młodych wykonawców i kompozytorów stale zaangażowanych w #Ensemble (Dariusz Przybylski, Ignacy Zalewski, Wojciech Błażejczyk).

W swoim dorobku członkowie #Ensemble mają łącznie 72 prawykonania polskich utworów, a także 103 nagrody w konkursach jako wykonawcy muzyki klasycznej i współczesne oraz występy na 78 polskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych.

Grupa #Ensemble w sezonie 2013/2014 występowała na Scenie Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej w ramach rezydencji Ignacego Zalewskiego przy Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus, w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w ramach koncertów Studium Muzyki Nowej, w Podchorążówce w Łazienkach Królewskich podczas 28. Warszawskich Spotkań Muzycznych, w warszawskim klubie SKWER filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny w ramach cyklu DUX brzmi w Trzcinie, podczas galowego koncertu zorganizowanego przez Ambasadę Węgier z okazji przekazania przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej, a także w Mazowieckim Instytucie Kultury w ramach cyklu Klasyczny Czwartek.

#Ensemble był uczestnikiem programu Instytutu Muzyki i Tańca „Nowe Interpretacje” (2014).

aktualizacja: kwiecień 2015 (ai)