Polmic - FB

szkoła (S)

A I K M N O P S U W Z

Społeczna Szkoła Muzyczna I st. "Ogrodowa" w Warszawie


Śródmieście - Szkoła Podstawowa nr 221, ul. Ogrodowa 42/44 (róg ul. Żelaznej)
Ursynów - Szkoła Podstawowa nr 336, ul. Małcużyńskiego 4 (stacja metra Natolin)

Warszawa

tel. (+48) 506 141 696

www: www.ogrodowa.art.pl


Szkoła powstała w maju 2003 roku. Jej kadrę pedagogiczną stanowią młodzi, znakomicie wykształceni artyści. W większości są absolwentami Akademii Muzycznej w Warszawie. Mają za sobą już wiele doświadczeń artystycznych i pedagogicznych, a nauczanie jest ich pasją.
Nauka gry na instrumencie, najważniejszy przedmiot, odbywa się w oparciu o relację mistrz-uczeń. Dla każdego ucznia opracowany jest autorski program dostosowany do jego predyspozycji i zdolności. Jest to jedno z najważniejszych założeń szkoły. Pozwala ono na przygotowanie do dalszej profesjonalnej edukacji, a także rozwijanie wrażliwości i kreatywności.
Szkoła za cel stawia sobie współpracę z najwybitniejszymi polskimi pedagogami i artystami. Będą oni konsultować pracę poszczególnych klas instrumentów, a także poprowadzą pokazowe lekcje mistrzowskie (master class) z udziałem najzdolniejszych uczniów, pedagogów i publiczności. Szkoła będzie miała też stały kontakt z nauczycielami szkół muzycznych II stopnia.
Ważnym elementem edukacji jest stały kontakt z żywą muzyką. Na koncerty i pokazy do szkoły zapraszani są wybitni wirtuozi różnych instrumentów. Szkoła zamierza organizować koncerty uczniów i pedagogów w ciekawych miejscach Warszawy. Muzyka będzie rozbrzmiewać nie tylko w salach koncertowych, ale również w galeriach, muzeach i innych instytucjach kultury.
Szkołę prowadzi Fundacja Wspierania Edukacji Artystycznej. Patronat nad placówką objął natomiast Universal Music Polska.
Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej.