Polmic - FB

zespół (T)

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Tangata Quintet


Kontakt: Sebastian Wypych

Warszawa

tel. (+48) 606 238 909

e-mail: wypychss@hotmail.com

www: tangata.pl


Warszawski zespół "Tangata Quintet" powstał w styczniu 2002 roku z inicjatywy trzech młodych instrumentalistów: Klaudiusza Barana, Grzegorza Lalka i Sebastiana Wypycha. Z czasem dołączyli do nich Piotr Malicki i Hadrian Filip Tabęcki. Wszyscy są laureatami nagród na licznych konkursach i festiwalach muzycznych. Ich dotychczasowe doświadczenia muzyczne znalazły wspólny grunt w muzyce Astora Piazzolli, łączącej w sobie tradycyjne tango z elementami muzyki współczesnej i jazzu.
Kompozycje Piazzolli stanowią trzon repertuaru zespołu, a od nazwy jednego z jego utworów pochodzi właśnie nazwa zespołu.
Tangata Quintet to w chwili obecnej jedyny zespół nawiązujący składem do "źródła", czyli oryginalnego zespołu Astora Piazzolli. W swych planach kwintet wychodzi jednak dalej: jego celem jest tworzenie kompletnej formy artystycznej na gruncie tanga, łączącej muzykę instrumentalną z tańcem i piosenką.
Od początku istnienia Tangata Quintet współpracuje z najlepszymi polskimi tancerzami, współtwórcami i instruktorami Akademii Tanga Argentyńskiego w Warszawie. Znany jest z licznych występów na polskich scenach muzycznych, dając koncerty w filharmoniach, ma za sobą wiele znaczących festiwali muzycznych, m.in. Festiwal Tanga w Paryżu, Zelt-Music-Festival we Freiburgu-Niemcy, Festiwal „Gdańska Wiosna”, Festiwal „Wieczory w Arsenale” we Wrocławiu, Muzyczny Festiwal w Łańcucie i inne.
Dwukrotnie nagrane przez zespół płyty nominowane były do nagród „Fryderyka” w kategorii muzyki kameralnej: w 2004 roku za album Astor Piazzolla – Live at Buffo oraz w 2005 roku za album zrealizowany z udziałem Krzysztofa Jakowicza Tango moja miłość.