Polmic - FB

organizacja (S)

A B C D F G H I J K L Ł M O P R S T W Z

Stowarzyszenie Artystyczne "Młodzi Muzycy dla Młodej Muzyki"


ul. Fieldorfa Nila 15/94

31-209 Kraków

tel. (+48) (0) 880 172 790

e-mail: info@mmdmm.art.pl

www: mmdmm.art.pl


Stowarzyszenie Artystyczne działa od lutego 2002 roku. Zajmuje się organizowaniem różnego rodzaju projektów mających na celu nie tylko wspieranie rozwoju muzyki współczesnej, ale przede wszystkim jej szeroko rozumianą popularyzację, a przez to przyczynienie się do powrotu muzyki najnowszej do roli jednego z najistotniejszych czynników życia społecznego i kulturalnego. Swoją działalnością Stowarzyszenie chce okazać, że muzykę najnowszą można zrozumieć, a przez to i polubić. Celem stowarzyszenia jest nie tylko promocja muzyków zajmujących się wykonywaniem utworów najnowszych, ale - co odróżnia tę organizację od innych tego typu działających w Krakowie - edukacja muzyczna.
Stowarzyszenie "Młodzi Muzycy dla Młodej Muzyki" organizuje m.in. koncerty muzyki XX i XXI wieku (w tym prawykonania), imprezy edukacyjne (wykłady, warsztaty itp.), spektakle z cyklu CONfrontacIA, a także współtworzy Festiwal Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej "Srebrna Szybka".
Stowarzyszenie jest otwarte na nowe pomysły i różne formy współpracy z muzykami, kompozytorami, z każdym, dla kogo bliska jest muzyka współczesna.