Polmic - FB

zespół ()

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

TheTonacja - Kwartet Smyczkowy


Kontakt: Joachim Łuczak

tel. (+48) 502 166 638

e-mail: kontakt@thetonacja.com

www: www.thetonacja.com


skład zespołu:
  • Joachim Łuczak – I skrzypce
  • Joanna Gręziak – II skrzypce
  • Justyna Kostrzoń – altówka
  • Kamila Wyrzykowska – wiolonczela

Zespół tworzą absolwenci wyższych uczelni: Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Dzięki otwartości na różne style muzyczne TheTonacja posiada bogaty repertuar koncertowy. W ofercie koncertowej zespołu znajdują się programy z muzyką polską Witolda Maliszewskiego, Józefa Wieniawskiego, Grażyny Bacewicz, jak również programy stworzone we współpracy z wieloma solistami: Pawłem Zagańczykiem (akordeon), Przemysławem Skałubą (klarnet), Justyną Samborską (sopran), Joanną Antoniak (fortepian). Kwartet współpracuje także z kwintetem wokalnym Foyer oraz Chórem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W 2012 roku przy współpracy z "Dziennikiem Bałtyckim" zespół uczestniczył w nagraniu płyty okolicznościowej Bóg się rodzi na Pomorzu, na której znalazły się polskie kolędy w aranżacjach Artura Guzy. W 2013 roku muzycy wzięli udział w XVIII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi. Jako muzycy sesyjni współtworzyli wiele albumów muzycznych, m.in. zespołu „Retrospektakl” oraz Ewy Szlachcic. Obecnie wraz z kompozytorem Pawłem Pudło TheTonacja przygotowuje się do nagrania swojej autorskiej płyty.

Poszczególni członkowie zespołu współpracują m.in. z Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Filharmonią Narodową, Sinfonią Iuventus, z Gorzowską Filharmonią. Od 2005 roku kwartet regularnie koncertuje dla emerytowanych pracowników Telewizji Polskiej.

Kwartet Smyczkowy TheTonacja był uczestnikiem III edycji programu Instytutu Muzyki i Tańca "Nowe Interpretacje", którego intencją jest aktywizacja polskich artystów wykonawców na polu prezentacji rodzimej muzyki (2013).

Zespół należy do Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków.

aktualizacja: kwiecień 2015 (ai)