Polmic - FB

zespół ()

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Contento Core - Zespół Wokalny


www: www.facebook.com/ContentoCore


Zespół działa od jesieni 2007 roku, skupiając zawodowych muzyków – absolwentów katowickiej Akademii Muzycznej, których łączy wspólne zamiłowanie do muzyki chóralnej. Stale rozbudowywany repertuar zespołu składa się z utworów sakralnych i świeckich wszystkich niemalże epok: od renesansu po muzykę współczesną, łącznie ze standardami muzyki rozrywkowej.

Zespół koncertował m. in. w ramach Rybnickiego Festiwalu Muzyki Dawnej, Gliwickich Spotkań Chóralnych, Rybnickiej Jesieni Chóralnej. W swoim dorobku ma również występy w dwóch edycjach Międzynarodowego Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego, w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wygiełzowie (2012) oraz w festiwalu „Fide et Amore” w Żorach, gdzie brał udział w wykonaniu Pasji wg św. Jana Arvo Pärta.

W 2011 roku zespół dokonał nagrania swojej pierwszej płyty pt. Księga psalmów muzyki polskiego baroku.

Zespół „Contento Core” w projektach wokalno-instrumentalncyh współpracuje z zespołem „Extempore”. Razem wykonywali m.in.: Chandos Anthems G.F. Haendla (Sosnowiec, Kraków, Wyry), czy koncerty z twórczością psalmiczną kompozytorów polskich (m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Wygiełzowie).

Założycielem i kierownikiem artystycznym „Contento Core” jest Maria Piotrowska-Bogalecka.

aktualizacja: kwiecień 2015 (ai)