polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
„Z Sewilli i ogrodów Aranjuez”
20 stycznia 2018, Warszawa
„Byłem tu, Fryderyk”
24 stycznia 1018, Warszawa
XI Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego
29 stycznia - 10 lutego 2018 , Warszawa
XV Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego
31 stycznia 2018 roku
Henryk Mikołaj Górecki III Symfonia „Symfonia Pieśni Żałosnych”
Premiera płyty
Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Smyczkowych
27-28 marca 2018, Bydgoszcz
„Sinfonia Varsovia Kameralnie” – nowy cykl koncertów w siedzibie Orkiestry
3 stycznia - 5 grudnia 2018, Warszawa
Arte dei Suonatori Masterclasses
12–18 lutego 2018, Radziejowice

wydawca (W)

A B C D E F I J M N O P R S T U W Z

Wydawnictwo Karmelitów Bosych


ul. Z. Glogera 5

31-222 Kraków

tel. (+48 12) 416 85 00

fax (+48 12) 416 85 02

e-mail: wydawnictwo@wkb.krakow.pl

www: www.wkb.krakow.pl


Powstanie wydawnictwa zostało zatwierdzone dnia 5 lipca 1927 roku przez o. Wilhelma od św. Alberta (Lechner), generała Zakonu Karmelitów Bosych pod wezwaniem Ducha Świętego. Jego celem było pobudzenie czytelników do postępu w modlitwie i świętości oraz zjednoczenie ich węzłem braterstwa w jednej rodzinie karmelitańskiej pod opieką Matki Bożej Szkaplerznej. Rozwój działalności wydawniczej karmelitów bosych zahamowany został przez II wojnę światową oraz powojenne represje komunistyczne. W 1994 roku przeniosło swą siedzibę do nowo wybudowanego budynku na ul. Glogera w Krakowie, gdzie oprócz redakcji i administracji znajdują się również drukarnia i magazyny. Obecnie dyrektorem Wydawnictwa jest o. Krzysztof Twarowski OCD.
Wydawnictwo Karmelitów Bosych w Krakowie w swojej 75-letniej działalności wydało 577 pozycji książkowych i pism periodycznych o łącznym nakładzie ponad trzy miliony egzemplarzy. Na jego profil edytorski składa się dziewięć działów tematycznych. Są to: klasyka karmelitańska, teologia duchowości karmelitańskiej, teologia życia modlitwy, mariologia i józefologia, hagiografia, formacja zakonna, historia Zakonu, muzyka kościelna i dział pozycji różnych.
Dział Muzyka kościelna powstał jako seria wydawnicza Musica Sacra Polonorum dla uczczenia kanonizacji św. Jadwigi Królowej w sześćsetną rocznicę jej śmierci, tj. w 1999 roku. Zawiera serie publikacji nutowych przeznaczonych dla organistów i muzyków kościelnych. W katalogu wydawnictwa znajdują się publikacje kompozycji Stanisława Moniuszki, ks. Antoniego Hlond-Chlondowskiego, Wojciecha Kilara, Romana Maciejewskiego, Feliksa Rączkowskiego, Stefana Surzyńskiego i Mieczysława Surzyńskiego, Ks. Karola Lewandowskiego oraz Józefa Świdra.