Polmic - FB

konkurs (M)

A D E K L M N O Ś W

Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa


Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku


ul. Łąkowa 1-2

80-743 Gdańsk

tel. (+48 58) 300 92 00

fax (+48 58) 300 92 10

e-mail: brahms.competition@amuz.gda.pl

www: brahms-competition.amuz.gda.pl


Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku to jeden z największych i najpoważniejszych konkursów muzyki kameralnej w Polsce. W ciągu minionych siedemnastu lat Konkurs, organizowany przez gdańską Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki, zdobył liczącą się pozycję wśród podobnych przedsięwzięć odbywających się na naszym kontynencie, przyciągając młodych kameralistów z całego świata.
Tysiąclecie Gdańska, pięćdziesiąta rocznica powstania Akademii Muzycznej i setna rocznica śmierci Johannesa Brahmsa stały się w 1997 roku okazją do zorganizowania Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej jego imienia. Konkurs odbywa się co 3 lata, w dniach 30 kwietnia – 3 maja 2015 odbyła się jego VII edycja.
Konkurs jest podzielony na dwa etapy, podczas których uczestnicy zaprezentują zróżnicowany repertuar obejmujący dzieła kompozytorów klasycznych, romantycznych i XX-wiecznych oraz obowiązkowo utwory patrona Konkursu – Johannesa Brahmsa.
Dyrektorem Konkursu jest prof. Anna Prabucka-Firlej, Kierownik Katedry Kameralistyki Akademii Muzycznej w Gdańsku. W Jury Konkursu zasiadają światowej sławy muzycy, kameraliści i pedagodzy. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska oraz Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku.

 
aktualizacja: luty 2016 (ab)