Polmic - FB

zespół (S)

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Sine Nomine - Chór


Towarzystwo Muzyki Dawnej TRAZOM
ul. Powsińska 24a m. 6

02-903 Warszawa

e-mail: trazom@trazom.art.pl

www: www.trazom.art.pl


Chór Sine Nomine został założony przez Marka Toporowskiego w 1996 roku. W jego skład wchodzi 16-24 śpiewaków. Zespół specjalizuje się w wykonawstwie muzyki oratoryjno-kantatowej baroku i klasycyzmu, wysoki poziom wokalny pozwala mu również sięgać po muzykę a capella innych epok - renesansu i romantyzmu. Od 1998 roku wraz z orkiestrą barokową Concerto Polacco bierze udział w prezentacji Arcydzieł Muzyki Oratoryjno-Kantatowej - w ramach cyklu koncertów organizowanych przez Towarzystwo Muzyki Dawnej TRAZOM. Koncerty te zdążyły już się wpisać na stałe w pejzaż artystyczny stolicy.
Zespół ma w repertuarze m. in. takie arcydzieła jak Mesjasz G. F. Haendla, Wielka Msza h-moll i Pasja wg Św. Jana J. S. Bacha, liczne kantaty Bacha, msze Haydna i Mozarta, a także utwory mniej znane (często pierwsze współczesne wykonania dzieł zapomnianych) m.in. Passio Christi J. B. Freisslicha, Missa de Nativitate Wańskiego itp.
W 1999 i 2001 roku zespół wspólnie z Concerto Polacco reprezentował na antenie radiowej Polskę w ramach dni Euroradia. W maju 2000 Concerto Polacco i Sine Nomine pod dyrekcją Marka Toporowskiego pełniły rolę Zespołu Festiwalowego w trakcie Festiwalu Bachowskiego organizowanego przez Program 2. Polskiego Radia.
Chór wziął udział w nagraniu 3 płyt z muzyką Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.
Od 2000 roku stałe próby z chórem prowadzi Piotr Zawistowski.