Polmic - FB

festiwal (M)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S U V W Ź

Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy


Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Sztuki "Impresja"
Turkusowa 2b/lok. 2

70-778 Szczecin

tel. (+48 91) 46 26 885

fax (+48) 507 077 092

tel./fax

e-mail: stowarzyszenie_impresja@wp.pl


Dyrektor artystyczny - Dariusz Samól
Dyrektor organizacyjny - Ewa Ruszała

Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy w Szczecinie ma na celu upowszechnianie polskiego i światowego dorobku muzycznego w dziedzinie saksofonistyki klasycznej oraz propagowanie saksofonu jako znaczącego instrumentu w kontekście solowej, kameralnej i orkiestrowej muzyki klasycznej. Do wykonawców zapraszanych przez organizatorów festiwalu należą znakomici polscy i zagraniczni artyści, a także uczniowie i studenci szczecińskich szkół muzycznych prezentujących swoje umiejętności na koncertach z cyklu „Promocje szczecińskich saksofonistów”. Festiwalowi towarzyszą Ogólnopolskie Warsztaty Saksofonowe pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej, organizowane od 2001 roku.
Koncerty festiwalowe odbywają się w wielu miejscach na terenie Szczecina, a także w pobliskich miejscowościach – w Stargardzie Szczecińskim czy Wolinie. Podczas dziewiątej edycji wydarzenia w 2014 roku, której szczególne znaczenie nadała 200. rocznica urodzin konstruktora saksofonu Adolfa Saxa, odbyła się także ekspozycja kolekcji 30 zabytkowych saksofonów w najrozmaitszych odmianach z prelekcją i prezentacją w formie koncertu w wykonaniu prof. Leo van Oostroma z Amsterdamu (właściciela prezentowanej kolekcji historycznych instrumentów). X Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy odbył się w dniach 9-26 kwietnia 2015 roku.
Początkowo organizatorem wydarzenia była Fundacja na Rzecz Instrumentów Dętych. Obecnie organizacją zajmuje się Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Sztuki „Impresja” we współpracy między innymi z Akademią Sztuki i Zespołem Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie.

 
aktualizacja: maj 2015 (ab)