Polmic - FB

organizacja (F)

A B C D F G H I J K L Ł M O P R S T W Z

Fundacja Pro Arte


Wybrzeże Pasteura 16/3

50-367 Wrocław

tel. (+48 71) 328 07 34

fax (+48 71) 328 33 63

e-mail: biuro@proarte.org.pl

www: www.proarte.org.pl


Fundacja Pro Arte powstała w 2002 roku we Wrocławiu. Zajmuje się promocją i organizacją wydarzeń kulturalnych w całej Polsce i za granicą. Współpracuje ze znakomitymi artystami z całego świata. Organizowane przez nią projekty cieszą się dużym uznaniem publiczności, współorganizatorów oraz mediów. Współpracuje z Ministerstwem Kultury w Polsce, Urzędem Miejskim Wrocławia, Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Urzędem Wojewódzkim oraz wieloma innymi organizacjami propagującymi kulturę w kraju i za granicą. Projekty Fundacji realizowane są pod patronatem wysokich władz państwa, województwa i miasta.
Celem Fundacji jest promowanie wszelkiego rodzaju artystycznych, kulturalnych i naukowych oraz związanych z kształceniem działań służących rozwojowi Dolnego Śląska. Działania Fundacji Pro Arte są ważnym elementem transgranicznej współpracy województwa dolnośląskiego i kulturalnego partnerstwa miast. Fundacja dąży do nawiązywania nowych, międzynarodowych kontaktów rozwijających dotychczasowe działania, pozwalających na promocję regionu. Uznane regionalne przedsięwzięcia przedstawia szerszej, międzynarodowej publiczności. Wszystkie projekty Fundacji związane są z działaniami na rzecz młodzieży. Fundacja współpracuje z instytucjami publicznymi i pozarządowymi na terenie Polski i Niemiec.
W organizacji i promocji wydarzeń od poczatku współpracuje z Agencją Artystyczną Art&Business Direction z Wrocławia.
Projektami organizowanymi przez fundację są m.in. Oleśnickie Spotkania Muzyczne, Koncerty Hawdalowe, cykl koncertów Wieczory Tumskie, a także odbywający się od 2004 roku Festiwal Młodych Orkiestr.