Polmic - FB

zespół ()

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Kolaczkowski & Szymczewski Piano Duo


tel. +48 660 721 720

e-mail: kolaczkowski.szymczewski@gmail.com

www: https://www.facebook.com/Ko%C5%82aczkowski-Szymczewski-Piano-Duo-137566969924738/


Bartosz Kołaczkowski – fortepian

Wojciech Szymczewski – fortepian

Współpraca Bartosza Kołaczkowskiego i Wojciecha Szymczewskiego, absolwentów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz w Koszalinie, rozpoczęła się w 2008 roku. Pianiści są absolwentami Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prowadzonej przez prof. Waldemara Wojtala oraz w klasie kameralistyki prowadzonej przez prof. Annę Prabucką-Firlej oraz dr Bognę Czerwińską-Szymulę.

Swoje umiejętności pianiści doskonalą na kursach muzycznych oraz biorąc udział w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez światowej sławy profesorów i pedagogów, m.in.: prof. Anastas i Dora Slavchev, prof. Katarzyna Jankowska-Borzykowska, prof. Aldis Liepins, prof. Gil Garburg & Sivan Silver, prof. Volker Stenzl, prof. Yaara Tal & Andreas Greothuysen, prof. Yuval Admony & Tami Kanazawa.

Dotychczasowe sukcesy duetu to m.in.: II nagroda na XIV Przeglądzie Duetów Fortepianowych „Dialogi fortepianowe” w Gdyni w 2009; II nagroda na III Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie w 2013; I nagroda na Międzynarodowym Konkursie „12. Padova International Competition” w Padwie (Włochy) w 2014; I nagroda na Międzynarodowym Konkursie „Bradshaw&Buono International Piano Competition 2015” w Nowym Jorku (USA) w maju 2015; nagroda specjalna im. Witalisa Raczkiewicza dla indywidualności muzycznej oraz nagroda specjalna w postaci koncertu na festiwalu „Young Prague 2016” na XI Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Białymstoku we wrześniu 2015; II nagroda na X Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Ruse (Bułgaria) w listopadzie 2015; tytuł laureatów „Estrady Młodych” 50. Edycji Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku we wrześniu 2016 roku. Byli również uczestnikami Półfinału na XIX Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. F. Schuberta w Jeseniku (Czechy) w kwietniu 2015 roku.

W grudniu 2014 roku duet odbył tournée koncertowe we Włoszech, dając recitale m. in. w Palazzo Zacco-Armeni w Padwie, Mirrors Hall w Abano i Palazzo Cavagnis w Wenecji, natomiast 17 maja 2015 roku duet zadebiutował w nowojorskiej Carnegie Hall.

W repertuarze zespołu znajdują się utwory różnych stylów i epok, w tym dzieła polskich twórców: Scherzo Grandioso Jerzego Maksymiuka, Wariacje na temat paganiniego i Miniatura na dwa fortepiany  Witolda Lutosławskiego, Album Tatrzańskie Ignacego Jana Paderewskiego, Toccatina na cztery ręce Anny Rocławskiej-Musiałczyk.

W marcu 2016 roku duet otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Koszalina za szczególne osiągnięcia w skali światowej.

aktualizacja: 2018 (wa)