Polmic - FB

organizacja (A)

A B C D F G H I J K L Ł M O P R S T W Z

Akademia Tanga Argentyńskiego


Warszawa

tel. (+48 22) 831 16 59

fax (+48) 502 701 920

e-mail: akademiatanga@wp.pl

www: www.tango.magia.net.pl


AKADEMIA TANGA ARGENTYŃSKIEGO, pierwsze i jedyne tego typu stowarzyszenie w Polsce, ma na celu rozpowszechnianie kultury tanga argentyńskiego rozumianego jako styl, taniec i muzyka. Odchodząc od sztywnych wymogów tańców standardowo - turniejowych stara się zainteresować wszystkich specyfiką i odmiennością tego tańca.
Poprzez rozwijanie tanga stowarzyszenie dołączyło do grupy wielu krajów posiadających własne ośrodki i szkoły, korzystając z ich doświadczeń. Rozwija swoje umiejętności zagranicą, będąc w częstym kontakcie z nauczycielami argentyńskimi. Uczy się i tańczy w Berlinie, jednym z większych ośrodków tanga w Europie. Organizuje lekcje, pokazy i warsztaty z udziałem nauczycieli z zagranicy.
Akademia uczestniczyła w istotnych przedsięwzięciach publicznych, m.in. biorąc udział w filmie El Tango dla Programu 2 TVP, a także dając pokazy podczas imprez okolicznościowych. Brała udział w Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach i podczas licznych festiwali kultury iberoamerykańskiej. Wydarzeniem były, zorganizowane wraz z Teatrem Małym w Warszawie - koncerty i pokazy tanga z udziałem mistrzów argentyńskich oraz Milonga Jesienna w foyer warszawskiego Teatru Dramatycznego. Współpracuje z Ambasadą Argentyny oraz z zespołami: Trio Revirado, Tangata Quintet, Machina del Tango, Futuro Tango, Libertrio, Trio Taklamakan.
Stowarzyszenie, nastawione na ciągły rozwój, stawia sobie za cel dotarcie także do innych miast Polski. Prowadzi lekcje w Krakowie, we Wrocławiu i w Gdańsku. W ciągu tygodnia zaprasza na wieczory tanga, tzw. milongi. Osoby, które uczestniczą w nich po raz pierwszy, uczą się na początku kroku podstawowego, by potem już tańczyć przez następne godziny!