Polmic - FB

zespół (P)

{ A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S T V W Z

Poznań Brass - Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych


ul.Saperska 59/3

61-493 Poznań

tel. (+48) 606 72 57 65

fax (+48) 604 198 005

tel./fax (+48) 606 694 884

e-mail: brasstuba@o2.pl; info@poznanbrass.pl

www: www.poznanbrass.pl; www.brasscabaret.pl


POZNAŃ BRASS to zespół instrumentów dętych blaszanych działający od grudnia 1990 roku. Zespół koncertuje w trzech składach instrumentalnych: jako kwintet (2 trąbki, waltornia, puzon i tuba), jako tentet (4 trąbki, 2 waltornie, 3 puzony, tuba i perkusja) oraz jako DECHOVY BRASS (2 klarnetry, 4 trąbki, 2 waltornie,2 puzony, 2 sakshorny tenorowe, tuba i perkusja oraz dwóch solistów śpiewaków).

Repertuar (ponad 1700 pozycji) stanowią kompozycje renesansu, baroku, klasycyzmu, romantyzmu, impresjonizmu, szeroko pojętej muzyki rozrywkowej po muzykę współczesną. Szczególne miejsce zajmuje w nim muzyka dawna oraz bardzo rzadko wykonywana w Polsce muzyka wieżowa. Zespół wykonuje również koncerty muzyki ludowej pogranicza Czech, Słowacji, Austrii i Niemiec, tzw. dechovki.

Przez ponad 25 lat swej działalności zespół zagrał ponad 1350 koncertów w kraju i za granicą, m.in. w Parlamencie Dolnej Saksonii w Dreźnie, w Ratuszu w Görlitz dla p. Herzoga – prezydenta Niemiec, w Katedrze w Berlinie oraz w Hiszpanii, Niemczech, Holandii i Włoszech. Brał udział w kilkudziesięciu festiwalach w kraju, z których najważniejsze to: Festiwal Mozartowski we Wrocławiu, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku czy festiwale Ziemi kieleckiej.

Jako jedyny zespół w Polsce zdobył czwarte miejsce na Międzynarodowym Konkursie Kwintetów Dętych w Moers w 1995 roku (Niemcy). Ukoronowaniem wieloletniej działalności grupy był koncert XX-lecia, który odbył się w Teatrze Polskim w Poznaniu 6 czerwca 2011 roku.

Od stycznia 2016 roku zespół prezentuje również Koncerty Kabaretowe pt.: BRASSCABARET – to 70 min znakomitej muzyki oraz skeczów przy użyciu instrumentów dętych.

aktualizacja: lipiec 2016 (ac)